Yarım Debriyaj..

osti10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben bugüne kadar devamlı kamyonet sürdüm yani binek arabayla fazla bir tecrübem yoktu sonra Allah nasip etti bi vectra sahibi olduk. Fakat bu araçta şu yarım debriyaj olayını bir türlü istediğim gibi yapamadım özellikle dik yokuşlarda geri viteste kalkmam gerekirken hep sıkıntı yaşıyorum ben motor sesi duymaya alışık olduğum içinsesten ayarlıyordum.Şimdi bunda ses seda yok ya arabayı stop ettiriyorum yada kaçırıyorum kalkarken bana bi fikir bir tavsiye verebilirseniz çok sevinirim..

osti10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
El frenide son dişte tutuyor oda tam değil ondada bi problem var onun için oda çok sağlıklı olmuyor

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizele alışınca insan benzinliye ilk geçtiğinde böyle oluyor. Bana da olmuştu. Tavsiyem devir saatinden takip etmeye çalış. Devir biraz düşünce debriyajı bırak. Ama olmazsa el freninden başka çare yok malesef.

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun.El frenide çözüm olmuyorsa arabaya alışmanız gerekicek debriyajın kavrama noktalarını iyi bilmeniz gerekiyor biraz sabredin bence zamanla öğrenirsiniz :)

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
el frenini yaptırmada sorun yok 10 dk da ayarlıyorlar arka lastikleri söküyorlar balatanın orada tırnaklar var oradan ayarlıyorlar

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu durumda arabanın titremesi ve devir saatini kullanacaksınız...

Aheste

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 pedal taktiğiyle de kalka bilirsiniz debriyaja basıp öteki ayagınızlada fren ve gaza basın aynı anda araba kavramaya geldimi freni bırakın ben öyle öğrendim

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
El frenide son dişte tutuyor oda tam değil ondada bi problem var onun için oda çok sağlıklı olmuyor

el freni ayarı yaptırın bence kampanalar sağlamsa ayarı bozlmştur kampanalar azalsa bile ayar ile bi kaç bin km idare ediyor.