Yanlış gelen ceza makbuzu???

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Bugün eve bir tebligat gelmiş trafik cezası için, abimin adına. Bizimkiler de kapalı zarfı almışlar. Tebligatı getiren kişi gittikten sonra açıp bakmışlar ne cezası diye, bolu tünelinde hız cezası kesilmiş 113km/h ile, yanında fotoğraf da var.

İşin ilginci fotoğraftaki araç abimin araç değil, ceza makbuzundaki plaka da abimin aracının değil! abimin arabanın plakasının sonu 8644, kameraya yakalanan araç ise 8664.

sanırım ceza makbuzlarını işleyen memur iki kere 6 tuşlayacağına iki kere 4 tuşlamış ve ceza bize ulaşmış.

tebligatı aldığımıza göre hem bizim adımıza hem de cezanın asıl sahibi adına yasal süreç başlamış durumda. Şimdi ne olacak, nereye başvurmamız lazım, ne yapalım?

Ayrıca bu vesileyle de bolu tünelinde hız kontrolü yapıldığını da öğrenmiş oldum, onu da bilgi ve dikkatlerinize sunarım, tüneli kullananlar dikkatli olsunlar.

bu arada ceza 265 lira...

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin sorduğun kısmı bende bilmiyorum ama ceza ne zaman kesilmiş yani geçtikten kaç gün sonra geldi ceza?

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer aracın plakası kağıttamı yazıyor yoksa resimden mi baktında yazdın bunu_? Kağıtta yazıyorsa iziraz edebilirsin sanırım ama fotodan bakıp yazıyorsan burda sanırım tek senin adına işlem başladı yani o aracın adına değil.Bi bilgim yok tahmin bu sadece.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adliye ye gidip nöbetçi trafik mahkemesine başvur.Aracının ruhsat fotokopisi ehliyet yada kimlik fotokopisi ve resimide ekle.Bir de durumu açıkça izah eden ve sonuçta cezanın iptalini talep eden bir dilekçe yaz.Hakim onaylayıp kaleme teslim ettikten sonra sonuç adresine gelecektir.Sonuç ne zaman gelir dersen ben başka bir itiraz için 2 aydır bekliyorum:)

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Diğer aracın plakası kağıttamı yazıyor yoksa resimden mi baktında yazdın bunu_? Kağıtta yazıyorsa iziraz edebilirsin sanırım ama fotodan bakıp yazıyorsan burda sanırım tek senin adına işlem başladı yani o aracın adına değil.Bi bilgim yok tahmin bu sadece.
Ceza tutanağında da fotoğrafta da aynı plaka yazıyor, sadece tebligat adresi hatalı.

Adliye ye gidip nöbetçi trafik mahkemesine başvur.Aracının ruhsat fotokopisi ehliyet yada kimlik fotokopisi ve resimide ekle.Bir de durumu açıkça izah eden ve sonuçta cezanın iptalini talep eden bir dilekçe yaz.Hakim onaylayıp kaleme teslim ettikten sonra sonuç adresine gelecektir.Sonuç ne zaman gelir dersen ben başka bir itiraz için 2 aydır bekliyorum:)
Sağol Emre abi lazım olan bilgi buydu. Peki bu bekleme süresinde ceza ile ilgili bizim tarafımıza bir işlem yapılmaz değil mi? Ödenmemiş ceza olarak bize görünür mü bu? Sonuçta ceza makbuzundaki plaka bizim değil...