Yüksek-Km Dizel araçlar

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlar için teşekkürler, söz konusu araçlar Passat 1.9-2.0TDI, Mondeo 2.0TDCI,Pug407 2.0HDI, Vectra 1.9CDTI gibi genelde ağır abi sınıfındaki araçlar. Fiat multijetler ne hikmetse herkesin söylediğine göre çok dayanıklı oluyor, opeldeki 1.9CDTI motorlar da multijetle(1.9JTD) birebir özellikleri taşıyor. Karakterleri aynıysa dayanımları da aynı olabilir.

Asıl can alıcı noktaya gelmek istiyorum. Araç alınana kadar ne iyi ne kötü bir şekilde bakımları yaptırılmışsa, alındıktan sonra yapılan kapsamlı bir bakım; enjektör temizliği, carbon clean vesaire, zamanı gelmeden yağ değişimi gibi şeyler motoru sağlıklı kullanmamızın devamlılığını sağlar mı acaba?

Araç temiz bakımlı ise,içimde rahat etsin diyor biraz masraf edeyim diyorsan sonrası rahat olsun diye sana tavsiyem madem bakım yaptıracaksın,şunları söktür temizlet,manifolt,EGR,boğaz,enjektörler...sonra yağını değitir filitrelerle birlikt, birde depoyu doldur dolu depoya 200ml scooter sentetik ağ at hem pompa yağlanır hemde kurumsuz yanar

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
[/B]
Araç temiz bakımlı ise,içimde rahat etsin diyor biraz masraf edeyim diyorsan sonrası rahat olsun diye sana tavsiyem madem bakım yaptıracaksın,şunları söktür temizlet,manifolt,EGR,boğaz,enjektörler...sonra yağını değitir filitrelerle birlikt, birde depoyu doldur dolu depoya 200ml scooter sentetik ağ at hem pompa yağlanır hemde kurumsuz yanar

Selim abi 2t yağ mı olacak yoksa 4 t mi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2T iki zamanlı sentetik yağ

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben nisan ayında 2006 model 105000 km de dizel Ford Focus aldım. 10 gün önce her ne kadar eski sahibi triger kayışını değiştirdim dediysede. Triger seti ile beraber, yağ bakımı, carbon clean, krank kasnağı, gergi bilyası falan derken 1300 tl lilk bakım yaptırdım yetkili serviste. Umarım sıkıntısız binmeye devam ederim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2T yağın özelliği hem yağlar hemde kurumsuz çalışır.Yani temizlik yapıldıkdan sonra ilk zamanda hemen kurum bağlamaması için ideal

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Almancam olmadığından (belgeleri) anlayamadım selim abi :D, ama türkiye konusunda tamamen haklısınız. Burada bmw 5.20 motorları 5.28 hacmine çevirip kullanıyorlar kimseye de birşey çaktırmıyorlar, yazılıma karışan eden yok. Eğer 1.9CDTI alınırsa zaten güçlü bir motora sahip, var olan gücünü tavana vurdurmak yerine daha stabil ve istikrarlı olarak kullanmak daha mantıklıdır. Hele çoğunluğu 6ileri active select şanzımanlı olduğundan motor stabil kalsa şanzımanın sonu ne olur bilinmez :rolleyes:
En güzeli bahsettiğiniz temizliği yapıp yağını zamanında değiştirip kedi gibi binmek :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert sen anlamadın beni 1.9cdti 150ps araçlar 210km sınırlandırılmış,sonradan isteyen tech ile bu sınırlandırmayı kaldırabiliyor 227km surata çıkabiliyor