%1 promil alkol ve sigara...

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet Hakan'ı pek sevmem ama bu suni gündemi iyi anlatmış:
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23364099.asp

Bu alkol yasası ve bunun gibi tasarılar eminim ki buzlukta bekletiliyor. Gündem değiştirmek istediklerinde buzluktan çıkarıp ısıtıp servis ediyorlar. Tek amaç gündemi değiştirmek değil elbet, bu yasayı da geçirmek istiyorlardı ama uygun zaman bekliyorlardı.

Biz Suriye'ye saldıralım, kendimizi sazan gibi savaşın ortasında bulalım diye Reyhanlı'da bombalar patlatıldı, resmi rakamlara göle 51 kişi öldü, malum kişi ve kukla heyeti gitti obamadan icazet istedi, talimatlar aldı döndü. Olaydan haftalar sonra Reyhanlı'ya gitti bugün. Dün Hatay'ın 19 mahallesinden otobüslerle şakşakçılar sevk edildi Reyhanlı'ya. Patlamanın ardından "Allah belanı versin Tayyip" naraları atan halk kim bilir hangi nezaretlerde, ya da hangi tehditlerle evlerine tıkıldı...

Şimdi düşünün:
- Reyhanlı patlaması gibi bir gündem yokken, durup dururken böyle bir yasayı meclise getirselerdi, nasıl bir tepki alacaklardı?
- Alkol yasası gibi bir gündem oluşturmasalar, Reyhanlı tepkilerinden nasıl kurtulacaklardı?
- Tepkiyi farklı konular üzerine bölerek, bir olayla diğerinin üzerini örterek, aslında çiviyi çiviye söktürmüyorlar mı?

- Şimdi bizler bu suni gündem yaratma oyununu görsek, "Reyhanlı'yı unutturmaya çalııyorlar, bu alkol yasasıyla ilgilenmeyin" desek, o yasayı çok daha kolay geçirecekler, unutturacaklar.
- "Hepimizi kendileri gibi yaşamaya zorluyorlar, özgürlüklerimizi sınırlıyorlar, faşizmdir bu, baskı rejimidir, İran'a dönüşüyoruz!" diye bağırsak, bu sefer adamların Reyhanlı'yı unutturma ekmeklerine yağ süreceğiz.

İki ucu pis değneği tutuyoruz. Ne yazık ki bu değnekleri iki ucundan birden tutmaya gönüllü vatandaşlarımız var, bu vatandaşlarla benim oyum bir ya, sonumuz o vatandaşların elinden olacak. Ailemin, gelecekte sahip olacağım çocuğumun ve benim bu ülkedeki geleceğimizi özgür bir şekilde yaşama hakkımı kaybetmemi sağlayan, özgürlükler sınırlanırken sessiz kalan ve hatta alkış tutan tüm o gönüllü tutuculara iki cihanda hakkımı helal etmiyorum.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
politikadan anlamam politik düşünenem,fakat yaşananların etkilerinden haberdarım...
kendi kendime bir süre düşündüm aklımdan geçen bu olayın başka bir sebebi olduğuydu....
tahmin ediyorum kenarda bunun gibi hazırlanmış ceset üstüne örtülecek gazete gibi daha birçok yönetmelik olduğuna eminim...
amma ne eğleniyorlardır aralarında....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mülki amire bağlı

TBMM’den geçen yasa, alkollü içkilerin “sunum izni verilen yerlerde açık olarak tüketilebileceği”ni, bu yerlerde de tesis sınırları dışında tüketilmek üzere alkollü içki satışı yapılamayacağı hükme bağlanıyor. Yasada bu yasaklara aykırı hareket edenlere 10 bin TL’den, 500 bin TL’ye kadar ceza verilmesi öngörülüyor. Yasa bu konuda idari para cezalarını verme yetkisini de mahallin mülki amirine bırakıyor. (kaynak: http://haber.gazetevatan.com/parkta-piknikte-icene-ceza/541148/1/gundem)

