1.4 140 hp 200 tork 6 ileri otomatik new astra sedan

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.4 140 hp turbo 200 tork astra sedan otomatik aracı bugün test ettim ankarada araç fena değil,arka kol dayaması cosmo modeline dahi koyulmamış bu bir eksiklik bunu belirttim,şanzuman geçişleri fena değil,vitesin kaçta olduğunu d konumunda göstermiyor göstermesi gerekli,triptonik modunda vitesler gözüküyor,ara hızlanmalarda 2 vites hatta 3 vites birden düşürüyor düz viteste ideal bu motor fakat otomatikte tatmin etmedi,bu aracın bir de 1.6 180 hp otomatik versiyonu var bu belirttiğim 180 lik motor şanzumana tam oturacaktır otomatikte daha zevkli olacaktır diye düşünüyorum,mesela benim jettamda 1.4 140 hp ama 220 tork,turbo&kompresor ara ivmelenmelerde gaz az dokunmam yetiyor ve araç vites değiştirmeden genelde devam ediyor ve yeterli oluyor ara hızlanmalarda,bu konularda eksik kaldığını düşünüyorum,motor izalasyonu cosmo model olmasına rağmen çok ses alır gibi geldi bana,biraz daha üzerinde çalışılırsa güzel bir araç olacak,dizaynını yandan arkadan sevdim fakat önden pek hoşuma gitmedi.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam araç iyi kaçıyor onu anladıkda kaç yakıyor sen ondan haber ver :) Malum herkesin bütçesi arabayı almaya el verse bile benzinine para yetiştirmeye el vermeyebilir hele ki benim gibi gezmeyi seven , her canı sıkıldığında ulen sahilde iki tur atıp geleyimde kafam yerine gelsin diyen birine hiç gelmez bu araç , bence araba dediğin az yakacak ama çok kaçacak cinsten olmalı diye düşünüyorum sonra içine bakar ve ona göre satın alıp almayacağıma karar veririm

Son düzenleme:

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam araç iyi kaçıyor onu anladıkda kaç yakıyor sen ondan haber ver :) Malum herkesin bütçesi arabayı almaya el verse bile benzinine para yetiştirmeye el vermeyebilir hele ki benim gibi gezmeyi , her canı sıkıldığında ulen sahilde iki tur atıp geleyimde kafam yerine gelsin diyen birine hiç gelmez bu araç , bence araba dediğin az yakacak ama çok kaçacak cinsten olmalı diye düşünüyorum sonra içine bakar ve ona göre satın alıp almayacağıma karar veririm

Jettayı soruyorsan şehir içi 90'ı geçmezsen 40-45 kuruş filan,astrayı sordum onada 8 litre dediler fakat 9 litreden aşşağı düşeceğini hiç sanmıyorum.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi piknik tüpü atmak lazım diyorsun yani aracın bagajına :) 40-45 kuruş çok çok fazla bence hele ki dünyanın en pahalı benzinini kullanan bir toplum için adamın ocağına incir ağacı diken cinsten rakamlar bunlar

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi piknik tüpü atmak lazım diyorsun yani aracın bagajına :) 40-45 kuruş çok çok fazla bence hele ki dünyanın en pahalı benzinini kullanan bir toplum için adamın ocağına incir ağacı diken cinsten rakamlar bunlar

O sizin tercihiniz bugün lpg li benim aracımın sınıfındaki araçlarda 30 kuruştan aşşağı yakmıyor,bunda sıralıya geçene kadar harcanan benzin de eklenirse şehir içi 32 kuruş civarında 10 kuruş için değmez aracı rezil etmeye,bende 2001,2003 vectra vardı birisinde aldığımda lpg vardı 2003 tekine ben kendim lpg takmıştım brc lpg aracı mahvediyor 30 bin sonra aracın her şeyi değişiyor,ya alırken 10 milyar fazla verip dizel alacaksın yada benim gibi yılda 10 bini geçmiyorsan benzinli bineceksin,zaten ben uzun yolda daha çok kullanıyorum uzun yoldada 28-35 kuruş aralığında yakıyor gayet başarılı veriler gücüne göre.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O sizin tercihiniz bugün lpg li benim aracımın sınıfındaki araçlarda 30 kuruştan aşşağı yakmıyor,bunda sıralıya geçene kadar harcanan benzin de eklenirse şehir içi 32 kuruş civarında 10 kuruş için değmez aracı rezil etmeye,bende 2001,2003 vectra vardı birisinde aldığımda lpg vardı 2003 tekine ben kendim lpg takmıştım brc lpg aracı mahvediyor 30 bin sonra aracın her şeyi değişiyor,ya alırken 10 milyar fazla verip dizel alacaksın yada benim gibi yılda 10 bini geçmiyorsan benzinli bineceksin,zaten ben uzun yolda daha çok kullanıyorum uzun yoldada 28-35 kuruş aralığında yakıyor gayet başarılı veriler gücüne göre.

