yapıkredi ve adilışık

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 3 gün önce adilısık mağazasından alısveris yaptım ve ücreti yapıkrediye ait kartımla ödemek istedim. 2 kez denediler ve cevap olmadığını söylediler. bende diğer kartımla ödemeyi yaptım ve cıktım. daha sonra hesabımı kontrol ettiğimde hesabımdan iki kez 39.90 ytl nin düşülmüş olduğunu gorum. 1 gun sonra adilısığa gittiğimde gün sonu raporunda yaptığım alısverişin gözükmediğini ve bankadan kaynaklandığını soylediler. bankaya gittim tabikide adil ısığa yonlendirdiler 3-4 kez banka ve mağaza arasında gidip geldikten sonra bankada itiraz dilekcesi yazdım ve 10-15 gün içinde hesabımın incelenip bana geri dönüleceğini soylediler.

Aramızda daha once basına boyle bişi gelmiş yada bu işin kanunlarını bilen arkadaslar varmı. sonucta 80 ytl öğrencilikte büyük para

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun benimde başıma gelmişti bankaya verdiğin dilekcesinin aynısını ilgili magazaya da ver 1-2 hafta içinde çözülür sanırım

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımde basıma gledı arkdsım aynı sey telefon almıstım 2 tane ceklmıs bn 1 ay sonra fark etmıstım bunu defalarca bankayı aradım telefnu aldıgım yere gıttım ama bı sonuc cıkmadı faızde bındı uzerıne tabı baya bı yuklu odeme yapmak zorunda kalmstım eger kı 1 2 hafta ıcınde sonuc cıkmazsa dırekt tuketıcı haklarına basvuru yap

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımde basıma gledı arkdsım aynı sey telefon almıstım 2 tane ceklmıs bn 1 ay sonra fark etmıstım bunu defalarca bankayı aradım telefnu aldıgım yere gıttım ama bı sonuc cıkmadı faızde bındı uzerıne tabı baya bı yuklu odeme yapmak zorunda kalmstım eger kı 1 2 hafta ıcınde sonuc cıkmazsa dırekt tuketıcı haklarına basvuru yap

Katılıyorum ama bence çok bekleme. Tüketici haklarına git bir danış. Gerçekten eğer haklıysan ki öylesin iyi işleyen bir kurum.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Katılıyorum ama bence çok bekleme. Tüketici haklarına git bir danış. Gerçekten eğer haklıysan ki öylesin iyi işleyen bir kurum.
gitmeyi düşündüm ama once bankadan haber beklemeye karar verdim. işyeri boyle bi yanlıslığı kabul ediyo ve kendilerinden kaynaklanmadığını soyluyolar bir bakıma haklılarda ellerinde gun sonu raporu var ve benim o alisverişi yaptığım gozukmuyo. simdi bankadan haber bekliyorum

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merak etme, ne kadar erteleyebilirler, eninde sonunda fazla çekildiği çıkıcak ortaya rahat ol. İade edilir fazla çekilen tutar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yıllardır Yapı Kredi ile çalışıyoruz şimdiye kadar bizi hiç mağdur etmedi. O nedenle için rahat olsun. Benim başıma tam tersi bir olay geldi. 7-8 sene kadar önce şimdilerde kapanmış olan bir firmadan alış veriş yapmıştım. Ödemeyi kredi kartı ile yaptığım halde ekstremde görünmediği için alışveriş karşılığı olan bedeli bankaya yatıramadım. 2-3 ay boyunca banka ile firma arasında gidip geldim. Bankaya elimdeki sliple ödeme yapmayı teklif ettim slipin karşılığı bankada olmadığı için almadılar, firmaya nakit ödeme teklif ettim kredi kartından çekim yapıldığı için almadılar. Bekleyin dediler üzerinden aylar geçti ses çıkmadı. Müracaatlardan sonuç alamadık. Bu arada firma battı. Bizde parayı bir hayır kurumu aracılı ile başka bir şekilde değerlendirdik.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle olaylar sıkca yaşanıyor.bankaya dilekçe verdiyseniz sorun olmaz.onlar mağazada kalan slipleri isteyecekler ve inceleyecekler,birde artık şifre dönemi başladığı için şifre girilip girilmediği incelenecek.yapılan bu harcama karşılığı bir alım yapılıp yapılmadığı tespit edilecek.itiraz dilekçesini veriğiniz andan itibaren söz konusu borç tutarı dondurulacak ve mesul tutulmayacaksınız.eğer öedemenizi yaptıysanız inceleme sonucunda haklıysanız hesabınıza iade edilecek.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
evet arkadaslar bugun hesabıma para geri aktarılmıs.