Yol bilgisayarı menzil ölçümü...

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
Merhaba arkadaşlar forumda konusunu açmıştım bu hafta sonu Kocaeline gezmeye gittim giderken çok ilgimi çekti paylaşmak istedim sizinle şimdi normalde yaşadığım yerden sıklıkla izmire gidip gelirim her gidişimde aracın deposunu dolduruyorum ve şehirler arası yol gidiyorum ama bu başıma gelen şeye ilkkez tanık oldum ve bunu bakıma bağladım bakalım sizin yorumunuz ne olacak....

Benzin aldıktan sonra usturuplu bir şekilde yol aldım (90-120) arası bu şekilde yol giderken yol bilgisayarından menzili açtığımda gözlerime inanamadım benim Aracım 2004 Astra NJOY ve depo hacmi 52 lt. bu klasmanda aracı olan arkadaşlara soruyorum şu resimdeki gibi bir ölçüm gördünüz mü ?

menzil.jpg

... elbette 50 lt benzinle 1014 km gitmez bu araç ama yakıt sarfiyatı oldukça düştü hesapladım 100 km. de 5,25 lt ortalaması vardı aracın bu da 153 kuruş yapıyor, ama 90 ve 120 arası hızla gitmeye devam etseydim bu dahada düşecekti bundan da eminim Balıkesirden sonra yolun güzelliği artı boş oluşu biraz cık ortalamamı yükseltti bu verileri hep yol bilgisayarından okudum örneğin ortalama hızım Balıkesir bursa arası 137 km gibi,,

Şimdi aracında yol bilgisayarı olan arkadaşlar siz menzil ekranında en fazla kaç km gördünüz...

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normaldir bende eski aracımız vectra ile 1/5 depoda 300 küsürü görmüştüm...yola ve kullanıma bağlı...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
imkansız bence olsun olsun en fazla 800 km olsun deposu 65 litre olan 1.9 TDI passatta bile zor gösteriyor bu değeri

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olabilir bu menzil.ama o km yi yapmaz.bende de G kasa astra cd var.yol bilgisayarımda full dolu iken 1040 km yi gördüm.Ancak benzini aldıktan sonra uzun süre rampa görmedim.Hatta 100 km boyunca neredeyse baş aşağı eğimli bir yoldu.yol bilgisayarı sürekli menzili artırdı.ilk benzini aldığımda 790 km göstermişti.aracım full dolu depoyla ışık yanana kadar 800 km yol yapıyor şehir dışında.

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
Ben full depo ile....

Ben full depo ile 860 km yol aldım... (Şehirler arası) Şehir içi 630

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bn bu cumartesi günü 100 km de 4litre ortalama ölçtüm. hız 60-70 arasıydı

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yolda edepli gidilirse o rakam görünüyor.. ben bakımlı astra g ile 1000 km'yi geçmiştim...

Merhaba arkadaşlar forumda konusunu açmıştım bu hafta sonu Kocaeline gezmeye gittim giderken çok ilgimi çekti paylaşmak istedim sizinle şimdi normalde yaşadığım yerden sıklıkla izmire gidip gelirim her gidişimde aracın deposunu dolduruyorum ve şehirler arası yol gidiyorum ama bu başıma gelen şeye ilkkez tanık oldum ve bunu bakıma bağladım bakalım sizin yorumunuz ne olacak....

Benzin aldıktan sonra usturuplu bir şekilde yol aldım (90-120) arası bu şekilde yol giderken yol bilgisayarından menzili açtığımda gözlerime inanamadım benim Aracım 2004 Astra NJOY ve depo hacmi 52 lt. bu klasmanda aracı olan arkadaşlara soruyorum şu resimdeki gibi bir ölçüm gördünüz mü ?

menzil.jpg

... elbette 50 lt benzinle 1014 km gitmez bu araç ama yakıt sarfiyatı oldukça düştü hesapladım 100 km. de 5,25 lt ortalaması vardı aracın bu da 153 kuruş yapıyor, ama 90 ve 120 arası hızla gitmeye devam etseydim bu dahada düşecekti bundan da eminim Balıkesirden sonra yolun güzelliği artı boş oluşu biraz cık ortalamamı yükseltti bu verileri hep yol bilgisayarından okudum örneğin ortalama hızım Balıkesir bursa arası 137 km gibi,,

Şimdi aracında yol bilgisayarı olan arkadaşlar siz menzil ekranında en fazla kaç km gördünüz...

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sürüş stili ve aynı yol koşullarıyla devam ederseniz o menzil kadar gidebilirsiniz, opellerimizin kıymetini bilelim arkadaşlar, özellikle 1996-2002 arası üretilen birçok benzinli opel modelleri bakımları zamanında yapılmışsa ve herhangi bir problemi yoksa gerçekten sınıfının en ekonomik araçları...

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuna 2003'ü de dahil etsek :) ben açıkta kaldım da :confused: :confused:

aynı sürüş stili ve aynı yol koşullarıyla devam ederseniz o menzil kadar gidebilirsiniz, opellerimizin kıymetini bilelim arkadaşlar, özellikle 1996-2002 arası üretilen birçok benzinli opel modelleri bakımları zamanında yapılmışsa ve herhangi bir problemi yoksa gerçekten sınıfının en ekonomik araçları...