Yeniden Selamlar

emirhansarac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Selamlar,

Yaklaşık 2 senedir foruma giriş yapmıyordum. Bugün başıma talihsiz bir kaza geldi ve tekrardan foruma danışmak geldi aklıma. Çok ama çok sağolun. Zamanında tüm sorularıma cevap alabilmiştim. Böylede devam edecek diye düşünüyorum.

Opel maceram 1.4 Comfort Corsa ile başlamıştı. 2008 senesinde aylarca araştırmam sonucu istediğim kriterde bir araç bulamamıştım. Araç yaşı fazla olduğundan dolayı ya kilometreler çok yüksekti, ya hertarafı boyanmıştı, ya içerisi çok deforme olmuştu. Tam ümidimi kesmiş ve Fiesta bakmaya karar vermişken bir ilana rastladım. İçime sinmeyen tek şey aracın rengiydi. Resimlerde çok çürkin çıkmış bir yeşildi. Atladım gittim. Araç evime çok yakındı. Görünce rengi çok hoşuma gitti ve direk kaporasını verip aracı servise çektirdim. Boyasız, değişensiz 50000km de tertemiz bir Corsa C.
Çok şükür bana hiç masraf çıkartmadı. Sadece 7000km de bir bakımlarını yaptırdım. 90000km ye kadar kullandım. Bir kere Çerkezköyden dönerken 160kmden aşağıya hiç düşmemiştim. Mahmutbey gişelerde araç ışık yaktı. Ama yolda kalmadı. Servise kadar geldim. Bobinlerden birisi yanmış. 150-200 TL arası bir masrafla yırttık. Onun haricinde hiç bir tatsız olaya karışmadık kendisiyle. Sadece bir benzinlik faciam oldu :) Ondada ne benim ne de onun bir suçu vardı. Sahilyolunda bulunan Shell benzin istasyonunun 1 pompasını hadsiz bir sürücü yüzünden devirdim. Verilmiş sadakam varmış. Ne bana ne de başkasıa birşey oldu. Başka bir araçla olsam kesin büyük hasar alırdım fakat o kazada aracın sağlamlığına inandım ve o günden sonra hep Opel'e binme kararı aldım.
Aracımın resimi altta yer almakta.
Yaptığım ekstralar,
*Makyajlı kasa ön tampn + sis farları
*Angel Farlar
*Led Stoplar
*Carbon Ayna kapakları

Sonrasında aracın yakıtından şikayet etmeye başladım. Arac yaklaşık 15 Litre yakıyordu. Çok sıkmadanda kullanıyordum fakat kimseyede sormadım normalmi diye. 1 sene ilanda kalmasından sonra zarar ederek aracı sattım ve 2008 Model bir Corsa D gönlümü çaldı. Onunlada çok şükür hiç tartışmadan 2 sene kadar yoldaşlık ettik.

İlana koyduğum gün sattım kendisini :) Sonrasında Astra arayışlarına başladım. Önceleri Enjoy bakıyordum. Sonra 3000 lira daha vereyim sport alayım dedim. Sportun direksiyonu ve Anteni çok hoşuma gidiyordu. Sonra AFL yi araştırmaya başladım. Aşık oldum. 1 Ay kadar araştırmam sonrasında aracı Ordu'da buldum. Tam gidecektim ki adam İstanbul'a geliyormuş. 1000 TL gönderirsen araçla gelirim dedi. Hiç görmediğim araca 1000 TL göndererek İstanbul'a getirttim. İyiki göndermişim. Kendisiyle 1buçuk senelik bir
kaçamağımız var. :)

Sıradaki ??

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Maşallah.. Güle güle kullanın gerçekten güzel araç :)

Sent from my iPhone using Tapatalk