Yağ lambası hiç yanmıyor.

yenerlike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize merhaba. Aracım astra Gcd 98 model araçlar konusunda oldukça tecrübeli biriyim fakat bu gün sabah marşa basmak istediğimde yağ lambasının yanmadığını fark ettim. Marşa bastım yine yanmadı araç çalışıyorken gayet normal yanmaması. Aracı stop edip tekrar kontağı açtım diğer tüm ışıklar yanıp 5 sn sönerken yağ lambası yine yoktu ve defalarca kez denedim yinede gelmedi . Yağı kontrol ettim yağda eksilme dahi yok araçta yağ kaçağıda yok yakın bir dönemde motor kısmında bi uğraş felanda olmadı. Sizce neden yapabilir yağ müşürü arıza yapsa sürekli yanması gerekir diye düşünüyorum. Yaorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Gösterge içinde onların ampülleri var sanırım altlarında, o kesmiş olabilir belki.

yenerlike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gösterge içinde onların ampülleri var sanırım altlarında, o kesmiş olabilir belki.

aklıma geldi fakat bana daha çok müşir veya ön kısımla ilgili gibi geldi. Daha önce 1 kere daha böyle yapmıştı ama kontağı kapatıp açınca düzelmişti yaklaşık 6 ay önce. Bu akşam büyük ihtimalle ampülünü değiştiririm yedek almıştım servisten zamanında. Ama benim içime hala yağ müşürü ile ilgili bir sorun varmış gibi geliyor kablosu çıkmış olsa süreklimi yanması lazım bilgisi olan varmıdır.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracinizin yag lambasi yanilmiyorsam normal dipli ampul.yani patlama ihtimali var.aracinizi bilgisayara baglatabilirseniz o lamba test edilebiliyor arizali olup olmadigi anlasilir.cihaz yoksa gostergeyi sokup bakabilirsiniz ya da ilk olarak kartere giren soketi kontrol edin

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yenerlike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu akşam üzeri tekrar kontağı açtım baktım yanmıyor. Kontağı kapattım ve almanca bir sitede okuduğum yöntem aklıma geldi ve denedim. X16xel yol bilgisayarlı astra g lerde gaz pedalı ve fren pedalına aynı anda basılıp kontak açılınca kontrol arızalarının silindiği yazıyordu yani tekrar etmeyen anlık hatalardan kalan bildirimler. Denedim ve yağ lambası yanöaya başladı tekrar eskisi gibi. İlginize çok teşekkür ederim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O yontemde arizalar silinmez hata kodlarini okursunuz sadece.uzgunum ama lamba arizaniz düzelmedi.tekrar yapana kadar artik bisey yapamazsiniz.

yenerlike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sitenin adı aklımma gelmiyor orada yol bilgisayarına sahip araçlar silebilir anlık hata şeklinde ibare vardı az altında bilgi ekranlı araçlar okur hata motor arıza ışık sayısı aynı yöntem diyordu.

Lambada arıza olsa bir daha yanmazdı arıza kaydı silinsede yanmazdı acaba sorun yağ müşüründen olabilirmi.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Simdilik hicbir mudahale yapmayin bence.ariza tekrarlarsa sirayla gosterge musur kontrol edersiniz.aciliyeti yok

yenerlike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun az önce tekrarladı ve göstergeyi söktüm baktım ampül led sökülebilen bir şey değil ampüldrn olma ihtimali çok düşük çünkü arada devreye giriyor. Ben halen müşürden şüpheliyim nerde olduğunu kestiremedim biraz bakındım ama. Tam yerini bilen varmıdır tarif edecek. Yeni müşürü alim eskisini hiç sökmeden soketi takıp bi deniyim ışık gelirse değişirim. Benim anlamadığım sinyali tamamen kesebiliyosa müşür komple cvp vermiyodur. Böyle durumca sürekli yanması gerekmezmi arıza bildirmek namına.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun az önce tekrarladı ve göstergeyi söktüm baktım ampül led sökülebilen bir şey değil ampüldrn olma ihtimali çok düşük çünkü arada devreye giriyor. Ben halen müşürden şüpheliyim nerde olduğunu kestiremedim biraz bakındım ama. Tam yerini bilen varmıdır tarif edecek. Yeni müşürü alim eskisini hiç sökmeden soketi takıp bi deniyim ışık gelirse değişirim. Benim anlamadığım sinyali tamamen kesebiliyosa müşür komple cvp vermiyodur. Böyle durumca sürekli yanması gerekmezmi arıza bildirmek namına.

müşür sıkntısı olduğunu zannetmiyorum. yakın zamanda ısı müşürüm arızalandı. beyin sıcaklık seviyesini okuyamadığı için aracın harareti yükselmiş gibi son hızda fan çalışmaya başladı. müşürü değiştirince sıcaklık değerlerini okuduğu için fan durdu. önceki aracımda yağ müşürü bozuktu. arada düşük yağ uyarısı verirdi. (kadrandaki ışık değil yol bilgisayarı uyarısı) yağ seviye değerlerini bildiren sinyali hiç alamazsa kadrandaki ışık sürekli yanar. sürekli yanması ya müşür sinyal göndermiyor demek yada yağ seviyesi kritik şekilde azaldı demek. sizin ya kadrandaki led ile ilgili sorun var yada beyinde problem var. araçta yağ eksiltme yoksa problem olmaz ama yinede yakın zamnda bir ustaya gösterin. çalışmadığı için yağ eksiltse uyarı vermez masraf büyür.