Yeni araçlara Landirenzo LPG kit uygulaması- ACİL

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni mesajlara düşsün takip edenler kaçırmasın mesajıma ekleme yapayım;

Dün (5 Kasım) Isparta'daki Landirenzo bayii motora 2yıl veya 100.000km garanti verdiklerini söyledi hangisi önce dolarsa..

Bu arada pek bahsedilmeyen bir ayrıntıyı daha aktarayım Landirenzonun bizim Classic III lere taktığı 2 çeşit kit varmış biri daha kaliteli olduğu söylenen OMEGAS PLUS (Bosch marka) buna daha ucuz bir alternatif ise EVO (land. kendi ürünü) kit.. Yani bayilerin size verdiği fiyat farklarının sebebi bu da olabilir telefonla görüşme yaparken hangi kiti kullandıklarını da sorun 200lira fark için enjektör kalitesinden ödün vermeye değmez bence.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
çağrı soruyu tam anlamamışsin galiba. Landirenzo ile opelın anlaşması vardı sıfır araçlara lpg takıldığnda garanti bozulmuyordu. Bu anlaşma sona ermiş tüp takılınca garanti mafiş.

metar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu pazar günü yetliki servisten öğrendiğim kadarıyla lpg dönüşümü yapılan araçta lpgden kaynaklanan arızalar opel tarafından garanti dışı kalıyor, fakat bu garantiyi lpg dönüşümü yapan firma kapsamına alıyor.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çağrı soruyu tam anlamamışsin galiba. Landirenzo ile opelın anlaşması vardı sıfır araçlara lpg takıldığnda garanti bozulmuyordu. Bu anlaşma sona ermiş tüp takılınca garanti mafiş.

Yoo bende aynı şeyi söylüyorum Opel garanti vermiyor hatta motor kısmı garanti dışı kalıyor ama Lpg montajı yapan bazı firmalar kendileri motora garanti veriyor ve ornek verdim landirenzo 10bin km geçmemiş araçlara garanti veriyor.
Bu da yetmiyorsa garanti vermeyen firma montajı sonrasinda motora sigorta yapılabiliyor.. Bi yanlış anlaşılma oldu sanırım benzer seyleri söylediğimizi düşünüyorum ;)

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Honda bile bu denli hassas subaplı araç üretirken BRC ile anlaştı , Opel kendi gölgesinden korkuyor. Valla kuzen illa astra demeseydi ben olsam yanından geçmezdim. Benzinli araba mı kaldı yaa ..

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
çağrı kusura bakma ihtiyarlık işte:sorry: evet aynı şeylerden bahsediyoruz.

AstraSedanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Honda bile bu denli hassas subaplı araç üretirken BRC ile anlaştı , Opel kendi gölgesinden korkuyor. Valla kuzen illa astra demeseydi ben olsam yanından geçmezdim. Benzinli araba mı kaldı yaa ..

WaLLa Aynı Aracın Düzünü ALdım ßen Subab Erimesi Oluyo DediLer Ama Walwe Care Sistemi Yapıyolarmış Subab YağLama Sistemi İle Subab Erimesini çözdük DediLer ama ßen subab erisede Taktıracam Ya Subab Erimesi + Lpg 4ßinLira Subab Eridiği Zaman Çeliklerinle Değişiyolar Sorun Kalkıyo o 4ßinLira Nolur 1 sene Lpgden Ettiğin Kar ßoşa Gider 2.Senesinde Kar Yaparsın . Gelelim Garanti işine ßen şu an ne bitti ne değişti bilmiyorum ama servise sordugumda müşterilerimizi yarı yolda bırakmamak için mekanik aksama garanti veriyoruz motora vermiyoruz demişti ama motorada lpg firması veriyo demişlerdi ama Lpg şart ßiraz daha benzinde ßinicem motor açılsın Lpg taktıracam isterse erisin napayım 40Kruş İle 50 Kuruş Arası Şehir içi Yakıyo Uzun Yolda ßasmadıgın Zaman 30Kuruş 35Kuruş Arası Yakıyo ßu Otomatikte ßiraz Daha Artar Taßi Otomatik araç Yakar

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son kasa astra j lerde lpg sıkıntı yapıyor. Işyerimin yanında opis var birebir görüştüm aynı aracı düşündüğüm için stabil bir sistem olmadıgını söyledi...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z16XEP zamanında landirenzoyla anlaşma vardı evet hatta sırf bu motor için beyni vardı landirenzonun fakat EURO5 ile A serisi oldu motorlar ve LPG uyumu "sıfır" oldu. Taktıracaksanız ya nerdeyse 4000TLyi bulan sıvı sistemlerden taktıracak yada valf soğutma sistemiyle şansınızı deneyeceksiniz. Artık LPG araca deydiği an Opel'in garantisi biter belki taktırdığınız yer LPGden yaanabilecek sıkıntılar adı altında bir garanti verebilir.

Sadece astra j değil 2012 martından sonraki bütün opeller için yazdıklarım geçerli.

Son düzenleme:

ceostyle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım AX16ER MOTOR KODLU 2012 astra classic üstadım ben 900 kmde landirenzo taktırdım bna servis önerdi garanti dısı kalmadı o yuzden suan 2200 kmde arabada bi sıkıntı yok bence cok düşünme landirenzodan memnun olmayan kişi tanımıorum ama usta cok önemli sen servisine sor servisin nereye yönlendirise ordan taktır. sonra bi sorun olursa aracın ortada kalmasın