%1 promil alkol ve sigara...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Alkole ekran ve gece 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında satış yasakları geldi. Alkol kullanımına kısıtlamalar getiren teklifin Meclis Genel Kurulu’nda tartışmalı geçen görüşmelerinde AK Parti’nin önergesiyle sürpriz yasaklar getirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23355362.asp

Hadi bunu da "insan sağlığı" ile açıklayın!

Konu buz gibi siyasidir!
Bu başlığı da siyaset çerçevesine çekmek benim vatandaşlık görevimdir!

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23355362.asp

Hadi bunu da "insan sağlığı" ile açıklayın!

Konu buz gibi siyasidir!
Bu başlığı da siyaset çerçevesine çekmek benim vatandaşlık görevimdir!

Amac trafik kazalarını engellemek degil , şerri hükümler çerçevesinde alkol kullanımı ni yasaklamaktir . Allah yardımcımız olsun , faiz yemek mübah , IMF ye faizle borç verip yetim hakkı yemek mübah , içki içilmeyince mi bu ülke kurtulacak ben alkollü arac kullanımını engellemek icin alınan mantıklı önlemlere varım ancak :

Belirli zümrelere rant sağlayacak kanunlar çıkararak , bugün 5 tl ye aldığım içkiyi yasak gelince el altından 15 tl ye satacak Unakıtan lar yaratmak amacı niye .

Özgür ve demokratik ülkemde evinde yada başka bir yerde ağzıyla içki içen vatandaşa bulaşmak niye yazık degil mı .

Neyse yazmıyorum yoksa başka seyler olacak :(

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
"demokrasi" demekle çağdışılık yapmayın lütfen!

Bunlar "ileri demokrasi" uygulamaları!

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ya diğer sitelere takılırken içim içimi yiyor, yazmadan edemiyorum!

Bir Allah'ın kulu da çıksın şunu "insan sağlığı" ve "alkollü araç kullanımı" ile ilişkilendirsin!

İnsaf edin yahu!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2 gün evvel sanayide bir esnaf gözümün önünde 1.75 ten 5 paket filitreli kaçak sigara aldı. Eskiden olsa "neden kaçak sigara alarak PKK ya yardım ediyorsun" diyerek alan kişiye tepki koyardım ama artık umurumda değil. Halen sigara içiyor olsaydım ben de kaçak sigara, bulursam da kaçak akaryakıt alırım. Kaçak alınca para PKK ya gidiyor, yasal yoldan alınca da yandaşa gidiyor :(

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok üzücü...
bu milleti bu kadar illegal e kendisi itiyor ya yanarım ona yanarım...
birde sizi düşünüyoruz demezlermi...

kocaman bir yalan...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Artık siyasilerin benim sağlığımı düşünmelerini istemiyorum. Zira ne zaman sağlığımla ilgili bir karar alsalar, sağlığım daha fena bozuluyor.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum sonuç ne olur...
insanımızın zaafları belli,bir zamanlar daha doğrusu halen din kullanılarak el altına alındı millet,elektrik olmayan yere buzdolabı çamaşır makinası dağıtılır devlet bütçesiyle,vatandaşa sokakta yatan kalkana yardım edilmez,suriye kapısı açıldımı ağalar gibi ağırlanır mülteciler,terör teslim olur ağam paşam sensin babam,terör bayrağı açılır polis ses çıkarmaz,vatan malına zarar verir taş atar yakar kırar birşey denmez,vatanseverler türk bayrağı açar ver bibergazınn gözüne,ver tayzikli su,
ama kömür dağıtacağı yeri nasıl da bilirler...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım anlamadıgım gece kluplerınde ne olucak ne satcaklar mıllı ıckımız ayran mı ? tekel bayılerı 10 dan sonra ıckı satamıcakmı? ne olcak her restrantın arkasında gızlı bı oda orda eglence ıckı olucak dedıgınız gıbı ıckının fıyatı 3 e 4 e katlancak yada ıckısını kendı alıp gelıp ıccek mıllet dahada ıckıye ozendırmeden baska bısey degıl kı bu..
kım ne ıccegını ne ıcmıcegını bılır ılk trafık dedıler mıllete dedırttıler kı vay halkı dusunduruo flash haberler buyuk mansetler yasa gectı hıc haber verılmeden 2 madde daha eklendı...
turkıyenın yanlıs anlamayın kızmayın en dınıne baglı sehrı konya en cok ıckı tuketılen sehrıde orası nasıl gızlı olarak ıranda ırakta arap ulkelerındede yasaklar var ama hersey yer altında gızlı daha kotu olarak yurutuluyo...
arkadsın paylastıgı vıdeoyu bı ızleyın derım bundan bı kac ay veya sene sonrasını anlatıyo resmen kı ne olucak bu defa buralaraı denetleyen kımse olmadıgından oyle olaylar cıkıcakkı.. ama ne var bılıyomusunuz mustehak..
arac kullanmada yasakla tamam sokakta ıcılmesın de tamam sarhos gordun arıza yapıyo mıllete zarar verıyo tamam..
ama sen kımseyı yasaklayamazsın adam ıcıyodur 2 bırasını rakısını sarhosta olup taksısıne bınıp evıne gıdıyosa yasaklayamazsın karısamazsın buna gunah sevapta sana kalmamıs kımın ıbadetı kabul oluyo kım bılebılır?? kımse dımı... her koyunda kendı bacagından asılcakmı asılcak karısamazsın...
yazdıklarım ıcın bna kızmayın ben herhangı bı partıyı tutmam partıyı partıcılıgı sevmem bunu her defasında solerım ama bunlar cıdden batıyo artık tamam beledıyecılıgı cok guzel yapıyolar sehırlerı guzellestırıyolar ona bısı dıyemem ama ole bı bataktalar kı cıkısları yok bunların batarken bızıde cekmek ıstıyolar cekıyolarda bu yaptıkları ne bılıyomusunuz bızım ılk aıle duzenımızı bozdular orf adetımızı kırdılar genclerımızı hep zengınlıge ozendırıp para ıcın hersey yapılabılır ı beyınlerıne enjekte ettıler
medya bu kadar ellerınde yaptıkları programlar 3000 5000 bın l ugruna eşıne yapmadıgı hakaret kalmayan ınsanlar arkadsını satanlar yalan yanlıs haberler ıstebu yaptıkları bu uyanın nolur uyanınn