Yüksek devirde tekleme [LPG]

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dün Lpg ustasıyla aracı biraz zorladık ve lpg'deyken araç ESP hatası verip P0302 kodunu üretti. Lpg'de teklemeler devam etti, benzine geçince düzeldi. Yarın opel garage'a gideceğim ama bu hata koduyla ilgili arattıklarım sübap sorununa doğru gidince biraz korktum açıkçası.

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugün sorunum çözüldü, detayları vereyim:

Önce Opel Garage'a gittim, 10 bin bakımlarını yaptırdım ve sorunumu anlattım. Direk bobin dediler, bobini değiştirdik.

Aracı alıp eve dönerken sorun devam etti, geri döndüm ve bobini iade ettim. Usta sorunun lpg kaynaklı olduğu sonucuna vardı.

3 lpg ustasına gitmiştim bilgisayara bağlayıp bir sorun yok demek dışında bir şey dememişlerdi.

Afr ayarı yaptırdığım Quattro Garage'a gittim, arkadaş bilgisayarı bağlayıp yola çıktı, 5 dakika sonra geldi ve lpg beyninin soğuduğunu söyledi.

Söküldü, beyinde sorun çıkmadı, ama beyine giden hortumların tıkandığı görüldü, hortumlar değiştirildi ve sorunum çözüldü.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam, Ankara'nın neresinde ikamet ediyorsun bilmiyorum, ancak misalen ben Pursaklarda oturuyorum ve lpg ile ilgili her işlemde lpg montajını ve afr ayarını yapan Fark otogaz'a gidiyorum. Pursaklar sanayisinde de lpg servisi var ama, güvenseydim zaten montajı da burda yaptırırdım. Fark otogaz'a gidiyorum, biliyorum ki afr ayarım kurcalanmayacak, montajı kendileri yaptıkları için neyin nerede ve ne ihtimalle arızalı olabileceğini daha iyi bilecekler.
Size de tavsiyem, Quattro garaj iyidir, lpg ile ilgili bakım, onarım vb. işlemler için de orayı tercih edin.