yakıt pompası rölesi arızası

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu arıza nedir bilen varmı?
cihaza bağlattığımızda bunu yazıyor, siliyoruz tekrar çıkıyor arıza, akünün az üstünde koruma kutunun içinde 2 röle var onları değiştirdiler denediler ama yine arıza verdi. sonra lpg li araçlarda bu normal dendi. böyle binmeye devam etmelimiyim yoksa sonradan başımı daha da çok ağrıtacak bir olay mı? malum elektronik bir arıza diğer çoğu elektronik arızayı meydana geitiriyor ve masraf 3 iken 5 oluyor. bu arıza hakkında bilgisi olan varmı?
not: bujiler değişti, bobin değişti, yağı filitreleri falan değişti genel bakımda, boğaz kelebeği ve adını tam hatırlayamadığım birşey sökülüp temizlendi, sensörler kontrol edildi.

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
birde yazmayı unutmuşum arıza lambası yandıktan sonra sanki arabada bir raatlama oluyor, daha iyi gaz yiyor son devire daha az sürede çıkıyor, bu ne saçma birşey arkadaşlar. az önce 1500-2000 de tekleme adındaki konuyu okudum benziyor ama bende tekleme yok

outpost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da benzer bir sorun var ancak benim araçta beyin arıza da veriyor

nht

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acaba tüpe geçince benzin pompası çalışmaya devam ettiği için lakin benzinide kullanmadığı için sorun oluşmuş olabilirmi? bir tanıdığımda olmuştu benzer sorun. tüpe geçince benzin pompasının çalışmaması için birşeyler yaptırarak durumu düzeltmişti.

ayrıca benzinin çeyrek depo altında olması bazen pompayla alakalı sorunlara neden oluyormuş. az önce bahsettiğim kişi benzinsiz brakmış arabayı bu yüzden benzin pompası bozulmuş.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tek nokta olmayan araçlarda LPG olması durumunda araç LPG geçtiğinde benzin pompasının durması için role takılıyor ki bu role pompaya giden elektriği kesiyor. İster tam depo olsun ister çeyrek ister yarım fark etmez durmadan çalışmasına karşın benzini yollamayan benzin pompası eninde sonunda yanacak. Bunun kaçarı yok. Hurafelere inanmayın. Özellikle bezin varsa muhabbetine.

nht

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir bey konuyu daha net ve güzel açıklamışsınız teşekkür ederiz. Ne demek istediğimi daha net dile getirdiniz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nihat bey aslında lpg işini yapan gerçekten bir usta bu roleyi takar ama ülkemizde işte bu işi yapan adam gibi usta yok istisnalar kaide bozmaz...

Örnek benim aracım tek ve lpg takıldığında bu araçlar da patlama oluyor bunun bir yere zarar vermemesi için patlama kelebeği denen bir sistem var onu takılması gerekiyor fiyatı da 5 TL ama öküz o parçayı takmadığı için araçta patlama meydana geldi 150-200 TL hasar açtı...

İşte ülkemizde ustalık işleri böyle.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tek nokta olmayan araçlarda LPG olması durumunda araç LPG geçtiğinde benzin pompasının durması için role takılıyor ki bu role pompaya giden elektriği kesiyor. İster tam depo olsun ister çeyrek ister yarım fark etmez durmadan çalışmasına karşın benzini yollamayan benzin pompası eninde sonunda yanacak. Bunun kaçarı yok. Hurafelere inanmayın. Özellikle bezin varsa muhabbetine.

Bir süre önce aracımdaki yakıt pompası yanmıştı. Değiştirmek durumunda kaldım, yeterli benzin bulunmadığı ve soğutmadığı için yandığı söylendi bana.

Merak ediyorum,
Aracımızın tek nokta olup olmadığını nasıl anlarız ya da 2001 Astra G Z16XE motor kaç noktadır?

Röle takılıp takılmadığını anlamanın yolu var mı?

Son düzenleme:

mks2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt pompası röle sorunu

yakıt pompası röle sorunu benim aracımda da meydana geldi ve 2 adet röle değişmesine rağmen sorun çözülmedi. araştırmalarım sonunda ve ustamın katalogdan bu sorunla ilgili önerilere baktığında beyinin arızalandığı anlaşıldı. beyni tamir ettirdim ve sorunum kalmadı. Sizin aracında beyni tamir edilebilir.

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
p0230 arıza kodunu aracımda defalarca sildirmeme rağmen yanmaya devam etti.sonunda aracım benzin geç çalışmaya ve benzinde giderken silkelemeye başladı.bunun üzerine benzin deposu içerisindeki çatlak benzin hortumları yenisi ile değiştirildi.benzin basınç regülatörünün geri kaçırmayı önleyici oring contası yenisi ile değiştirildi.bu işlemlerden sonra geç çalışma diye bir sorunum kalmadı; arıza lambası(hata kodu)silindi artık arıza lambam yanmıyor.herşey süper oldu.sorun yaşayanlara bu işlemleri yapmalarını tavsiye ederim.