zaman...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Merhaba,
Zaman değişimi getiriyor. Zaman geçtikçe çoğu forum zamana yenik düştü. Facebook, sosyal medya bitirdi hepsini.

www.Opelsizasla.com direnemedi, satın aldım, kapattım opelime yönlendirdim.
www.opelcarclub.com kapandı
www.ophell.com/net kapandı gitti. ophell.net aktif ama gelen yok.
www.opel.x.com

Her biri güzel bilgi birikimi, kaynağıydı. Opelim.net ise halen direniyor ama, kaybediyor, kaybedecek.

Yabancı forumlarda da aynı durum mevcut. Direnerek ölmeli mi, değişime ayak uydurmaya çalışmalı mı bilemiyorum. Nasıl entegre olabiliriz? Format mı değişmeli.

Görüşleriniz, fikirleriniz nelerdir?

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Maalesef haklısın emre...ara ara giriyorum forumda hareket yok.Belkide insanların her aradığı bilgiyi google amcasından sorma alışkanlığı etkiliyor...ha birde forumda üye arkadaşları bir arada tutmak için gruplar vs. kuruldu ama forum yönetiminden teşvik amacıyla gereken ilginin gösterilmediğini düşünüyorum.ne yapılabilir o da tartışılır tabii...mesela yıllar önce opel kayseri olarak toplandık kayseride ve nevşehirde...devam ettiremedik maalesef...nevşehirde özgüç abinin misafirperverliği hatıra kaldı...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cep telefonu üzerinden sosyal medyadaki gibi kolay takip edilebilir bir foruma dönüştürülebilirmi nasıl yapılır bilmem fakat ihtiyaç bu yönde anlaşılan.
insanlar artık internete laptop yerine cep telefonundan giriyor. en kolayda sosyal medya kullanılıyor malum.
foruma cepten girmek biraz zahmetli...
kendim pc başındaysam zırt pırt giriyorum foruma fakat cepten ne yalan söyliim uğraşmıyorum...

omerd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cepten tapatalk uygulamasi ile giriyorum ben. Zaten forumu da aynı uygulama ile bulmuştum.

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aktif olarak tapatalk üzerinden giriyorum. Bu gibi birkaç forum sitesi daha var takip ettiğim çeşitli konularda. Foruma katılım amacıyla çeşitli aktiviteler olması taraftarıyım. Sitemizin kesinlikle mobile uygun hale getirilmesi ve diğer facebook ve instagram gibi sosyal medya araçlarında aktif olması taraftarıyım. Pc üzerinden giriş yapmadığım için bilemiyorum fakat en son girdiğimde ana sayfa haberlerimiz çok eskilere aitti. Sitemizin biraz bakımsız kaldığı ve ihmal edildiğini düşünüyorum açıkçası

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Birkaç forum sitesine daha üyeyim ancak buranın aile ortamını, samimiliğini başka forum sitelerinde göremiyorum.. Ana sayfa haberleri Mehmet Bey'in de dediği gibi üzerinden seneler geçmiş, öncelikle güncellemekle işe başlayabiliriz.. Araçlarımızın testlerini yaptığımız yorumlara açık "Testler" bölümü oluşturabiliriz, markası Opel olsun olmasın araçlarımızı tanıtıp kronik sorunlarını belirtiriz hem araç araştıran arkadaşlar aynı konuyu tekrar tekrar açmamış olur.. Aynı zamanda oyun bölümünde uzun zamandır yapılmamış turnuvaları başlatabiliriz.. Sadece forum formatında değil de hem aktiflikle hemde daha geniş yeni formatta yeni arayüzle bu işi çözeceğimize inanıyorum..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
opel.x.com sitesine üyeydim ama kapandı. orada da güzel bir ortam vardı.