Yeni Opel Astra Sedanin Performans Sorunu

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astranın 1.3 lt dizel motoru hakkında internette yazılmış yüzlerce sayfa yazı var, test sürüşü yapmasanız bile insan alacağı araç hakkında hiç değilse açar biraz okur. Artık aldınıza göre alışmaya çalışın , zamanla beğeniniz artabilir.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tank gibi arabaya 1.3 motor koyarlarsa olacağı budur. ve şunu hep merak ederim opel 1.6 dizel neden kullanmıyor.

srkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ocak ayında 0 km araba almaya niyetlendiğimizde ilk baktığım araç Astra Sedan'dı, daha sonra Jetta FSI, yeni Corolla'ya ve Civic'e baktım ve test ettim bahsettiğim araçlar içinde performans olarak Astra Sedan son sıradaydı...
(1.6 Benzinli Motor)

keremunal38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkes farklı bişey söylüyor

tank gibi arabaya 1.3 motor koyarlarsa olacağı budur. ve şunu hep merak ederim opel 1.6 dizel neden kullanmıyor.
işte kardeş benim dediğimde bu tank gibi kasası var herkes diyorki performans aracı değil tamam performans aracı değil anlıyoruz ama şehiriçinde kullanım bi eziyet astrayı arabaya alışmamakla ne alakası var kıyaslama yapmıyorum bile diğer passatla borayla herkes kulaktan dolma bilgilerle konuşuyor ben kullanıyorum arabayı arabanın kalkış performansı çok ağır ve bu ağırlığıda araca yaktırır kalktığı zaman zaten yakıt normal seyreder ben bu arabayı uzun yolda kullanmıyorum genelde şehir içi ve şehir içinde ortalaması 8 litreye çıkıyor bazen benim başımdan geçenleri anlatıyorum arabayla şöför olan adam mantıken bu motorun bu araca yanlış olduğunu düşünür biri diyor ayın motoru seçilmiş ya kardeşim bura TÜRKİYE avrupanın trafiği yolları gibi değil önce bi kullanın 1.3 motoru sonra gerçek yorumlarınızı yazın

Mahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen 1.3 motorun bu modele yanlış olduğunu düşünüyordun peki niye aldın ? Ayrıca 1.3 motor 90 hp 200nm tork dur istersen chip yaptır 120hp 250nm tork olsun.

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar boşuna 1.3 motoru sedan astrada savunmayın.. peugeot citröen gibi markalar neden 1.6 dizel kullanrken astra bisiklet motoru gibi 1.3 olsun?? yok efendim vergiymiş ya vergisi 1.6 dan ne kadar az sanki? adam 0 araba alıyor yok vergisi 3 kuruş aşşağı yok yukarı başka bahane mi yok opeli savunmak için? kim ne derse desin opel motor teknolojisinde göz doldurucu değil..

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar boşuna 1.3 motoru sedan astrada savunmayın.. peugeot citröen gibi markalar neden 1.6 dizel kullanrken astra bisiklet motoru gibi 1.3 olsun?? yok efendim vergiymiş ya vergisi 1.6 dan ne kadar az sanki? adam 0 araba alıyor yok vergisi 3 kuruş aşşağı yok yukarı başka bahane mi yok opeli savunmak için? kim ne derse desin opel motor teknolojisinde göz doldurucu değil..
arkadaslar bi noktayi yanlis ifade etmeyelim lutfen... su anda kullandigimiz 1.3 cdti motor sinifina ve hacmine gore mukemmele yakin teknolojiye sahip bir motordur... hele de turbo konfigurasyonu ile bayagi performansli bir motordur... sorun bu guzelim motorun boyle agir bir kasaya konmasinin yanlisligidir ki bunu da biz yanlis buluyoruz esasinda kurallara uygun suruldugunde aracin esasinda tam bir konfor surusu icin tasarlandigini gorebilirsiniz... arac hantal mi evet hantal ama kime gore hantal? motorun ozelligi en sik kullanilan devirlerde uygun performansi vermesidir... kalkislarda dizel arac kullanmaya alismadan elbette hantal gelecektir ama zamanla dizelin rahatligina alisinca anlayacaksiniz kiymetini... misal bir yokusta 1.6 benzinli ile tirmanmaya yirtinirken uygun devire getirdiginiz dizel resmen keci gibi tirmaniyor... hatta yokuslarda falanda oyle vites kucultmek de pek gerekmiyor... arac rakiplerine gore hp ve tork olarak dusuk diyorsunuz ama bircogumuz zamaninda 1.6 150 torkluk araclara canavar gozu ile bakiyorduk... sanzuman ile butunlesince bu arac kullanimi cok rahat oluyor ama arada yandakine sinirlenip bi drag kalkisi yapayim derseniz o zaman tabii darlanirsiniz... iyidir iyi 1.3 cdti... olmadi chiplersin box larsin daha tatmin edici olur ama oyle benzinli bir aracta ki gibi 1000 devirde hoplama bekleme bu dizllerden, en atak oldugu soylenen peugeot un da alt devirlerde hantal oldugunu gayet iyi biliyorum...