%1 promil alkol ve sigara...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakında arabada kız arkadaşınla gezerken vay sen evli değilsin,veya yolda yürürken el ele tutuştun hani evlilik cüzdanın,kesecem cezayı olursak hiç şaşırmamak lazım...

olur bu gidişle..

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ole degıl o 1 promıl o cıkan 48 0.48 oluyo 1 de yanı 2 katı oluyo 1 promılde..
benım bıldıgım portkal ve lımonda alkol oldugu

hayır kardeşim bildiğiniz 48 promil alkol çıkmış ve o arada polisle biraz tartışır gibi olmuşlar polis; dua et 2 promil daha çıksa ehliyetine el koyardım demiş.
hatta başlığı değiştirip 2-3 defa üflemişler aynı sonuç çıkmış.
hala inanamıyorum olaya. eğer polisin elindeki alkolmetre bozuk değilse olay aynen böyle.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektromanyetik cihazlar özellikle yüksek dalga telsizler alkol ölçüm cihazlarını inanılmaz derecede saptırabiliyor bilginize ;)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam ıste usta ole dıyolar zaten orda cıkan rakam 0.48 ondan 1 pormılde hapıs dıyınce mıllet yanlıs anlıo zaten bız alısmısız ya 50 promıl dıye 50 promıl alkol demek 200 250 bıra yapar buda kımsenın ıcemıcegı bısey :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hayır kardeşim bildiğiniz 48 promil alkol çıkmış ve o arada polisle biraz tartışır gibi olmuşlar polis; dua et 2 promil daha çıksa ehliyetine el koyardım demiş.
hatta başlığı değiştirip 2-3 defa üflemişler aynı sonuç çıkmış.
hala inanamıyorum olaya. eğer polisin elindeki alkolmetre bozuk değilse olay aynen böyle.

Yapma etme kardeşim, 48 promil alkol demek rekordur.

Promil ne demektir?

Promil binde bir anlamına gelmektedir. Bir promil "‰ 1" ifadesi ile gösterilir. Promil olarak belirtilen bu değer, bir litre yani 1000 mililitre kan içindeki alkolün gram cinsinden miktarını gösterir. Örneğin 0.50 promil kan alkol konsantrasyonu 1000 mililitre kanda 0.5 gram alkol bulunduğunu ifade etmektedir. İnsan vücudunda ortalama 5-6 litre kan bulunduğu dikkate alındığında sürücünün kanında toplam 2,5-3,0 gram alkol olduğu anlaşılmaktadır.

Kişilerin alkol konsantrasyonunun belirtilmesinde zaman zaman "%50 alkollü" (%50 alkollü demek ise insan vücudundaki kanın yarısının alkol olduğu anlamına gelmektedir ve tamamen yanlıştır) veya "50 promil alkollü" (50 promil alkol insan vücudunda yaklaşık 250 gram alkol olduğu anlamına gelir ki yetişkin bir insan için ölümcül seviye olan 5 promilin 10 katıdır) gibi yanlış ifadeler kullanılmaktadır. Bu yanlışlıklar genellikle promil değerinin nasıl hesaplandığının iyi bilinmemesinden kaynaklanmaktadır.

Ülkemizde ticari araç sürücüleri ve kamu hizmetinde çalışan sürücülerin alkollü olarak trafiğe çıkmaları tümüyle yasaklanmış, diğer sürücüler içinse yasal sınır olarak bir litre kanda yarım gram alkole eşit olan, 0.50 Promil belirlenmiştir.

KAYNAK= http://www.alkolmetre.org/sss.html#s8

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiye'de yasal sınır 0,5 promildir. yaklaşık olarak 2-3 bira 0,5 promil seviyesine çıkartabiliyor kandaki alkol oranını.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
yakında arabada kız arkadaşınla gezerken vay sen evli değilsin,veya yolda yürürken el ele tutuştun hani evlilik cüzdanın,kesecem cezayı olursak hiç şaşırmamak lazım...

olur bu gidişle..

daha bunlar başlangıç, reformalar ile İran olacağız. Bir abimin eşi hostesdir, İran yasaklar ülkesi, Tahran seferi yapan THY uçağında o peçelerin altından çıkanları görseniz şaşırışınız diyorlar. Yasaklar yasaklar, Zeki ve Metin nin çocukluğumda çok güzel bir oyunu vardı aynı isimli tamda bu zamanı anlatmışlar, ilerimi gidiyoruz geri mi bilmiyorum.

