Yeni akü yeşil ışığı

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım musadenle hazır konu açılmışken bende sorayim benimki yeşil ışığı az yanıyordu mars basmadi takviye yaptık yarım saat kadar dolaştim doldurdum diye stop ettikten sonra baktım ışık siyah mı desem beyaz mı bilemedim ama araba çalışıyor şimdi akü 2 aylık 60 amper mutlu akü
Zaman ayırıp cevap verenlere teşekkür ederim

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden inci ki ? Varta, Bosch varken ve aralarinda 20/30 tl oynarken...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru varta dan şaşmayın 2 aydır şehir dışındaydım akuyu 3 ay önce varta almıştım döndum tek marsta çalıştı ;).

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım musadenle hazır konu açılmışken bende sorayim benimki yeşil ışığı az yanıyordu mars basmadi takviye yaptık yarım saat kadar dolaştim doldurdum diye stop ettikten sonra baktım ışık siyah mı desem beyaz mı bilemedim ama araba çalışıyor şimdi akü 2 aylık 60 amper mutlu akü
Zaman ayırıp cevap verenlere teşekkür ederim

Hocam sen o akuyu iade et belli ki sorunlu yeni aku takviye istemesi abest iştigal. Yada bi elektrikçiye götürüp kutup başlarına bi baktir.Arabada kaçak yapan bişi de olabilir akuyu yemişse

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sen o akuyu iade et belli ki sorunlu yeni aku takviye istemesi abest iştigal. Yada bi elektrikçiye götürüp kutup başlarına bi baktir.Arabada kaçak yapan bişi de olabilir akuyu yemişse
Arabada kaçak var kardeş 5 günde akuyu yiyor kaçağı tespit edemediler maalesef
Benim sorum akü ışığı yeşil yada siyah değil patlamış gibi sanki sebebi nedir
İlk defa takviye yapmıyorum aceba yanlış bir şey mi yaptık akü ışığı yanmiyor

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabada kaçak var kardeş 5 günde akuyu yiyor kaçağı tespit edemediler maalesef
Benim sorum akü ışığı yeşil yada siyah değil patlamış gibi sanki sebebi nedir
İlk defa takviye yapmıyorum aceba yanlış bir şey mi yaptık akü ışığı yanmiyor

akü gözü göstergesi içindeki asitin yoğunluğuna göre hareket eden bir toptan ibaret. takılı kalma gibi sorunları olabiliyor. işin ehli birinin voltajı, asit yoğunluğunu ve akünün yük altındaki voltajını ölçmesi akünün durumu hakkında net bilgi verir.
araçta kaçak varsa akü her halukarda er yada geç ölecektir. bunun yanında şarj dinamonuzada zarar verecektir. boş aküyü doldurmaya çalışan dinamo bir yandanda diğer elektrikli aksamlara güç sağlamaya çalıştığından.
kaçak için forumda konu vardı detaylı...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden inci ki ? Varta, Bosch varken ve aralarinda 20/30 tl oynarken...

bilmem çok markaya dikkat etmedim açıkçası 2. defa arabayla akü yüzünden yolda kalınca ilk bulduğum yere gittim mutlu akünün üretimlerinden olduğundan dolayı tercih ettim.power vardı almadım.bir ara ustamla konuştum bunu varta ya ne diyorsun dedim önermiyorum dedi.bende bakmadım artık

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmem çok markaya dikkat etmedim açıkçası 2. defa arabayla akü yüzünden yolda kalınca ilk bulduğum yere gittim mutlu akünün üretimlerinden olduğundan dolayı tercih ettim.power vardı almadım.bir ara ustamla konuştum bunu varta ya ne diyorsun dedim önermiyorum dedi.bende bakmadım artık
Ustam vartaya kotu dese hemen kosarak uzaklasirdim ordan :D