1.3 cdti easytronic vites boşa düşüyor

albaypasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 model 1.3 cdti aracımda easytronic şanzıman mevcut arkadaşlar. özel servisin söylediğine göre marelli şanzıman tipiymiş. şimdi sorunum şöyle saçma bir durum var. aralıklarla olmak kaydıyla 4-5-6 vites geçişleri esnasında n(boş) konuma geçiyor ve sonradan kendiliğinden düzeliyor. sorunsuz devam ediyor. görüşüm kadarıyla sıcak havalarda yapma eğilimi yüksek. kavramada herhangi bir problemi yok zaten aracımı yüksek performanslı kullanan birisi değilim. sorunu bazı yerlerde şanzıman yağını değiştirdiklerinde çözüldüğüne dair yazılar okudum ama başına gelen varsa görüşlerini paylaşabilirler mi? araç 120.000 de bu arada. ve dün özel servise götürdüğümde bütün herşeyin değiştireceklerini söylediler yaklaşık masraf 8000 lira civarı çıkarıyorlar. arabamın baskı balatasının halen sağlam olmasına rağmen değiştiricez demeleri bana güvensizlik verdi. sorup araştırma gereksinimi hissettim. herkese iyi forumlar dilerim.

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakın bir akrabam, yine sizinki gibi easytronic şanzımanlı astra 1.3 aracı vitese geçmeyince sanayide tanıdığı bir tamirciye çektiriyor. tamirci baskı balata değişecek diyor ve baskı balatayı değiştiriyor fakat araç çalışmıyor. beyin arızalı deyip 3-4 farklı beyinciye gönderiyorlar. beyin takılıyor yine araç çalışmıyor. çekici ile başka bir opel özel servisine çekiliyor, onlar da söküp takıyor yine tık yok. bu sefer şanzıman robotu bozuk, değişecek deyince bunların saçmalığından bıkıp aracı yetkili opel servisine çektirdik ve herşeyi açıkça anlattık. adamlar aracı kabul ettiler. yapılan incelemelerde şanzıman robot ve şanzıman beyninin sağlam olduğu fakat robot ve beynin üstündeki bazı parçalarının eksik olduğu anlaşıldı. bu eksik olan parçalar sanayide ya da özel serviste ya kırıldı ya da kayboldu. neyse eksik parçalar tamamlanıp şanzıman takılınca araç çalıştı. bir de sadece yetkili servislerde opel test cihazı cihazı yardımıyla olabilen şanzıman adaptasyonu yapıldı. ayrıca triger zinciri de değişti ve bakımda yapıldı. araç şu anda saat gibi oldu. 2 yıl garanti verildi ve sanayide yapacağımız masrafın yarısı kadar ücret ödedik, hem de sanıyorum kredi kartına 9 taksitle.
bizim başımızdan böyle bir olay geçti. yetkili servise götürüp götürmemek sizin kararınız.

Son düzenleme:

Effsane37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım aynı sorun benim aracımda da var. Araç 2008 Opel Astra HB Easytronik, bir çözüm bulabilirseniz bilgilendirirmisiniz beni de. Bıktım artık dolaşmaktan. Beyinciye götürdüm şanzıman beyni falan değiştirdim ancak yapıyo. Midem bulandı arabadan. Arabanın hiç bir sorunu yok ancak vites boşa atıyor. Başına gelen veya çözümünü bilen varsa bi yazıversin lütfen.

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Yokuş kalkış destekli olan 1.3 cdti easytronic vites arac yokuşlarda geri kaçırma yapar mı?

Mesela manuel bazı araclarda da yokuş kalkış desteği var ve 3 sn kadar aracı tutuyor.

Acaba easytronic vites aracda da 3sn mi tutuyor ? Yoksa otomatik gibi daha fazla süreli aracı tutuyor mu acaba?

Kullanan arkadaşım bilgi verirse sevinirim.

Teşekkürler.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
3 saniye tutar sonra bırakır.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
İşinizi görür hocam sıkıntı yaşatmaz