%1 promil alkol ve sigara...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
İsmail kardeşim bildiğim kadarıyla okul ve ibadethanelere 100 m uzakalıkta alkol satışı ve reklamı yapılamacak. bunun yanında ABD'nin Minnesota eyaletinde ve özellikle katolik kesimin yaşadığı bölgelerde pazar günler alkol satışı ve tüketimi 24 saat yasaktır. bunun yanında İseviler ve katolikler dini gün ve bayramlarında kesinlikle inançlarına göre yasaklanmış olanlara el değmezler. ve bu şekilde yönetilmek istediklerinden dolayı belirli kanuni uygulamalar vardır.

Tamam bak kimse Amerika da 24 saat içki satışı yasak yazamıyor değil mi, Katolikler içiki içmemeyi tercih etmiştir ama biz katalikleirn yaşadığı her yerde içkinin satışının yasak olduğunu göremiyoruz. Birde Katoliklerin her yaptığını doğru görüyorsanız onlar 3 tanrıya inanıyor bizde mi inanalım , noel kutluyorlar o zaman noel kutlamakta mı caiz yapmayın güldürmeyin beni :cool: bununda mümkün olmadığını biliyorsunuz, neye inanmak istiyorsanız ona inanın. Bunun İslamla, din ile yada inançla alakası yok. Bu bir zihniyettir ve geçmişte takunyacılar grubu, bugün ilim yaymacılar ile devam ediyor.

Yakında inanmadıkları için içki içtikleri için insanları öyle bir ayrıştırıcaklar ki, kürt - türk kavgasının yerini bunlar alacak. Tüm bu görüşte olanlara acıyorum. Sen nasıl Cuma günü namazkılıyorsan, diğeride istediği gibi içkisini içer.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakında arabada kız arkadaşınla gezerken vay sen evli değilsin,veya yolda yürürken el ele tutuştun hani evlilik cüzdanın,kesecem cezayı olursak hiç şaşırmamak lazım...

olur bu gidişle..

1 ay içinde 2 kez araba içinde uygunsuz şekilde yakalanan ve babasını yani araç sahibini polis ile çağırtan bir arkadaşım var, yasakmış :D :D

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam ıste usta ole dıyolar zaten orda cıkan rakam 0.48 ondan 1 pormılde hapıs dıyınce mıllet yanlıs anlıo zaten bız alısmısız ya 50 promıl dıye 50 promıl alkol demek 200 250 bıra yapar buda kımsenın ıcemıcegı bısey :)

valla alkolle, promille falan hiç işim olmaz. sınır 50 promil diye elli senedir duyarım, trafik polisi bile 50 promil diyor.:D
fanta içmeyle 48 promil çıkacaksa ve 1 promilde gümleyeceksek 1 promil için fanta içmeye bile gerek yok karşıdan baksan, meyve yesen bile çıkar.
ulan o zaman piyasada ehliyetli şöför kalmaz dedim.:cool:

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hala soruma cevap alabilmiş değilim!

"Bir Allah'ın kulu da çıksın şunu "insan sağlığı" ve "alkollü araç kullanımı" ile ilişkilendirsin!"

Milletimizde Avrupalı yapmışsa doğru yapmıştır gibi bir algı var. Bu çok yanlış!

Avrupa'da bilmem nerde örnekleri varmış. Yahu banane! O da onların dinciliği!

Hristiyanlar yahut Museviler arasında dinci yok mu sanıyorsunuz? Onların katı dinciliği İslam'ın çok çok üstündedir. Ortaçağda içinde şeytan var diye diri diri yakılan, yıllar sonra mezarı açılıp tekrar yakılanlar var. Onların dincilerinde de çok fazla mantık aramayın. Daha doğrusu dini kendine alet eden, çıkarcılarda mantık aramayın! Dincinin gözü kör, kulağı sağırdır. Kendi mefaati için dini kullanarak en aşağılık şeyleri yapmaktan çekinmez.

Neymiş efendim Avrupa'da da varmış. BANANE!

Şu memlekette o kadar saçma sapan işler yapılmaya başlandı ki ben algılayamıyorum artık!