5-10 milyar daha verip demişsiniz herkesin bütçesi o 5-10 milyar daha veremiyor işte ne yazık ki yoksa bende corsanın dizelini almak isterdim ama 15.000 TL 'ye satmıştık eski 307'imi bunu alabilmek için 16.000 TL kredi çektik bankadan kısacası çok yükün altına girdik size göre 5-10 milyar basit bir rakam ama şahsen bana göre değil , bir diğeri ben değil yılda neredeyse 5 ayda 10.000 Km'yi aştım ve aracı sıfır ilk aldığımda ilk 3 hafta içerisinde araç 350 TL benzin içti (bildiğin içti lıkır lıkır) baktım ocağımıza incir ağacı dikecek bu gidişle anında şehrin en usta LPG servisinden güzel bir simit tüp çektim bagajıma ruhsata işletmeydi TÜV muayenesiydi derken 2.000 TL ye patladı bana toplamda ama sorsan değdimi diye evet değdi derim , OPEL benzinde kullanılacak araba değil ülkemizin şartlarına göre en basitinden 10 metre ötedeki bime gidip gelmemde bile benzin ibresi düşüyordu daha ben neden benzinde kullanayım ki aracımı ???

Yok arabayı süs diye alırım ben öyle hafta sonları binecem sadece diyorsan ona sözüm yok , o zaman git benzinlinin kralını al derim :) ama araba bu yeri gelecek hergün şehir içi 30-40 KM yol yapacaksın , o zamanda doğru LPG servisinin yolunu tutacaksın veya para benim param kardeşim diyip her hafta vergi dairesine (benzin istasyonlarına) bol bol vergini ödeyeceksin :)

Son düzenleme:

berfe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.4 140 hp turbo 200 tork astra sedan otomatik aracı bugün test ettim ankarada araç fena değil,arka kol dayaması cosmo modeline dahi koyulmamış bu bir eksiklik bunu belirttim,şanzuman geçişleri fena değil,vitesin kaçta olduğunu d konumunda göstermiyor göstermesi gerekli,triptonik modunda vitesler gözüküyor,ara hızlanmalarda 2 vites hatta 3 vites birden düşürüyor düz viteste ideal bu motor fakat otomatikte tatmin etmedi,bu aracın bir de 1.6 180 hp otomatik versiyonu var bu belirttiğim 180 lik motor şanzumana tam oturacaktır otomatikte daha zevkli olacaktır diye düşünüyorum,mesela benim jettamda 1.4 140 hp ama 220 tork,turbo&kompresor ara ivmelenmelerde gaz az dokunmam yetiyor ve araç vites değiştirmeden genelde devam ediyor ve yeterli oluyor ara hızlanmalarda,bu konularda eksik kaldığını düşünüyorum,motor izalasyonu cosmo model olmasına rağmen çok ses alır gibi geldi bana,biraz daha üzerinde çalışılırsa güzel bir araç olacak,dizaynını yandan arkadan sevdim fakat önden pek hoşuma gitmedi.

bahsettiğiniz aracı 4 b,n km dedir kullanıyorumç cosmo donanım benim aracımda. kol dayama konusunda haklısınız konulması gerekirdi.aracın ön tarafı makyajlı astra hb ler ile aynı zaten. 500 lt yakın bagajı mevcut. ara hızlanmadan bahsetmişsiniz. ben en cok bu araçta ara hızlanmadan be kalkış ivmelenmesinden memnunum. aşağıdaki video kendi aracıma ait dip gaz yapmadan 9-10 saniyede 100 km/s hıza ulaşıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=0ui1pPQlRPY

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba almak için yüksek meblağların altına girmeyin, fazla kredi çekmeyin. Bütçenize göre alın, ayrıca aynı araçtan en az 1 tane daha alacak kadar paranız olsun ki rahat edin yoksa kuruşu kuruşuna birşey alınmaz benden demesi...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba almak için yüksek meblağların altına girmeyin, fazla kredi çekmeyin. Bütçenize göre alın, ayrıca aynı araçtan en az 1 tane daha alacak kadar paranız olsun ki rahat edin yoksa kuruşu kuruşuna birşey alınmaz benden demesi...

En önemli şeyi yazmayı unutmuşsun

Yakıtı cebinizi yakmayacak bir araba alın ! Herkes çok iyi kaçan araba ister ama herkes o arabanın benzinini koyacak bütçeye sahip olmayabilir ;)

Herşey arabayı almakla bitseydi ohooo gider porsche 911 carerra S alırdım Kavi Otodan :D

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En önemli şeyi yazmayı unutmuşsun

Yakıtı cebinizi yakmayacak bir araba alın ! Herkes çok iyi kaçan araba ister ama herkes o arabanın benzinini koyacak bütçeye sahip olmayabilir ;)

Herşey arabayı almakla bitseydi ohooo gider porsche 911 carerra S alırdım Kavi Otodan :D

Uğur Hocam aynen öyle. Kiracı olup 1.6 Turbo İnsignia' ya binen de var, Corsa alıp hiçbirşeyi umursamayanda :)