Yeni Toyota Auris Fiyat/Malzeme Kalitesi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç bakan arkadaşımla birlikte Toyota'ya uğradık. O fiyat vs. sorarken yeni Auris'i inceleme fırsatım oldu. Sürüş yapmadım, sadece içini inceleyebildim.

-Dış tasarımı zaten pek beğenmiyorum ama bu göreceli birşey. Beğenen olabilir.
-Göğüs ve konsol kısmındaki malzeme kalitesi çok kötü. Yumuşak plastik, deri fetişi değilim ama malzeme hem çok sert hem de biraz zorlayınca kırılacakmış gibi duruyor. Havalandırma kapakları keza aynı.
- 50 bin liralık aracın arka camları manuel, kamera şakası gibi :)
- Bagaj kapağı amortisörlüydü çok şükür, Corolla gibi demirciden kaynatılmış menteşe değildi (Avensis'te de demir menteşe var, tek farkı plastik kaplı:) )
- Koltukları rahat geldi, oturma pozisyonu görüş açısı kötü gelmedi. Ama yolda kullanmadan net yorum yapmak yanıltıcı olur.
- Kapılardaki fitili şöyle parmakla tutup çektiğinizde olduğu gibi geliyor. Aracın yaşı ilerledikçe bu fitiller nice olur bilemiyorum.
- Kapıyı açınca ön çamurluğa bakan kısımda keçe yalıtım malzemeleri vardı. Davlumbazdan gelecek yol, çakıl sesi ve rüzgar sesini kesmek için iyi düşünülmüş. Ama tabi ne kadar başarılı olduğunu görmek için yol testi yapmak lazım.

Ben zaten az-çok biliyordum Toyota'daki bu durumu. Yanımdaki arkadaş ve incelemeye gelen başka bir müşteri çok şaşırdı.

Şimdi bu aracın fiyatı 35-40 bin civarı olsa, he tamam dersin, parasına göre bu kadar diye. Ama 50 bin lira parayı bir tek dizel motor ve Toyota diye vermek bana hiç olur bişey gibi gelmedi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Değerli tespitlerin için teşekkür ederim şahsım adına ama dediğiniz gibi 50 bin LT de az uz para değil. Değmez aynı fikirdeyim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sırf ismi Toyota diye o kadar para vermem...kimse kusura bakmasın :) alana da hayırlı olsun derim.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu devirde hala manuel arka cam üretiliyor mu yahu?
Vay arkadaş, tamam aracın sorunsuzluğu (nispeten sorunsuz diyelim) elektronik aksamın azlığından geliyor ama elektronik aksam azaltılacak diye arka cam otomatiğinden de kaçılır mı :)

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dış görünüşü ben de pek beğenmedim.
Arabam.com dergisi de iç tasarımda "dijital saat"e takılmış çok basit bir görüntüsü var.
İçini henüz incelemedim ama anlattığınıza bakılırsa hoş değil.

Bende 2005 Honda Civic HB var geçenlerde Double Din taktırdım mıknatıslı GPS antenini A sütunu içine koydu tamirci kapı fitilini çekiyor çekiyor gelmiyor santim santim zor söktü yerinden :)

Bir önceki Auris'te en çok sevdiğim şey arka koltukların yatırılabilir olmasıydı (otobüs koltukları gibi geri yatıyordu) yenisinde bu özellik var mı?

Son düzenleme:

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içini inceleme fırsatım olmadı ama internetten incelediğim kadarıyla eski kasaları daha hoş duruyor. yeni kasa yapıcaz diye tuhaf bi şekle sokmuşlar arabayı. fiyata gelince bence de çok fazla. ama bu fiyat konusu sadece toyota ile alakalı değil malesef. günümüzde bütün markalar fiyatları çok yükselttiler. b-c segmenti arabaları d segmenti gibi satmaya başladılar. 50-60 bin vermeden c segmenti araba alamıyorsunuz ( dizel) o fiyatı verincede araçta her istediğini bulmak istiyorsun ama o da olmuyor malesef.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyo toyota toyo toyota :D istesende çıkmam senle bir yola :D
abi arabadaki saati gördünmü :D 97 94 model l300 vardı bizde ondaki saatin aynısı nostalji yaptım resmen görünce :D bağımsız süspansiyon yine yok sanırım. tip desen falso. bi dünya para değermi değmez...
ama bizim burada manyakları çok.adam tekirdağdan 27 bine terra 2004 corolla alıyor. birgün karaübkün girişine gitcem elimde sopayla dövecem birini :D sanki başka araba kalmadı. :) amcamın sole 28 veriyorlar amcamda vermiyor oda toyotacılardan....

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.6 benzinlilerde bağımsız süspansiyon var. En büyük artı bence yeni Auriste eskisine göre.

Bir de ESP'yi tüm modellere koymuşlar, eskiden sadece en üst donanımda opsiyoneldi.

Gördüğünüz yalıtım da daha kapsamlı yalıtımın bir parçası. Benim forumdaki test edenlerin hepsi çok daha az yol, motor ve rüzgar sesi aldığını söylüyor.

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni Auris'de Kavga Engelleme Sistemi Olacakmış. Çiftler Arabaya Bindiğinde Sözlü Kavga Başladığında Birbirlerine seslerini yükselttiğinde ses seviyesi 51db ve Üstüne çıkarsa Kalp Şeklinde Airbag Patlayacakmış El Freninin hemen yanından. :):) Allahım gülmekten öldüm akşam akşam. Demekki Ben arabamda tek başımayken bağıra bağıra türkü söylesem buum ağzımın ortasına Airbag Patlayacak hemde kalp şeklinde :):)

http://www.yeniauris.com/Home/Yetistiremediklerimiz/Kavga_Engelleme_Sistemi