%1 promil alkol ve sigara...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
IV. Murat ölmemişmiydi ;)

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Satır arasında 500bin lira ceza diyor bunu kime yazacaklarmış acaba trafiği tehlikeye sokan eskort koruma araçlarına falan mı :D

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Neden toplum üzerinde bir baskı oluşturulmaya çalışıldığı gerçeği görülemiyor?

Alkollü araç kullananlara en ağır cezalar verilsin. Buna kimsenin karşı çıktığı yok. Ancak yasa tasarısının tamamı göz önüne alındığında alkol ve sigara içen insanların baskı altına alınmaya çalışıldığını görüyorum ben. Bugün bunlar, yarın şunlar, öbürgün tamamen yasak. Gerçi yasak olmasına bile gerek yok. Toplum mühendisliği çalışmalarını güzel yaparsanız alkol almış adamı iğrenç bir yaratık olarak gösterebilirsiniz. Gidişat bu yöne doğru...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öndeki arabadan sigara içeni bi şekilde sineye çekeriz, çok şart değil nitekim kardeşim de ön koltuğa yanıma oturduğunda içiyo bi şekilde :D ama alkolden aldığı yetkiye dayanarak kendini şöförü geçtim pilot ilan edenlerin sayısı çok fazla olduğundan tamamen yerinde buluyorum alkolle karşı yapılan düzenlemeleri(fiyat hariç :D )

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah aşkına ne zaman bir konu açılsa şunu siyasi içerikli hale getirmeyin.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah aşkına ne zaman bir konu açılsa şunu siyasi içerikli hale getirmeyin.

:bir:katılıyorum...siyasi konudan çok insan sağlığı ve yaşamı konusunda çok iyi bir adım...alkol sigara kendi içen adama zararlı..hadi bunu geçtim adam içip kendine zarar verse yine iy gidip karşısındakinede zarar verip saglıgıyla oynuyor..bence yerinde bir karar olmus...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
namazında niyazında içki ile uzaktan yakından alakası olmayan bir arkadaşım piknikte fazla miktarda fanta içmiş ve dönüşte alkol muayenesine girmiş.
48 promil civarında alkol çıkmış, polise ben hayatta ağzıma alkol koymadım bu ne promili. sadece bolca fanta içtim deyince polis ondanda çıkar, dua et 50 promil çıkmadı yoksa ceza yazıp ehliyetine el koyardık demiş.
birinci ağızdan duymasam inanmazdım.
1 promil alkol ne yeseniz ne içseniz çıkar, yandık o zaman.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İnsan sağlığına zararlı her türlü ürüne karşıyım ve yasaklanmasını sonuna kadar destekliyorum ammmaaaaa insan sağlığına zararlı tek ürün sigara ve alkol değildir, bir çok hazır gıda maddesinde insan sağlığına zararlı katkı maddeleri kullanılmaktadır, hatta bu ürünlerin bazıları kanserojendir. Bu tür hassas konularda iktidardan aynı hassasiyeti beklememiz son derece doğal değil midir? Mesela geçen günlerde Mersin gümrüğünde yakalanan GDO lu tonlarca pirinç konusu ne oldu?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
namazında niyazında içki ile uzaktan yakından alakası olmayan bir arkadaşım piknikte fazla miktarda fanta içmiş ve dönüşte alkol muayenesine girmiş.
48 promil civarında alkol çıkmış, polise ben hayatta ağzıma alkol koymadım bu ne promili. sadece bolca fanta içtim deyince polis ondanda çıkar, dua et 50 promil çıkmadı yoksa ceza yazıp ehliyetine el koyardık demiş.
birinci ağızdan duymasam inanmazdım.
1 promil alkol ne yeseniz ne içseniz çıkar, yandık o zaman.

usta ole degıl o 1 promıl o cıkan 48 0.48 oluyo 1 de yanı 2 katı oluyo 1 promılde..
benım bıldıgım portkal ve lımonda alkol oldugu

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ondanda ote bakın sımdı yasagada yasak ekledıler aksam 10 dan sabah 6 ya kadar ıckı yasagı gelmıs bıde ona ne demelı ;??