1 haftada 4 ceza :(

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 gün önce lanet postacı geldi :) 2 tane ceza getirdi biri emniyet kemeri takmamaktan diğeri hatalı parktan toplam 124 tl ama bugün aynı adam sırtarak gene geldi ilk başta yok artık dedim ama malesef doğru çıktı 2 ceza daha biri hız sınırını aşmaktan digeri gene hatalı parktan toplam 332 tl yani genel toplamda 456 tl ceza ödemem gerekli.Şuana kadar doğru dürüst trafik ceza yememiş biri olarak bir haftada 4 ceza biraz fazla geldi.

Şu sıralar herkez cam filmlerinden ceza yerken ben yemiyorum diye seviniyordum ama kursakta kalmak bu olsa gerek :) merak ettiğim şey şu bu cezaları kesen memurlardan herhangi biri camlar içinde kesmiş olma ihtimali olabilir mi_? Yani çevirme haricinde direk postayla camlara ceza kesebilirler mi_? 2 gün sonra o postacıyı tekrar görmek istemiyorum :mad:

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok çok geçmiş olsun bu cezalar insana gerçekten çok dokunuyor
inşallah bidaha olmaz dileğiyle

the İMAM

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence olabilir. Dün İzmir'de de bir iki yerde çevirmeye denk geldim ama ne için çevirme yaptıklarını anlamadım. (aralardan seçiyorlardı)

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun gerçekten 1 haftada 4 ceza ne öyle.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emliyet kemeri takmamaktan arkadan nasıl ceza yazabiliyorlar? gerçekten bu polislere şaşıyorum...

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
şehir içinde emniyet kemeri olayını anlamıyorum takmayan o kadar çok insan var ki bu yüzden ben papaz olmustum polisle :D geçmiş olsun az çok anlayabılıorum senı.. 2 sene boyunca bı kere bıle ceza yememiştim ama 2 gün üst üste 3 tane ceza yedim çok fena koymuştu bu bana.. Allaha şükür bi daha bi sorun olmadı.

cengoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün bir arkadaşıma ceza geldi. Ceza nedeni özürlülere ait park yerine park etmek. Ancak parkeden arkadaşım özürlü ve ceza yazılan arcın plakasında nal gibi özürlü işareti var.
Emniyeti aradık, görevli komiser "Haklısın ama ben seni mi koruyayım yoksa cezayı yazan memur arkadaşımı mı koruyayım." dedi. Olay şimdi adli mercilere gitti, bakalım kim kimi koruyacak..
Görevi adaleti ve masumu korumak olan kolluk kuvvetleri işini yapmayı bırakıp kendilerini korumaya başlamışlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu gün bir arkadaşıma ceza geldi. Ceza nedeni özürlülere ait park yerine park etmek. Ancak parkeden arkadaşım özürlü ve ceza yazılan arcın plakasında nal gibi özürlü işareti var.
Emniyeti aradık, görevli komiser "Haklısın ama ben seni mi koruyayım yoksa cezayı yazan memur arkadaşımı mı koruyayım." dedi. Olay şimdi adli mercilere gitti, bakalım kim kimi koruyacak..
Görevi adaleti ve masumu korumak olan kolluk kuvvetleri işini yapmayı bırakıp kendilerini korumaya başlamışlar.
Bence asıl özürlü olan o cezayı yazan memur ve onu koruyan komiserdir :mad:. Özürlülere ait yerleri işgal edenlere o kadar çok kızıyorum ki. Sapasağlam adam AVM geliyor, iki adım fazla atmamak için özürlü vatandaşlarımıza ayrılan yere aracını park ediyor, uyarınca da kendince bir bahane buluyor veya "sana ne" diyor. O zaman anlıyorum ki adam gerçekten özürlü (görme veya zihinsel özürlü) ve aracını park ettiği yer doğru sadece plakasında özürlü işareti eksik.