1 depo yakıtla şehiriçi kaç km gidersiniz

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt tasarrufu anlamında birşey kazandırmaz, aracınız lpg'liyse aksine dizel kaybettirir:) ben 1.6 136'da ş.içi 7/7,5lt aralığındayım. Uzun yolda da sabrederseniz (ki zor iş, siz sabretseniz çoluk çocuk sabretmiyor:) 90km/h hızda 4lt yakıyor.
Bu araç şehir içinde ekonomi yapılacak bir araç değil ağırlığından dolayı. Yaktığı yakıtın belki %70'ini ilk kalkışta yakıyor. Ekonomiye odaklanarak bu aracı alırsanız biraz canınızı sıkabilir.

Avantaj olarak ta eğer aracınızda lpg varsa dizele geçmekle bagajınızda biraz yer açılmış olur:)

Bu kadar az yol yapıyorsanız hiç gerek yok.

Hocam teşekkür ederim. Lpg atmosferik motorun olsun ben turbolu araçlarda uzun vadede sağlıklı olacağına inanmıyorum ama gerçekten 1.6 dizellern bu ortalamalarına çok şaşırıyorum çok farklı düşünüyodum.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar 1..4 t istanbul şehir içi yakıt ortalamam 7.5. ne iniyo ne çıkıyor. Haftada en fazla 3 kere biniyorum ortalamada 120 km yol yapıyorum. Benim bu aracı satıp 1.6 136 lık dizel astra j almam bana ne kazandırır? Yılda da 3 kere Tokata gidip gelsem 6*800=4800 km de uzun yolum var. Dizel kullanıcısı değerli arkadaşlarım ne önerirler?
Eğerki durumunuz uygunsa kesinlikle alın derim..Hem performans hem yakıt olarak memnun kalırsınız..Yorumlarım yılda 3 kere Tokat yolculuğunu düşenerek yapıldı...:)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yakıt tasarrufu anlamında birşey kazandırmaz, aracınız lpg'liyse aksine dizel kaybettirir:) ben 1.6 136'da ş.içi 7/7,5lt aralığındayım. Uzun yolda da sabrederseniz (ki zor iş, siz sabretseniz çoluk çocuk sabretmiyor:) 90km/h hızda 4lt yakıyor.
Bu araç şehir içinde ekonomi yapılacak bir araç değil ağırlığından dolayı. Yaktığı yakıtın belki %70'ini ilk kalkışta yakıyor. Ekonomiye odaklanarak bu aracı alırsanız biraz canınızı sıkabilir.

Avantaj olarak ta eğer aracınızda lpg varsa dizele geçmekle bagajınızda biraz yer açılmış olur:)

Bu kadar az yol yapıyorsanız hiç gerek yok.

Hocam teşekkür ederim. Lpg atmosferik motorun olsun ben turbolu araçlarda uzun vadede sağlıklı olacağına inanmıyorum ama gerçekten 1.6 dizellern bu ortalamalarına çok şaşırıyorum çok farklı düşünüyodum.
Hocam Lpg'de düzgün montaj ve AYAR (yol ayarı, afr ayarı) yapılırsa uzun km'ler sorunsuz kullanırsiniz. Bahsettiğim videolara bir göz atın derim.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bende 1.4T kullanıcısıyım şehir içi ; 7,5-7,8 ila 8,5-9,5 arası gördüm ( 10 u görmedim şükür ;) ) arkadaşlarım çok yakmıyor mu felan diye soruyorlar, bende hep 150 TL lik alıyorum fark etmiyorum diyorum :p ama gerçekten çok yakıyor...
Bundan önce Honda Civic VTEC im vardı onunla bunu kıyaslayamam bile. Bence eğer LPG li araç alacaksanız Japon u tercih etmeniz lazım. Yok eğer bizim araçlarda LPG isterseniz sıkıntılar başlar. LPG kusursuz bir sistem ister, yanma sonucu ortaya çıkan ısı benzinden fazla ve daha kuru olduğundan krank milinden itibaren pistonlar,subaplar, bobinler... vs.vs... sorun çıkarmaya başlayacak.Motor dizaynı, motor gövdesi ve diğer motor bileşenleri,soğutma tertibatı vs. metalurjik olarak LPG esaslı üretilmediğinden en nihayetinde sorun kaçınılmaz.
Ama OPEL avrupada LPG li araç üretip satıyor, ( arzu eden linkten bakabilir http://www.opel.de/fahrzeuge/astra/limousine/technik/motoren.html ) nedense bizim memlekete böyle bir imkan sunmuyor.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Cemil

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içi 1 depo 400 kmyi zor yaptığımda oldu 700 km yaptığımda oldu. Burası İstanbul her yer karışık. Benzin tüketimi nasıl sabit olsun. Ne desem yalan tüketim konusunda.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şehir içi 1 depo 400 kmyi zor yaptığımda oldu 700 km yaptığımda oldu. Burası İstanbul her yer karışık. Benzin tüketimi nasıl sabit olsun. Ne desem yalan tüketim konusunda.
+1 İstanbul gibi, kalabalık trafiği ve yokuşu bol olan yerlerde ortalama değer saptamak biraz zor..Yani diğer illerdeki aynı araç ve model için'ben bukadar yakıyorum sen nekadar yakıyorsun?Neden Çok veya az yakıryorsun? gibi soruları bunu düşünerek sormak veya cevap vermek gerek :)

• Beğen
Tepkiler: Berkin

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1 depo ile İstanbul kısa mesafe işyeri git gel 500 km gidiyorum biraz uzun yolluculuk yaparsam 600 km çıkıyor şehir dışı 1000 km giden varmış arada çok fark var

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 depo ile İstanbul kısa mesafe işyeri git gel 500 km gidiyorum biraz uzun yolluculuk yaparsam 600 km çıkıyor şehir dışı 1000 km giden varmış arada çok fark var
İstanbul-Ordu arasını 1 depo ile rahat gidiyorum. Yaklaşık 900 km. Tahmini 60-70 km daha gider araba. Kırmızıya çok yakında kalıyor gösterge.

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İstanbul-Ordu arasını 1 depo ile rahat gidiyorum. Yaklaşık 900 km. Tahmini 60-70 km daha gider araba. Kırmızıya çok yakında kalıyor gösterge.
Nasipse bayramda Kastamonu gideceğim o zaman belli olur herhalde 550 km yol

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Ortalama hızın kaçtı hocam

Son düzenleme:

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul- Gerede arası radar olduğu için 100-120 arası gittim genelde. Gerede - Osmancık arası biraz çoştum radarsız bölge diye +150. Osmancıktan sonra radar yoksa +120 radar varsa radar sınırında.