yıllık bakımı yaptırdım

cago022

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün parçalarını kendim alarak yıllık 10 bin bakımı yaptırdım.
polen filtresi 10 tl (yan sanayi)
hava filtresi bosh 20 tl
buji çift tırnak gm 30 tl
yağ filtresi gm 20 tl
motor yağı castrol 5w-40 5lt 100 tl
işçilik 20 tl
malzemelerden 10 lira indirimle araç yıkama, cam suyu, genel kontrol dahil 200 tl verdim.gayet memnun ayrıldım.aynı iş için servis 300 dedi.
yalnız kafama bir kaç soru takıldı.paylaşmak istedim
birincisi kitapçığında 4.5 lt yağ alır diyor.ama 4.5 lt koymamıza rağmen yağ çubuğunda halen eksik görünüyor yağ.zarar verir düşüncesiyle yarım litreyi koymadım.
ikincisi ise castrol edge 5-40 tam sentetik doğru bir seçim mi?
3. servise sordogumda bujilerin çift tırnak olduğunu söylediler.bende çift aldım.ama orjinal bujiler tek tırnak çıktı.mecbur çiftleri taktık.sorun yaratır mı?
son sorum ise, polen filtresini takmak için torpido gözü söküldü.geri takıldıgında dikkatimi sol tarafta şişe kapağı kadar bir delik çekti.bu delik var mıydı bilmiyorm.ama delikten baakınca göğüsün altı görünüyor. içeride saat gibi bir şey var.acaba o deliği kapatan bir kapak vardı da düştü mü?yoksa ben mi ilk kez dikkat ettim?orası açık mı?foroğraf bulursam yüklerim.uzun oldu biraz ama umarım bilgilendiren olur.iyi akşamlar.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soldaki o delik klimadan gelen soğuk hava deliği galiba. on/off yapan bir aparatı var. satın alıp takın bu özelliği kullanın...

theopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben daha ucuz olur sanırdım, ama bayağı tutuyormuş...

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.Ben "kazık ve faiş" fiyatları da olsa servis diyorum... Güle güle kullanın inşallah =)

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün parçalarını kendim alarak yıllık 10 bin bakımı yaptırdım.
polen filtresi 10 tl (yan sanayi)
hava filtresi bosh 20 tl
buji çift tırnak gm 30 tl
yağ filtresi gm 20 tl
motor yağı castrol 5w-40 5lt 100 tl
işçilik 20 tl
malzemelerden 10 lira indirimle araç yıkama, cam suyu, genel kontrol dahil 200 tl verdim.gayet memnun ayrıldım.aynı iş için servis 300 dedi.
yalnız kafama bir kaç soru takıldı.paylaşmak istedim
birincisi kitapçığında 4.5 lt yağ alır diyor.ama 4.5 lt koymamıza rağmen yağ çubuğunda halen eksik görünüyor yağ.zarar verir düşüncesiyle yarım litreyi koymadım.
ikincisi ise castrol edge 5-40 tam sentetik doğru bir seçim mi?
3. servise sordogumda bujilerin çift tırnak olduğunu söylediler.bende çift aldım.ama orjinal bujiler tek tırnak çıktı.mecbur çiftleri taktık.sorun yaratır mı?
son sorum ise, polen filtresini takmak için torpido gözü söküldü.geri takıldıgında dikkatimi sol tarafta şişe kapağı kadar bir delik çekti.bu delik var mıydı bilmiyorm.ama delikten baakınca göğüsün altı görünüyor. içeride saat gibi bir şey var.acaba o deliği kapatan bir kapak vardı da düştü mü?yoksa ben mi ilk kez dikkat ettim?orası açık mı?foroğraf bulursam yüklerim.uzun oldu biraz ama umarım bilgilendiren olur.iyi akşamlar.

yag filtresini degistirdiyseniz ondandir..biraz bekleyin sonra biraz daha yag koyun yag filtresi yagi tam emsin...

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ filtresi çok pahalı.:( En fazla 7-8 TL yetkili serviste.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun
yağ filtresi pahallı bence gerisi normal
birde o şişe kapağı gibi delik eğer takan adam torpido lambasını içeride unutmadıysa torpido soğutma kapağıdır.