Bir gazeteden birkaç haber:

Sosyal medyada “25 Mayıs Cumartesi Saat 18:30’da Kurtuluş metroda öpüşüyoruz” şeklinde duyurulan eylem için Facebook’ta bir de sayfa açıldı.

Her gün binlerce Ankaralı'nın Dikimevi-AŞTİ hattında seyahat ettiği Ankaray'ın Kurtuluş istasyonundaki “Sayın yolcularımız lütfen ahlâk kurallarına uygun hareket ediniz” şeklindeki anons iddiası tepki çekmiş ve TBMM gündemine taşınmıştı.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök konuyla ilgili İçişleri Bakanı Muammer Güler'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na yazılı soru önergesi vermişti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23358992.asp

Milletin ahlak bekçisi olmuşlar!

Gece alkol satışı yasak, alkollü araç kullanana da hapis

Türkiye'de son dönemlerin en tartışmalı konularının başında gelen alkol yasakları Meclis Genel Kurulu'nda tartışmaların ardından kabul edildi.

Tasarıya eskisinden farklı olarak gece saat 22.00'den sonra perakendede alkol satışı yasağı ve araç kullanmadaki promil sınırının 1,00'den 0,50'ye çekilmesinin de arasında bulunduğu önemli maddeler eklendi.

Alkol ile ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Diğer fotolara da bir bakın. Arada geçirilen o kadar saçma şeyler var ki!

http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=69304&rid=4369&p=1&hid=23356689

Bu kapsamda sınıra duvar inşa etmeyi planlayan bakanlık, ilk olarak Cilvegözü’nde kullanılan 847 bin dolarlık “hayalet mobil x-ray” olarak adlandırılan cihazlarının sayısını arttıracak. Özellikle Suriye’ye komşu Yayladığı, Cilvegözü ve Karkamış gibi sınır kapılarının teknolojik altyapısı risklere karşı baştan aşağı yenilenecek. Suriye sınırına 2.5 kilometre uzunluğunda duvar yapılacak. Bu amaçla TSK ile protokol imzalandı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23359499.asp

Kimin gözünü boyamaya kalkıyorsunuz yahu!

AKİL İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu üyesi ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu dün Ağrı’da yaptığı açıklamada, "Çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış ama bazı insanlar anlamıyor" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23358113.asp

YORUMSUZ!

Daha birçok haber eklenebilir ama yeterlidir umarım!

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim özellikle siyasi içerik olmayan konularımı neden siyasi içerikli hale dönüştürüldüğüne de yorum yapar mısınız?

artık bazı şeylerin kasti yapıldığını düşünüyorum.

madem böyle bir sıkıntınız var kendinize yeni konu açın lütfen. özellikle benim açtığım konular lütfen siyasi içerikli hale dönüştürülmesin bundan sonra.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ya ondan değildir,yani kasıt yok :) azcık karpuz kabuğu azcık fayansın eğiminden :)

herkes dolmuş vaziyette...:) gülüyorum ama bakma abi güldüğüme sen..yıkık vaziyetteyim...durum kötü...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
siyaset = hayat, bundan normal bir şey yok, sizin kızdığınız koca bir forum nasıl olurda benim gibi düşünmez olayı.

yoksa bizde aynı ülkede yaşayan aynı markanın hastası olan insanlarız sadece dünya görüşlerimiz farklı, ve kimse kimseye hakaret etmeden burada yazışıyoruz, ancak siz her konuda sizinle aynı fikirde olmayanları kovuyorsunuz.

