Yol bilgisayarı menzil sorunum

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Bugün aracım 30 km menzillik yakıtımın olduğunu gördüm ve benzinliğe girip mazot aldım fakat hala daha menzili aynı git gide düşüyor gösterge çeyrek depo fakat menzili yükselmedi bu nasıl düzelir yada arıza mıdır?

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Ortalama yakıt tüketimi vb. verilerini sıfirladınız mı? Bu ölçüm nasıl yapılıyor bilmiyorum. Elektronik ise akü başını söküp deneyin. Düzelmez ise arıza vardır.

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Sıfırlamayı nasıl yapmam gerekiyor

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yakıt aldıktan sonra yakıt seviyesi ekranda yükseldimi..Depodaki Şamandıra arızası aklıma geldi...

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne kadar yakıt aldınız, atıyorum boş depoyu doldurdunuz seviye sensörü en üstte yakıt algıladı, direkt olarak tepki veriyor ama boş depoya 20 liralık mazot aldınız onu algılaması vakit alıyor zaten algılayana kadar da o mazot yanıp gidiyor ☺ boş depoya hemen tepki vermesi için atıyorum 100 150 liralık yakıt alması lazım. Ama şu da var gizli menüde, depodaki yakıt miktarı anlık olarak litre bazında görünüyor eğer araç eğimli bir yüzeyde değilse oradan da depodaki yakıtı doğru olarak okumak mümkün zaten orada bir değişim varsa yol bilgisayarı mutlaka tekrardan hesap yapacaktır.

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Bu olay arıza değil yani dimi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu olay arıza değil yani dimi
Arıza olmama ihtimalini söyledim hocam ben. Sizin ne kadar yakıt aldığınızı bilmiyoruz depoyu doldurunca verilen sonucu bilmiyoruz benim söylediğim sadece ihtimal.

SM-J710GN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Yakıt aldıktan sonra yakıt seviyesi ekranda yükseldimi..Depodaki Şamandıra arızası aklıma geldi...

Evet alır almaz değişti göstergedeki yakıt seviyesi fakat yol bilgisayarında kalan menzil yükselmedi

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Arıza olmama ihtimalini söyledim hocam ben. Sizin ne kadar yakıt aldığınızı bilmiyoruz depoyu doldurunca verilen sonucu bilmiyoruz benim söylediğim sadece ihtimal.

SM-J710GN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En iyisi bugün bi fullemek teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Nobran

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
benim bir kere anlık tüketimim 0.1 de takılı kalmıştı. reset atnca düzeldi. yakıt konusunda da bazı benzinliklerin yakıtı uoğun oluyor ve sensör hemen algılamıyor. ayrıca günümüzde mazot fiyatları malumunuz 50 liranın altını bazen sensör algılamıyor..