Yeni arabam Focus Tdci ve ilk izlenimlerim.

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iki hafta önce Astra yı satıp 2006 model 105000 km de ford focus tdci ghia aldım. Araba beklentimin üzerinde çıktı. İvmelenmesi çok güzel. Çorum- Amasya- Ordu- Gölköy sonra Gölköy - Samsun derken ortalama yakıt 5.5/100 gösteriyor. Özellik olarakta yeteri kadar var. Harika bir araba tavsiye ederim. Astra da lpg ile bir türlü barışmadaık. Umarım dizel beni üzmez

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izalasyonu ve motorun gürültüsü harcinde fena değildir...

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013 lerde yani son kasa olan focus ta ses yalıtımı mükemmel. NEredeyse ses duymak imkansız. Çok hoşuma gidiyor o yönden ayrıca hızı da belli etmiyor arabanın yola oturuşu da güzel.

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KESİNLİKLE!

2010 dizel sedan kullanıyorum. en büyük sorun kabindeki gürültü.
ben de 2010 dizel sedan kullanıyorum. Böyle bir sıkıntım yok. kokpitte nasıl sesler algılıyor sunuz?

bu arada hüseyin bey, hayırlı olsun güle güle kullanın.

focuslarda beni rahatsız eden özelliği, direksiyonun aşırı hafifliği, simülatör gibi, yeterli güveni bulamıyorum. direksiyon dediğin biraz ağır olacak, güven verecek. onun dışında bizim araçlar kadar sanayiye gitmezsiniz koy mazotu bin.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
ben de 2010 dizel sedan kullanıyorum. Böyle bir sıkıntım yok. kokpitte nasıl sesler algılıyor sunuz?

Yalıtım çok zayıf. 2010 sizinki ile aynı araçtan bende de var, Kardeşimde ise hatchback olanı var. Ve bir arkadaşımda da 2008 var. Kesinlikle 2008 olan çok daha sessiz. Aracı aldıktan 20km sonra sesten şikayet ile gittim, İki araç arasında, ses farkı çok belirgin, kapı ayarları doğru idi, sonra ısrarlı olunca, Lastikler ses gelmeyen araç ile denemek için değiştirildi, gene benim aracımda ses vardı. Servis baya uğraştı, merkez ile yapılan bir yazışma ile;
2008 de Çift Kapı fitili varken bizde 1 tane var. Arkada davlumbazlar tam iken, bizde yarım. Motor arasındaki izalasyon bile farklı. Hatta intercoolerın şekli bile farklı o daha sessiz, bizimki davul tipi, maliyet düşürmekmiş amaç ama motor sesini arttırıyor. Bir çok farklılık var. 2010 da bunları fark edip yazmıştım foruma. Vakit bulur, enjoy bir Astrayı yakın incelerseniz, yalıtım zayıflıklarını eksikliklerini gözle bile keşfedebilirsiniz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hayırlı olsun. Kazasız günler dilerim. Son zamanlardan yakından izlediğim bir marka oldu Ford... gemi gibi duruyor SW olanları çok hoşuma gidiyor.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
focus 3 daha da güzel olmuş ona da binmenizi tavsiye ederim..fakat tek eksisi bizim araçlarımızın dizellerinden bariz 1-2 litre fazla yakıyor..