Yokuşta Kalkış Desteği İkazı

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yokuşta Kalkış Desteği İkazı

Evet manuel e vites geçişini kendiniz ayarlayabildiğiniz için, aracın kontolü bir yerde bütün anlamıyla sizde oluyor, otomatikte araç istediği zaman vites değiştirdiğinden hızını 'BİR ANLAMDA' kendi ayarlıyor. Fakat bu bir kenara, otomatiğin rahatlığını da ,özellikle trafiğin tıkandığı zamanlarda, aramıyor değilim :)

ekoli06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Manuel daha zevkli tabi. Ancak trafik sıkıştığında otomatik vitesi arıyor insan.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

otomatiğe alıştığınız için zaman zaman arıyor olmanız doğal. kullanım kolaylığı ise inkar edilmez. ben hiç otomatik kullanmadığım için ( kullandım ama sahip olmadım anlamında ) ş.içi de olsa zorluk çekmiyorum. hatta bizim araçlardaki yokuş kalkış desteği ilk başlarda canımı sıkmıştı keşke kapatma düğmesi olsa diyordum. çünkü alışık olmadığım şeklide arabayı tutuyordu. ama artık alıştım, alışınca da iyi ki var diyorsunuz. bir ara benim arabada bozulmuştu yokuş kalkış desteği o zaman anladım rahata alışmak kolaymış :D bunun anında el freni de benzer durumlar için çok kullanışlı.

tay22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında su an bende Astra H 2006 kasa 1.6 Easytronic var sanzımanı cok kotu performansıda ve ben genelde otomatikleri mumkunse kendim vites artırıyorum (hani su + - olayı) hem bir nevi ekonomi de yapmıs sayılıyorsun gerci hoş hem benzili hem otomatikte ne kadar ekonomi yapabilirsen artık :) Astra j otomatigi hakkında kotu bir yorum duymadım ama hem manuelin 2.5-3 bin daha ucuz olması hemde artık manuel kullanmayı ogrenmek icin alsam mi almasam mi tereddutteyim ...

Bu arada birşey daha sormak istiyorum konu baslıgında sapmak gibi olcak kusura bakmayın ama bu Active Select sanzımanlarda kendimiz vites artırabiliyoruz degil mi ?

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tay22 link' Alıntı:
Aslında su an bende Astra H 2006 kasa 1.6 Easytronic var sanzımanı cok kotu performansıda ve ben genelde otomatikleri mumkunse kendim vites artırıyorum (hani su + - olayı) hem bir nevi ekonomi de yapmıs sayılıyorsun gerci hoş hem benzili hem otomatikte ne kadar ekonomi yapabilirsen artık :) Astra j otomatigi hakkında kotu bir yorum duymadım ama hem manuelin 2.5-3 bin daha ucuz olması hemde artık manuel kullanmayı ogrenmek icin alsam mi almasam mi tereddutteyim ...

Bu arada birşey daha sormak istiyorum konu baslıgında sapmak gibi olcak kusura bakmayın ama bu Active Select sanzımanlarda kendimiz vites artırabiliyoruz degil mi ?
Easytronic ile active select i karşılaştırmayın ama, easytronic tek , AS çift kavramalı yani eastronic te ki sıkıntılı vites geçişleri, aracın hantallığı vs Benzinli AS lerde karşılaşmayacağınız şeyler, hatta manuel kullanıma ihtiyaç bile duymayabilirsiniz.

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

hllb link' Alıntı:
epey çok otomatik kullanıcısı varmış. ben de tam tersine hep manuel tercih ettim, bence sürüş zevki manuelde yaşanıyor.
bende otomatik kullanamam diye otomatik almadım
ehliyeti aldığımdan beri hep manuel araç kullandım sol ayağım sağ kolum hareket etmedimi rahat edemiyorum
otomatik vitesten manuele geçicek arkadaşlar merak etmesin nasıl kullanırım diye belli bi süre sonra otomatiğe bağlıyosunuz zaten

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
[quote author=tay22 link=topic=1813.msg43683#msg43683 date=1313568922]

Easytronic ile active select i karşılaştırmayın ama, easytronic tek , AS çift kavramalı yani eastronic te ki sıkıntılı vites geçişleri, aracın hantallığı vs Benzinli AS lerde karşılaşmayacağınız şeyler, hatta manuel kullanıma ihtiyaç bile duymayabilirsiniz.
[/quote]biraz düzeltme yapıyım AS çift kavramalı değil ama otomatik vites tarihini yüz karası easytronic den kat kat iyidir yine tek kavramalıdır çift kavramaya örnek dsg olabilir vw lerdeki AS çift kavramalılar kadar başarılı değil ama fena değil

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=1813.msg43689#msg43689 date=1313571581]
[quote author=tay22 link=topic=1813.msg43683#msg43683 date=1313568922]

[/quote]biraz düzeltme yapıyım AS çift kavramalı değil ama otomatik vites tarihini yüz karası easytronic den kat kat iyidir yine tek kavramalıdır çift kavramaya örnek dsg olabilir vw lerdeki AS çift kavramalılar kadar başarılı değil ama fena değil
[/quote]
İyi oldu söylediğiniz ben çift diye biliyordum. Bu arada özelden bir mesaj attım size bir bakabilrseniz sevinirim.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çift kavramalı sistemlerde öyle sanıldığı gibi iyi çalışmıyor.örneğin golf forumuna bakıyorum araqda dsgden memnun olmayan çok kişi var reno edc var yeni olduğu için onu zaman gösterecek.herhalde bu otomatik vites işini en iyi bmw ve mercedes yapıyor her ikisinin performansı çok iyi ne kadar para o kadar otomatik vites hesabı :)