yumurta kadar dolu

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dolu dedigin eşit büyklükte misket kadar olur bizim bildigimiz buydu :)

ama pazar günü yagan boy boy ortaya karısık oldu :S buralarda bir çok arabanın camı patladı emek te galeri çok dolu bitince teftişe çıktım en acınası durumda olan honda civic ti meteor düşmüş gibiydi:(

benm aracın kaputta 1 tane kocaman vardı vakumla yaptırım diyordum bugun yıkayım birde ne göreyim arabada minik minik 60 -70 göcük var

2 si çok büyük 5i büyük digerleri kücük elazıga bi kaç sene önce olmus bu olay arkadasımın 105 adet göcügü kasko bozulmadan auto king de yapılmıs

kaskosu olanlar sorsunlar dogal afet maddesi varmı belgelerinde.

finallerden sonra auto kinge gidip hepsini tek tek yaptırcam valla ben huylu adamım çizikle ugrasırken göcük çıktı:S

kaskosu olmayanalr eczaneden bir adet sogutucu sprey alsınlar maçlarda sakatlanana sıkılan varya

kaportayı boyayı bozmayacak şekilde ısıtsınlar hemen spreyi sıksınlar nette videoları var ama kücük yerlerde işe yararmı bilmiyorum

Son düzenleme:

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi opelim var diye söylemiyorum ama gördüğüm reno,hyundai,nissan,skoda,tofaşı zaten saymaya gerek yok hepsi çok kötü deldirmiş postu.

apartmanda 2 opeliz diğeride aynı benim arabanın sedanı onada dikkat ettim hiçbirşey yok gibi.bmw ve mercedes zaten sıfır hata birde 4*4 lerin hiçbirinde birşey yok.

hepimize büyük geçmiş olsun arkadaşlar.bunla atlattık...

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi opelim var diye söylemiyorum ama gördüğüm reno,hyundai,nissan,skoda,tofaşı zaten saymaya gerek yok hepsi çok kötü deldirmiş postu.

apartmanda 2 opeliz diğeride aynı benim arabanın sedanı onada dikkat ettim hiçbirşey yok gibi.bmw ve mercedes zaten sıfır hata birde 4*4 lerin hiçbirinde birşey yok.

hepimize büyük geçmiş olsun arkadaşlar.bunla atlattık...

Kardeş skodayı neden o listeye koydun anlamadım , kaportası en kalın ve sağlam olan araçlardandır skoda ,

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugun ankara'ya yumurta kadar dolu yagdı arabamız dışarıda oldugundan dolayı arabamızada zarar verdı bazı yerlerınde goçükler oluştu ama derın degıl elınızı ustunde gezdırdıgınızde elının alçalıp yukselıyor bunu nasıl halledebılırz vakum felan dıyolar nasıl oluyor

vakumla olmaz yağlı çekiç yaptır bıyayı bozmadan

HALİL_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar mağdur olan lara çok geçmiş olsun kaporta çöküklerine çok basit bi uygulama var video alarak ekliyeceğim size ..saç kurutma makinesi ve carbon sprey --bulamazsanız buz çok güzel onarılıyor orjinal halini alıyor...

DOĞANAY06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göçükleri tanesi 10-15TL'ye yapıyorlarmış diye duydum benim forumdan.

Hatta internette nasıl tamir edileceğine dair videolar ve ekipman falan da buldum, belki kendim halledeceğim. Zaten benimkiler de oldukça ufak.

dun ankarada bı ustaya tel. açtık göçük başı 15 tl dedı buyuk göçüklere de 20 tl dedı bıraz beklıyecem ortalık sakınleşssın şimdi herkes yaptırıyor dıye fıyatları arttırmışlar

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelciler şanslı arabaların sacları biraz kalın çoğu uzakdoğu ve alman araçlarına göre.Zaten çoğu opelinde akranlarından ağır olmasının bir sebebide bu.Herkese çok geçmiş olsun.Eryamana sadece yağmur yağdı o yüzden şanslıyız

HALİL_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yardımcı olabilirsem eğer izleyinhttp://www.youtube.com/watch?bir tane daha varv=ILVWPzO_swYhttp://www.metacafe.com/watch/
Gerekenler:
1. Saç kurutma makinesi
2. CO2 (karbondioksit) bazlı basınçlı hava tüpü

İkincisini bir tek yerde bulabildim. Saç kurutucuyla ısıtıyorsunuz. Sonra birden soğutmak gerekiyor, o işi de basınçlı hava tüpüyle hallediyorsunuz. CO2 bazlı olması önemli hava tüpünün. O hava tüpleri ters tutup püskürtünce sıvı gibi karbondioksit çıkarıyorlar. Birden hacmi genişleyen gaz soğuyor, o soğuk haliyle kaportayı soğutuyor anında. Bu mevzu çakmak doldururken eliniz kayarsa tecrübe edebileceğiniz bir şey, çakmak gazı elinizi birden soğutur.
smile.gif
Aynı mantık, karbondioksit için olanı.

Hızlı gerçekleşen (ısınmaya dayalı) genleşme ve hemen takip eden hızlı soğuma, kaporta parçasının ilk şeklini almasına neden oluyor, yani orijinal halini.

Yöntem:
1. 1 dakika kadar bir süre kaportayı yakın mesafeden saç kurutucuyla ısıtın.
2. Soğumasına izin vermeden, mümkün olan en kısa zamanda CO2 bazlı hava tüpünü ters tutarak 10-15 saniye boyunca kaportaya püskürtün.

İşlem sonunda CO2 püskürttüğünüz bölgede buzlanma göreceksiniz. Saniyeler içerisinde kaporta "kütürt" diye eski halini almalı.
smile.gif
Sonra buzlanmanın geçmesini bekleyin, yumuşak bir bezle silin. Eğer doğru yaptığınızdan eminseniz ya da birkaç kere denediyseniz bana çok fazla küfretmeden kaportacının yolunu tutabilir ya da başka yöntem deneyebilirsiniz (elçiye zeval olmaz
smile.gif
).

CO2 bazlı hava tüpü bulamazsanız kuru buz satan bir yere de uğrayabilirsiniz. Yine kurutucuyla ısıtıp, bu sefer kuru buz parçalarını ilgili bölgeye bırakacaksınız. Tabii yan panellerde nasıl işler bilmiyorum.

Uyarı 1: O hava tüplerini sakın solumaya kalkmayın!
Uyarı 2: Hava tüpünü elinize ayağınıza tutmayın. Gerçekten dondurabilir.
Uyarı 3: Yöntemin metalde çalıştığını izledim, plastik ya da bakalit tampon gibi parçalarda ne yapar bilmiyorum.
Uyarı 4: Kurutucu yerine aşırı ısıtan bir şey, özellikle alev kullanmaya kalkmayın.
Boya masrafı olmasın bir de. (Not: alüminyum folyoyla yapan var, ama riske değer mi bilmiyorum)

İstek: Denemeye kalkan olursa kameraya çekip OpelX'te paylaşabilir mi bizahmet?
smile.gif

501379/remove_car_dent_with_airduster/