Yakıt Tüketimi İstatistikleri Sayfamız Açıldı

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Evet ben bahsetmiştim doğru hatırlıyorsunuz. Drivvo aldığınız son yakıtı da hesaba katar. Aldığınız son yakıtla 0 km yol gitmişsiniz gibi hesap yapar. Dolayısı ile genel ortalama biraz yüksek çıkar.

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlam veremiyorum bu hesaplamalara bir türlü. Benim benzin bütçem bellidir. Gideceğim yol bellidir. Bütçem dahilinde yapmam gereken yolu yapıyorsam 50 kuruş yaksa ne olur 1 lira yaksa ne olur. Zaten arabanın benzin harcaması senin ayırdığın bütçenin üstündeyse yanlış arabaya biniyorsundur. İlk önce gelirinizin ne kadarını neye ayıracağınızı belirleyerek aylık bütçenizi oluşturun. Zaten stresli bir ülkede yaşıyoruz. Stres yaratan etkenleri elemekle uğraşmak varken yeni stres kaynakları yaratmamaya çalışmamız lazım.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benim için istatistik sayfası şu iş için işe yarıyor. Grafik eğri olarak yukarımı çıkıyor ? Kışın mı fazla yazınmı fazla yakıyorum. Lastikleri değiştirdikten sonra grafik aşağı eğrimi yoksa yukarı eğrimi yapıyor :) Olay para değil bu tarz uygulamar sayesinde araçta yolunda gitmeyen birşey tespit edilebilir, veya bakım öncesi, sonrası karşılaştırması yapılabilir... Örnekleri çoğaltmak mümkün :)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim için istatistik sayfası şu iş için işe yarıyor. Grafik eğri olarak yukarımı çıkıyor ? Kışın mı fazla yazınmı fazla yakıyorum. Lastikleri değiştirdikten sonra grafik aşağı eğrimi yoksa yukarı eğrimi yapıyor :) Olay para değil bu tarz uygulamar sayesinde araçta yolunda gitmeyen birşey tespit edilebilir, veya bakım öncesi, sonrası karşılaştırması yapılabilir... Örnekleri çoğaltmak mümkün :)
Bizde bu "ne yakıyor" mevzusu "ee çocuk çocuk nasıl" der gibi birşey [emoji4]

İki arkadaş oturunca "ne yakıyor senin araba" diye başlayan muhabbete vesile olduğu için seviyoruz yakıt hesaplamayi [emoji3]

Ki ben bıraktım hesaplamayi, bereketi kaçıyor yoksa [emoji6][emoji106]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Murat

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Eşimin aracı fab. verilerine göre 4.6lt mazot yakması gereken, ş.içi ben kullandığımda 5.5lt, eşim kullandığında 6.5lt, şu sıralar ise, 7 aydır şehirdışı yapmadığından mıdır nedir (yavaş yavaş dpf tıkanıyor olabilir) kim kullanırsa kullansın 7.5lt tüketen bir araç. Bir fırsat bulursam kendisine bir şehirdışı yaptırmak istiyorum.

İstatistik tutmasam, aracı sahibinin eline bırakıp, kaderine terketsem, bu durumu dpf'yi tıkayıp yolda kaldıktan sonra farkederim muhtemelen.:)

• Beğen
Tepkiler: husooz ve Hasip

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef tüketim değerlerini fazla hesaplamak biraz psikolojiye zararlı ama ne yapacaksın devir ekonomi devri. Adam elektrikli veya dizelden ucuz diye benzinli Mercedes, BMW,, Audi falan alıyor, soluğu tüpçü de (LPG) alıyor. Yani bunlar sineğin yağını hesaplarsa diğerleri ne yapsın?

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef tüketim değerlerini fazla hesaplamak biraz psikolojiye zararlı ama ne yapacaksın devir ekonomi devri. Adam elektrikli veya dizelden ucuz diye benzinli Mercedes, BMW,, Audi falan alıyor, soluğu tüpçü de (LPG) alıyor. Yani bunlar sineğin yağını hesaplarsa diğerleri ne yapsın?

Son yakıt aldığımda E350 cdi mercedes sahibi bir arkadaş, bu servisçilerin falan indirim kartları oluyor %7 civarı indirimli alabiliyorsunuz ama kartı günde 2 kere falan kullanabiliyorlar o da ellerinde olunca, onu soruyordu. Şaka gibi [emoji4] E 350 cdi yav. Arabanın fiyatına bile bakmaya gerek duymuyorum. Dediğiniz gibi.

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
@Hasip kardeşim site araçlarında yakıt istatistiklerine tıklayıp yakıt verisi ekle butonuna basınca site donuyor gibi bir şeyler oluyor anasayfa mesajlar vs. Hiçbir buton çalışmıyor en son ekranı kapatarak tekrar giriyorum sorun ben de mi.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@Hasip kardeşim site araçlarında yakıt istatistiklerine tıklayıp yakıt verisi ekle butonuna basınca site donuyor gibi bir şeyler oluyor anasayfa mesajlar vs. Hiçbir buton çalışmıyor en son ekranı kapatarak tekrar giriyorum sorun ben de mi.

Sisteme bir adet 0 litre yakıt aldım olarak ekleme yapmışsınız ondan kaynaklanıyordu. Şu an düzelttim bir daha yapmaması gerekiyor hocam.

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sistem güncellenerek daha detaylı bilgiler eklenmiştir. Mobil çalışmaları başlamıştır.

Genel Bilgi Ekranı
1.jpg
Tarih Bazında Yakıta Ödenen Ücret Grafiği
2.jpg

Tarih Bazında Alınan Yakıt (Litre)
3.jpg

Tarih Bazında Yakıt Fiyatları
4.jpg

Tarih Bazında 100 Kilometrede Tüketilen Yakıt Miktarı Ortalaması
5.jpg

Tarihe Göre Ortalama Kilometrede Harcanan Para
6.jpg

Yoksa siz halen verilerinizi sisteme yüklemediniz mi :) Buyrun buradan verilerinizi sisteme eklemeye başlayın :)

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.