Yakıt Tüketimi

melizei

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2014 Aralık ayında sıfır km. Opel Astra 1.4T 140HP Sport satın aldım. İlk zamanlarda yakıt tüketimi beklediğimden daha iyiydi. 6,8 lt-7 lt arasında değişiyordu. Kullandıkça ve motor açıldıkça tüketim daha da düşer diye bekliyordum fakat tam tersi oldu. Kullanma şeklimde hiçbir değişiklik olmamasına rağmen özellikle 15000 bakımını yetkili serviste yaptırdıktan sonra yakıt tüketimim arttı. Şu anda 23000 kilometredeyim ve tüketimim 7,6-7,8 lt civarında. Neden tüketimin arttığı ile ilgili bilgi veya tahmin verebilecek var mı?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüketiminiz gayet iyi hatta az bile benim araçta Turbo yok 8 lt aşağı düşse mutlu oluyorum ;)

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o değerler normal bencede gayet iyi ama fark varsa yoldan dolayı dır belki aynı yollarda gidiyosunuzdur ama daha çok dur kalk oluyordur 20nin altına daha sık düşmek zorunda kalıyor olabilirsiniz yada sabit hız la gitme durumunuz daha kısa sürüyo olabilir yoğunluk dan çok şey etkiler amacı bir gerçek bir araba bakımları yapıldıktan sonra fazla yakmaz tam tersi bakımlı olan araba az yakar ekonomik sürüş uzmanları da bunu hep söyler o bence yolun durumu gibi dur kalk sayısında artış sabit hızı daha az koruma gibi şeylerden dolayı değişmiştir ama en doğrusunu siz bilirsiniz unutmadan şunuda demek lazım aldığınız benzin markasıda fark yaratır bazı markaların daha çabuk gidiyor benzini eğer hep aynı yerden almıyorsanız oda fark ettirebilir

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o değerler normal bencede gayet iyi ama fark varsa yoldan dolayı dır belki aynı yollarda gidiyosunuzdur ama daha çok dur kalk oluyordur 20nin altına daha sık düşmek zorunda kalıyor olabilirsiniz yada sabit hız la gitme durumunuz daha kısa sürüyo olabilir yoğunluk dan çok şey etkiler amacı bir gerçek bir araba bakımları yapıldıktan sonra fazla yakmaz tam tersi bakımlı olan araba az yakar ekonomik sürüş uzmanları da bunu hep söyler o bence yolun durumu gibi dur kalk sayısında artış sabit hızı daha az koruma gibi şeylerden dolayı değişmiştir ama en doğrusunu siz bilirsiniz unutmadan şunuda demek lazım aldığınız benzin markasıda fark yaratır bazı markaların daha çabuk gidiyor benzini eğer hep aynı yerden almıyorsanız oda fark ettirebilir

Arkadaşıma katılıyorum ve de tecrübelerime dayanarak size diyeceğim kendinizi üzmeyin sıkıntı etmeyin fazla benzinli araçlarımız için bu değerler normaldır bunlar sıkıntı değil allah başka sıkıntı vermesin biz arkadaşlarımıza, saygılar..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence aracı ilj aldığınızda daha narin kullanmışsınız ;) bunun yanında hava ve yol şartlarınada bakmak gerek.

oserbir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2014 Aralık ayında sıfır km. Opel Astra 1.4T 140HP Sport satın aldım. İlk zamanlarda yakıt tüketimi beklediğimden daha iyiydi. 6,8 lt-7 lt arasında değişiyordu. Kullandıkça ve motor açıldıkça tüketim daha da düşer diye bekliyordum fakat tam tersi oldu. Kullanma şeklimde hiçbir değişiklik olmamasına rağmen özellikle 15000 bakımını yetkili serviste yaptırdıktan sonra yakıt tüketimim arttı. Şu anda 23000 kilometredeyim ve tüketimim 7,6-7,8 lt civarında. Neden tüketimin arttığı ile ilgili bilgi veya tahmin verebilecek var mı?

Yaz Kış lastiği azda olsa etkiler , benzin etkileyebilir hep aynı yerden mi alıyorsun ama arkadaşlara katılıyorum normal yakıt tüketimin :)

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecen arabayı parkederken sag on teker mazgal iceri gocunce tampona kadar cukura girdi ve neyse yardımla cıkardık ama benzer bir olay eskiden bende Renault clio varken olmuş ve o zaman anormal benzin yakmaya baslayınca servise gittigimde o tamponun arkasından benzinle ilgili bir boru gectigi ve o borunun catladıgı ve her gaza bazışta azar azar sızdırdıgı ama hava sıcak oldugundan yere damlamadan buharlaştıgını soylemişlerdi. Benzer durum bunda oldu ve benzinim cok hızlı tukenmeye basladı yere dusen bir damla yok sabah kalkınca bir damla yok sag on tamponun arkasından gecen benzinle alakası olan bir boru yada hortum var mı ????