yağ ölçümü

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ölçümdede hata olabilir araba düz zeminde ve motor soğukken ölçerseniz daha sağlıklı bir sonuç çıkar. Genel olarak bu motorlar eksiltiyor 10.000 km de 1 LT eksilttiğimi bilirim astra g ile ama eksilttiği zamanlarda çok yüksek devirli kullandığım zamanlarda oluyor istanbula gitmiştim yağı yeni değiştirip 120-180 km arası sürdüm sürekli gittiğimde 250gr eksiltmişti bu normal dönüşte 90-100 geldim hiç eksiltme olmadı.

brk6060

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de biraz sert kullanıyorum arada red line filan derken normal demek ki daha önce hiç opel kullanmadım. arkadaşlar bir sorum daha var ama cevalarsanız çok sevinirim araba durduğu yerde 1 2 dakika gaz verip bıraktığımda yüklendiğimde vs araba asfaltı olduğu gibi ıslatıyor yarım metre filan asfalt ıslak oluyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok ya 74000 de araç çok zor. Benim aracım 154000 de motor yaptırdım sıfır her şeyi ile her 10 000 km de 1ile 1.5 litre kadar yakıyor demek de tam olmuyor da eksiliyor. Sen yağını filan sürekli kontrol et sür gitsin.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanılan yağ markası nedir? viskositesi? artı 73bin orjinal mi? aracınız muhtemelen x16xel ve yağ kapasitesi 4 litre değil 3,5 litredir filitre ile birlikte. Fazla yağ konursa yakar bu bir,ikincisi yağ kalitesi de sebep olur.Öyle birden motor açtırmaya gitmeyin.

brk6060

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş aracın motor kodunu bilmiyorum opele yeni biniyorum ama opel astra gl nb 1.6 ac diye geçiyor yağın markası castrol 4 lt komple konuldu yağ filtresi de değişti fazlasını kendisi yakmış olabilir mi yani

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 08:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:28 ----------

araca ilk yağ konulduğu zaman yağ çubuğu 4 kademe artı bir kademe daha doluydu şu an tam 4 kademeye düştü

Atlantic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş aracın motor kodunu bilmiyorum opele yeni biniyorum ama opel astra gl nb 1.6 ac diye geçiyor yağın markası castrol 4 lt komple konuldu yağ filtresi de değişti fazlasını kendisi yakmış olabilir mi yani

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 08:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:28 ----------

araca ilk yağ konulduğu zaman yağ çubuğu 4 kademe artı bir kademe daha doluydu şu an tam 4 kademeye düştü

Motor kodu ruhsattaki motor numarasının ilk 6 hanesi oluyor genelde. Yukarıdaki bir mesajınızdan aracı çok devirli kullandığınızı anladım, doğru mu anladım bilmiyorum. Red line falan demişsiniz, yazık yahu bu kadar zorlamaya gerek yok. Sınırlarda kullanılan herşey çok daha çabuk yıpranır. Sürekli böyle kullanırsanız zaten yağ yakacaktır, ki alman araçları birazda olsa yağ eksiltir zaten.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence o motor bu tarz kullanımlara pek uygun değil yani bi civic gibi sürersen fazla dayanmaz gibi geliyor bana.

brk6060

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuşmalarımız üzerine artık kullanmayı düşünmüyorum teşekkürler arkadaşlar :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kilometrenin 74000 olduğuna eminmisin. Neticede 14 yaşında araba, 1 koca yılda 5000 km yapmış olacakki o kilometrelerde olsun. Ancak arabanın 5-6 yıl yatmasıyla mümkün. Ustalar ne diyor orjinal olup olmadığına. Ve TÜV kayıtlarında ne çıkıyor?
Yağ yakmaya gelince Opel'lerin yağ yakması meşhurdur, bence kafana fazla takma :) Sürekli kontrol ederek, ekleyerek uzun süre götürür seni.