yol bilgisayarı hakkında

Emre_H7070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dekramcem cok saol kardeşim.Güzel acıklama yapmısın.bugünde farkettim.yokus asagı inerken gazı bırakıyorum ve anlık tüketim 0.0 oluo neyse belli bi süre sonra hafif tekrar dokunuyorum we 39.8 e cıkıo bu gercekten yaktıgı anlık yaktıgı yakıt mı oluyo yoksa anlık sapıtmamı oluyo :D

Benzin kalitesi demişin içinde 97 oktan war ve bişey daha dikkatimi cekti bazen yapıo bu durumu.Bu hafta fulledim depoyu bakalım kac lt yakacak 100 km de..

bu arada manuellerdede böyle bi durum yasanıyo mu

dekramcem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş ben deki manuel vites bu durumu çoğunlukla 95 üzeri oktan kullanırken yaşıyordum. Sonra daha fazla yanmaya neden olan 95 üzeri tüm benzin çeşitlerinden vazgeçtim.. Şİmdi durum normal...Servis e de sordum egr mi dedi geri dönüşüm valfi mi nedir tam hatırlamıyorum yüksek oktanlı benzin nedeni ile bunlarda sorun yaşanıyor dediler..Tabi ben onların yalancısıyım :)

Emre_H7070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok saolasın. bu arada 2. ve 3. viteste bile vites değiştirdikten sonra gaza abanmadıgım halde bile 39.8 i görüyo ama bazende nasıl oluyosa 39.8 i görmüuorum sanırım bi ayarsızlık war.

boransalih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende astra 1.6 g 2000 mod var aynı sorunu bende yaşıyorum ortalama yakıt tüketimi 9.3 lt gösteriyor bu biraz fazla değilmi senin ortalaman ne

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj o konumdayken, gaz pedalı o kadar gaz verıyorken, ve kavrama o noktadayken, 100 km de yakacagın yakıtı gosterıyor sana. tabı kavrama o kalkıştakı gıbı kalmıyor , debrıyaj da oyle. dolayısıyla araba yurumeye basladıktan sonra normal degerlere donuyor. rampa çıkarken de 20 lere vuruyor oyle dusunursenız. sımdı bu cok yaktıgına mı yorulmalı? sureklı rampamı cıkıyoruz?

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok basit bi mantık ne kadar yüksek devir ve gaz anlık tüketimin o kadar artması ve yakıtın o kadar fazla harcanması demek düşük devirde tutarsanız ekonomik pakette:)o kadar az anlık tüketim ve yakıt tasarufudur...

Emre_H7070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ya siz benim dediğimden anlamıyosunuz ya ben sizin dediğinizden. arac kullanmayı we nasıl az yakıcagını oldukca iyi biliyorum aracım easytronic oldugu için sport modu acmadıkca 3000 dewirden yukarı zaten vites değiştirmiyor.bende biliyorum yokus yukarıyla yokus asagının aynı yakmıyacagını sorum bu deil ki.

bir daha acıklıyorum. konuyla ilgili yorum yaparsanız sewinirim..Sabit bi hızda düz yolda gidiyorum we vitesler yawas yawas otomatik oldugu için yükseliyor buraya kadar hersey normal ama suwarki genelde her vites attıgında anlık tüketim 39.8 lere wuruyo(ayagım gazda hala sabit we yol aynı yol dümdüz). Bi baska örnek weriyorum Rampa asagıya iniyorum ve gaza hiç basmıyorum neyse rampa bitip düzlük baslıyor sonra gaza hafif dokunuyorumwe arac 39.8 i tekrar buluyor. hafif dokunuyorum abanmıyorum

wingman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal gözükmüyor, bende de easytronic var, yokuş yukarı dışında o değerleri görmüyorum. Ortalama yakıt tüketimi ne kadar peki? Çok kısa mesafelerde kullanıyorum şu an, 9.3 lt/100km şu anda...Manuel kullandığında bir sıkıntı oluyor mu?

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti var, aynısı bendede oluyo, vites değiştirirken (manuel) yada sizin dediğiniz gibi yokuştan kurtulduk ve ilk gaza dokunuşumda bir anlığına 39-40 gibi yüksek değerleri görüyorum... belki yazılım hatasıdır belkide o anlık yakıt tüketimi öyledir.

sonuç olarak uzun yolda 4-4.5 lt, ortalama 5-5,5 lt yakıyorum... şehir içi duruma göre 6-8 arası değişio...

bence bir problem yok...