Yardım - Astra H 1.3 CDTI Easytronic - Direksiyon Sapması

tuna_cicek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

2007 model Astra H 1.3 CDTI Easytronic aracım var. Yolda giderken tekerleklerin tepkileri aynen direksiyona yansıyor ve direksiyonda sapmalara yol açıyor.
Diğer bir değişle, yoldaki en ufak bir satıh bozukluğunu aynen direksiyonda hissediyorum. Direksiyonda sağa/sola sapmalar meydana geliyor, hatta bazen arabayı yoldan bile kaçırıyor.

Defalarca kez servislere gitmeme rağmen, benimle teste çıkmalarına rağmen aracın direksiyonunda birşey olmadığını söylüyorlar. Bazı arkadaşlarım da Astraları var ve onları da kullandım. Direksiyonlar taş gibi, hiçbirşey yok.
Kullandığım başka arabalarda da hiçbirşey görmedim.

Bu araba ile ilgili bildiğiniz birşey var mı? direksiyon sapması yaşayan başka aynı araç sahibi olan ya da bilgisi olan varsa yardımlarını/bilgilerini bekliyorum.

Yoksa servisler benim garantimin bitmesini mi bekliyorlar birşey bulmak için, ya da arabadan hiç mi anlamıyorlar?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Stabiliere baktilarmi pekii?...
ya ladeskemigine? tasiyicisna? bunlara baktilarmi?

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklerin durumu ne genistaban taktim ben yoldaki kamyomlarin yaptigi cöküntülere oyuklara sen istemesende kayiyo

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal bir durum bu bendede 2009 model var yol bozukluğu nedeni ile direksiyon normal olarak tekerleklerin izini sürüyor ve bozuk yolda direksiyon sapıyor tek çözümü iki elle direksiyon sürmek veya bozuk yolda hız düşürmek

intaland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun var öenmli bir şey değil arkadasın dedıgı doğru ben alıştırdım kendimi artık bazen ışıklara yakın durmaya calıstıgımda bir bakıyorum utanmasa dönecek :) her noktayı hissediyor 75 kere baktırdım bir sey yok dedıler bende alıştım sanırım senınle aynı sıkıntıyı yasıyoruz sende alış :)

tuna_cicek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son çarem zaten alışmak. başka araçlarda rastlamadım, başka opelleri de kullandım göremedim. beni düşündüren de bu oldu zaten. bir de sonradan başladı.

sanırım ben çok takıyorum. son çarem bir daha opel almamak galiba.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde dikkatimi çekdi aslında her arabada var ancak astra da daha bariz. bunun nedeni sanırım sürücünün ylu hissetmesini sağlamak. dolayısıyla araç sıfır dan beri aynı bende.

ama bence abartmışlar. spor araç değil sonuçda. birazda konforo önem verilmeliydi. aynı zamanda direksiyon sertliğide sportifliğe önem verildiğinin göstergesi

intaland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olayı hep negatif yönden bakıyorsunuz söyle düşündünmü hiç hissetmediğin bir şeyin üstünden gecerken direksiyonda sana bu hissi yaratıyor yapmayın yaw sorun yokkı ortada sadece tekerleklerin hareketini aşırı yansıtıyor dıreksıyona şehir içinde tırtıllı bir yolda yada hafif kasisli bir çukurdan gecerken direksiyon anıden oynuyor elinin altında bak söyle söyle düşün normalde bizler sürücüler bir şeyin üstünden gecerken fren yaparız aslında bu yanlıs serbest bırakmak lazım aks lara yükü bindiriyorsun bence bunu bir özellik olarak düşün bende de aynısı oluyor ilk baslarda lan dedım körükmü sıkısıyor olmadı direksiyonmu yamuk yok dedım hidrolık kafayı yeme durumu oldu baktım hiç bir sey yok lastik bile degıstırdım bunu artık özellik kabul edıyorum işin ilginç yanı baska bir arabaya bindiğimde bu yok ps2 titresimli kumanda gibi :) boşverr iyi yönden bak :)

tuna_cicek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlarınız için teşekkür ederim. en azından sadece bende olan birşey olmadığını anladım. içim rahat bu konuda. gerçi hala pek hoşuma giden bir durum değil ama, arızalı olmadığına sevindim. servisler doğru düzgün bir açıklama yapamıyorlar. neyin ne olduğunu bilmiyorlar. benim aklıma taklına bu soru servislerin içler acısı durumunu gösterdi. anladıkları sadece arabayı bilgisayara bağlayıp hata kodu var mı bakmak? arabadan anlamıyolar, ustalık ve bilgi maalesef yok. :(

intaland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
formlar ne için var işte birimizin başına gelen olay bir baskasınında basına gelmıs olabilir :) ne guzel