Aynı zamanda yukarıdaki yasaklı ülkeler listesi ile ilgili, şuan ülkemizde zaten alkollü içkinin izin verilen yerler dışında 18 yaşından küçüklere satılması yasak. Ancak 22 den sonra satışına yasak getirilmesi, cami ve okulların bilmem kaç metre yakınında satılmasının yasaklanması, gibi uygulamaların gavur ellerde yapılan uygulamalar ile uzaktan yakından alakası yoktur. benim işletmem camiye 500m mesafede olduğundan kapatmak zorunda kalmamın Avrupa daki uygulanan reklam yasağı ile ne alakası var.

Neye inanmak istiyorsanız ona inanın ancak bunun AB uyumu ile uzaktan yakından alakası yok benzin fiyatlarını AB ye uydursunlar, vergi sistemini AB ye uydursunlar benim memleketimde alkole kadar çok sorun var. :cool:

Ben hala 24 saat içki satışı yapmayan ülkeyi bekliyorum, arap ülkesi ve İran olmasın lütfen...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha bunlar başlangıç, reformalar ile İran olacağız. Bir abimin eşi hostesdir, İran yasaklar ülkesi, Tahran seferi yapan THY uçağında o peçelerin altından çıkanları görseniz şaşırışınız diyorlar. Yasaklar yasaklar, Zeki ve Metin nin çocukluğumda çok güzel bir oyunu vardı aynı isimli tamda bu zamanı anlatmışlar, ilerimi gidiyoruz geri mi bilmiyorum.

Aynı zamanda yukarıdaki yasaklı ülkeler listesi ile ilgili, şuan ülkemizde zaten alkollü içkinin izin verilen yerler dışında 18 yaşından küçüklere satılması yasak. Ancak 22 den sonra satışına yasak getirilmesi, cami ve okulların bilmem kaç metre yakınında satılmasının yasaklanması, gibi uygulamaların gavur ellerde yapılan uygulamalar ile uzaktan yakından alakası yoktur. benim işletmem camiye 500m mesafede olduğundan kapatmak zorunda kalmamın Avrupa daki uygulanan reklam yasağı ile ne alakası var.

Neye inanmak istiyorsanız ona inanın ancak bunun AB uyumu ile uzaktan yakından alakası yok benzin fiyatlarını AB ye uydursunlar, vergi sistemini AB ye uydursunlar benim memleketimde alkole kadar çok sorun var. :cool:

Ben hala 24 saat içki satışı yapmayan ülkeyi bekliyorum, arap ülkesi ve İran olmasın lütfen...

İsmail kardeşim bildiğim kadarıyla okul ve ibadethanelere 100 m uzakalıkta alkol satışı ve reklamı yapılamacak. bunun yanında ABD'nin Minnesota eyaletinde ve özellikle katolik kesimin yaşadığı bölgelerde pazar günler alkol satışı ve tüketimi 24 saat yasaktır. bunun yanında İseviler ve katolikler dini gün ve bayramlarında kesinlikle inançlarına göre yasaklanmış olanlara el değmezler. ve bu şekilde yönetilmek istediklerinden dolayı belirli kanuni uygulamalar vardır.

İran konusuna gelince, abinizin eşi doğru söylemiş. orada güya isami bir yönetim şekli vardır. ve İranda yaşayan herkes müslüman değildir. şuan Türkiyede avrupaya gidebilmek için bekleşen İranlılar müslüman olmayıpta rejimden kaçanlardır. ayrıca İran bana göre müslüman bir ülke bile değildir. sadece müslümanlığı çıkarları için kullanan bir toplumdan öteye gitmemiştir yüzyıllardır.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman neyse, yaşacağız ve göreceğiz. umarım hakkımızda hayırlısı olur.