Neyse biz inatla buradayız kovma hakkına sahip olduğunuzu düşünseniz de , geçen dediğim gibi forum size ait değil maalesef

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su an icin almanyanin hic bir eyaletinde hic bir sekilde alkol satisi yasak degil.sadece otoyollarda ki benzincilerde belli bir saatten sonra yasak olmasi söylentileri var yasa yürürlüge girmedi girermi bilinmez söförler icerek yolculuk etmesinler diye gerci icecek adam otoyoldan iner gördügü ilk restoran benzinlik cafe vs vs bir yerlerden alir geri otoyola cikar.oda baska bir durum.alkole bir sey demem alkollü araba kullananlara bende karsiyim ama almanyada arabada sigara icmekte serbest her ne kadar arabada sigara icmesemde bu yasagi sacma buluyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Toplumda yaşamak için kanun koyucular yani siyasiler bir takım yasalar belirler. İktidar yanlıları bu yasaları yapan siyasileri "çok doğru, şahane" diyerek destekler, iktidara oy vermeyen muhalifler de "bu nereden çıktı, bunlar faydasız şeyler" diyerek eleştirirler. Yani siyasilerin yaptığı yasalar tartışılırken konunun siyasi olarak değerlendirilmesi son derece doğaldır. Siyasi iktidarlar ülkeye hizmet ederken bilgi ve tecrübeleri doğrultusunda bir takım uygulamaları hayata geçirirler. İyi olanlar çabuk göz ardı edilir ama kötü olanların faturası çok ağır olduğu ve bazılarının geri dönüşü olmadığı için uzun süre konuşulur, eleştirilir. Ama fatura o ülkenin tamamına çıkarılır, bedel ödenirken sen oy vermiştin sen vermemiştin diye bir ayrım yapılmaz. Mesela İMF ye olan borçlar. Bu işin kaymağını o günlerin iktidar yandaşları daha fazla yedi ama borçları bütün ülke halkı kemer sıka sıka ödedi. Ben mevcut iktidarı bazı konularda yetersiz gördüğüm için eleştiriyorum. Asla AKP liler benim düşmanım değiller, birşeyler yapmaya çalıştıklarına eminim ama işlerinde otorite değiller. Savundukları fikirlerde bir tutarsızlık, ikilem var. Mesela vatandaşının can güvenliğini, sağlığı düşünerek sigaraya epey bir kısıtlama getirdi (çok çok da iyi oldu), şimdi herkes istediği gibi başkalarına zarar veremiyor. İçki konusunu kısmen destekliyorum,alkollü araç kullanılmasına son derece karşıyım. Buraya kadar herşey iyi güzel. Bu sene başı yürürülüğe bir uygulama koymuşlardı. Hani arabalarda seyahat eden küçük çocukların can güvenliği için çocuk koltuğu uygulaması. Destek verdiğim, son derece faydalı bir uygulama idi, ne oldu da geri adım atıldı. Vatandaşının sağlığı için sigara, alkol hatta tuza sınırlama getiren bir iktidar küçük çocukların can güvenliğini korumaktan neden geri adım attı. Ya da okullardaki kıyafet serbestliği durumu. Maden bir uygulama yapacaksın sıkıyı göründe işi neden okul yöneticilerine veya velilere ihale etmeye kalkıyorsun? Otorite dediğim husus bu, bu gün bir yasa çıkarıp, yarın o yasanın uygulamasını ertelersen veya uygulamasını başkalarına ihale edersen o zaman otoriten sarsılır, kararsız olan halk kesimi de sana güvenmez.

Son düzenleme:

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence kendimizi avrupa ile karsılastırmayalım..bende isvecte yasıyorum..isvecte alkolu devlet satar.sadece devlet..yani gidipte bakkaldan marketten dusuk alkollu bira dısında bisi alamazsınız..devletin bir kurumu var her yerdede magazalari sadece orasi satar..19-10 arası alkol satısı yasak..benzincileri dememe gerek yok..isvec 'en özgür ülke' ..bunu cok laik olanların bilmesi gerek...

daha önemlisi su..biz millet olarak eger kuralı cıgnedıgınde bir yaptırımı yoksa ceza yoksa o kuralı takmayız..ornegin polis kontrolu cok olmadıgından kimse ya ben alkol aldım araba surmeyeyım demez bu ülkede..yada cok az birkişi der...maalesef ama bizim ınsanımız ceza yazmaz isen o trafık kuralına uymaz..

son söz: akp yi seversiniz sevmezsiniz herkesin siyasi görüsü...ben 28 yasındayım turkıyede arkamdan gelen nesli gorunce Allah bu mıllete yardım etsın dıyorum..insallah yanılırım