0-3000 km rodaj sürecindekilere...

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizi arabada daha farklı oldu basıyoruz ses gelmiyor bi ara yine bastık ses gelmeye başladı.. Hiç bişey deil de insanı uyuz ediyor bu olay..

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korna olayı anlaşıldı. Elimize anahtar almayalım diyorduk, dayanamadım kornayı söktüm.

Beni şüphelendiren, yol bilgisayarındaki sis far uyarısı oldu. Kornaya tesisatına baktığımda, sis farı ile aynı hattı kullanıyor dedim. Korna elektrik devresini tamamlanmayınca, bu uyarıyı verebilir diye düşündüm.

CIM modülü arızası ve direksiyonun sökülmesi fikri de, rahatsız ediyordu zaten. Netice olarak kornayı söktüm ve yerine 21 watt sinyal ampülü bağladım, kornaya basınca ampül yandı ve suçlunun kornanın kendisi olduğu anlaşıldı.

Kornayı dışarıda önce ohmmetre denedim açık devreydi, 12 voltluk bir akü ile yaptığım denemede de ses soluk çıkmadı. Sorun kornanın yeri, suya çok açık bir konumda ve içine su almış. Kornayı saç kurutma makinesi ile kurutttum, tık sesinden başka bir şey çıkmadı. Büyük ihtimal ile, korna kontakları paslamış ve diyafram hareket edemiyor.

Otomobilin altını yıkarken çok dikkat etmek lazım, bu kornaya su girmemesi imkansız.
Bizim arkadaşın kornası da bozulmuştu onunki 2004 mü 2006 model mi neydi astra o da.Kornası biipppp diye ötenlerden.Ama o biraz fazla kullanmış şampiyonluk turunda :)
Korna konusunda malesef opel sınıfta kalıyor bir de otomatik easytronik şanzumanda.
Biz yaşadığımız yerden dolayı karter koruma taktırdık ama sanırım bir de korna koruma takmak gerekcek:(

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Şubattan bugüne 3.500km leri devirdim.Tek sıkıntı benzindi ve şuan hissedilir bir düşme yaşıyorum yakıt tüketiminde buda beni mutlu ediyor :) İşallah daha iyi olucak araç standartlarını görebilecem 5000ne doğru...

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şubattan bugüne 3.500km leri devirdim.Tek sıkıntı benzindi ve şuan hissedilir bir düşme yaşıyorum yakıt tüketiminde buda beni mutlu ediyor :) İşallah daha iyi olucak araç standartlarını görebilecem 5000ne doğru...
şubat'tan bugüne 3500 km mi? ben 29 mayıstan bugüne 7500 yaptım nerdeyse:)) tabi bunda uzun yol ve tatilin de etkisi büyük.bu arada izmir şirinyer yazıyor profilinizde görünce izmir yıllarım geldi aklıma buca maceram.berberim bile şirinyer forbes'te kaldı:cry: daha okulu bitireli ve döneli 1 ay olmadı ama şimdiden özledim izmir'i... Bornova'dan Buca'ya sırf berbere 1 saat yol çekişimi bile özledim... Neyse konudan saptım galiba :)

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim kornayı götürüp hallettik.. direksiyon arkasındaki kısımda lehim sorunu warmış 20-25 dakka gibi bir sürede halledildi işimiz..

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bir şey sormak istiyorum gecen gün yağmur dolasıyla arabanın on arka camlari buhulandi yan aynalar da dahil isitmalari on konsoldaki tustan actim ve sadece ön camada 1.derecede kalorifer verdim buhu hemen kalkti ama arabinin 100 km deki ortalamasi 6.9 idi onlari actiktan sonra 9.8 e kadar yükseldi anlamadigim sıcaklık veren sistemler benzindendemi tüketiyor motorun sicakligini vermiyormuydu ?