Yedek su deposunda kararma

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yada bundan 3 tane al 6 tl 2,5 litrede antifiriz koy
4bfa384ce35a84fa23689efd4d659787.jpg

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah abi teşekkürler.yedek su kabını kum çakıl ve deterjanla temizleyecez bakalım ne kadar temiz olacak
Abi peki bu temizliği derhal yapmalımıyım yoksa birkaç ay daha böyle kalsa soğutma kalorifer veya lpg sistemlerinin parçalarına zarar verirmi tıkanma vs.?

Sony Z5 ile gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tolga, ben geçen gün Vectra A'ya (orijinal bulamadığım için) yan sanayi bir su deposu aldım. Eskisini de kum, deterjan ile yıkadım ama çok az fark etti. Yeni aldığım ürün kapaksızdı, eski orijinal kapak yeni yan sanayi ürüne tam uymadığı için iki gün sonra kapaktan su kaçırmaya başladı. O nedenle, orijinal bir ürün bulamazsan mutlaka yeni su deposunu kapaklı olarak al (Vectra A için, yan sanayi yedek su deposu: 60 TL, kapak:35 TL).

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah abi teşekkürler.yedek su kabını kum çakıl ve deterjanla temizleyecez bakalım ne kadar temiz olacak
Abi peki bu temizliği derhal yapmalımıyım yoksa birkaç ay daha böyle kalsa soğutma kalorifer veya lpg sistemlerinin parçalarına zarar verirmi tıkanma vs.?

Sony Z5 ile gönderildi
Yukarda fotoğraf ta gorunen benim kendi aracim o su kabi simsiyah ti burda yazdigin seyin aynisini uyguladim saf su almamistim ben icinden cikan suyu suzerek kullandim fotograf gorunuo heralde???Cakil temiz ve topraksiz olsun icine pril , vim dök caakili dokmeden suyu degistir bida dök calkala tertemiz olur..!!

Mereada da yaptim bu islemi onun su kabi akillica düşünülmüş geri donus suyunu tabandan almıyor ve pisliklerler tortulari tutan bir bolme var kabin tabanında .Adeta su kabta geri suzulerek gidiyor.

Bizim vectralarda en tabanda donus. o tortu pislik petekte suyu bosaltirken akacak ..Tikanma vb olmaz zaten kullaniyorsun bu sekilde ama En kisa zamanda yapman iyi olur bence.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saf su kıtlığı başladı da haberimiz mı olmadı :)
Tertemiz yeni su varken çamur gibi olmuş suyu tülbentten suzmeye uğraşmaya niye gerek olsun.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saf su kıtlığı başladı da haberimiz mı olmadı :)
Tertemiz yeni su varken çamur gibi olmuş suyu tülbentten suzmeye uğraşmaya niye gerek olsun.
Araclarimda yapacam isleri planli yapamiyorum is yerinde isim yoksa aniden aklıma gelip yapiom zaten yaptim yaptim yapmadim ole kalıyor..
Ben sadece su kabini temizlemekti niyetim sonra suyuda bosaltmis bulundum ofisimizde oto sanayiye uzak bolgede saf su da olmayınca sistemide temizlemis bulundum cesme suyu yerine cikan su da ole camur gibi falan olmayip az biraz kirli olunca suzdum koydum..
Ama dedigin gibi planli yapip yeni su kullanmak daha mantıklı. ..
**Yazini tam okurken programa bakiyordum su kitligi olacakmis haberin olsun!![emoji1] [emoji1]
59c2b2327a073f5518674bd5afb6f746.jpg

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bozulan M14 karter tapasının dişlerine M16 kılavuz ile yeni diş çektim,karter içinde kaldığını düşündüğüm aluminium çapakları dışarı almak için 2-3 aylık motor yağını tülbentten geçirip tekrar motora koymuştum,mantıklı görünmese bile bazen bu gibi şeyleri yapmak gerekebiliyor.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Corsa D A14XER aracın yedek su deposunda da sensor var mi?

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et