İşte demek istediğim "işi başkalarına havale etme" durumuna bir örnek. Tamam bir yasa çıkarıyorsun, peki uygulanması veya uygulanmaması hususunu neden mülki amirlere bırakıyorsun? Mülki amir dediğin kişi; senin atadığın yani emrindeki devlet memuru değil mi? Adam yasayı uygulasa terfi ettirirler, yerel halkın baskısından dolayı yasayı uygulamazsa ceza verip hemen ülkenin en ücra bir yerine atamasını yaparlar? Yani kabak başkasının kafasında patlar. Hiçbir devlet memuru kendisine sahip çıkmayan amirini sevmez, onun için canla başla çalışmaz.

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
milli eğitim bu tip uygulamaların en güzel örneklerinden Savaş bey. kanunu veya yönetmeliği çıkar uygulamayı okul idarelerine veya öğretmenlere bırak. bence burada amaç gerçekten kötü giden bir şeylere engel olmak yerine kamuoyunda "bak adam gördün mü nasıl yasakladı aferin hükümete artık kimse alkollü ara kullanamayacak" dedirtmekten başka bir şey değil...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
MEB'nın durumu evlere şenlik :) . Serbest kıyafet ile ilgili birşeyler yapmaya kalktı, baktı yürümüyor beklediklerinden daha çok tepki oldu durumu hemen okul idarecilerine ihale edip uygulama şeklini onların tasarrufuna bıraktılar. MEB ve illerdeki eğitim müdürlüklerinin baskılarından tırsan devlet okulu yöneticileri durumu kabullendiler, ama muhalif olan özel okullar. Onlarda bir anket düzenleyerek uygulamayı velilere sordular, anket sonucunda serbest kıyafet kararı çıkmayınca düzenledikleri anketin arkasına sığınarak "velilerimiz istemediği için biz forma ile eğitime devam edeceğiz" dediler ;) . Ben de uygulamaya karşı çıkanlardanım. Forma olmayınca kim talebe kim değil belli olmaz, her yoldan geçen genç "ben bu okulun talebesiyim" diye okullarda terör estirirse ne olacak? Özellikle liselerde çocuklarımızın can güvenliğini kim sağlayacak?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Şimdi sıkı durun ve haberlere bakın!

:) :) :)

Vay efendim her şeyi siyaset konusu haline getirmeyelimmiş... Yahu memleketin altını oymuş, dinamit yerleştirmişler, biz siyaset yapmayalım diyoruz.

Efendim, Ankara Metrosu'nda geçen hafta "Lütfen ahlak kurallarına uygun hareket ediniz" biçiminde oldukça yakışıksız bir anons yapılır. Millet de buna karşın sosyal medya aracılığıyla metroda "öpüşme" eylemi düzenlemeye karar verir. Sonra bu eylemin karşısında yer alacak bir grup genç "değerlerine sahip çıkmak (!)" adına karşı eyleme geçer. Bundan sonrasını aşağıdaki haberde okuyabilirsiniz.

Ankara’da metro istasyonunda bekleyenlere ahlaka uygun davranmaları anonsu yapılınca, sosyal medyadan bunun “öpüşme” eylemiyle protesto edilmesi çağrısı yapıldı. Ancak buna karşı yine sosyal medyadan “Eyleme tepkimizi koymak için biz de oradayız” kampanyası başlatıldı. Bunun sonucu öpüşenlere sallama diye tabir edilen bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırganlar kaçtı. Ankaray metrosunun Kurtuluş istasyonunda geçen hafta peronda bekleyenlere yapılan “Lütfen ahlak kurallarına uygun hareket ediniz” anonsuna tepki göstermek isteyen Başkentliler, sosyal medyada organize olarak metroda öpüşme eylemi çağrısı yaptı. Eylem için dün saat 18.30 seçildi. Ancak eyleme karşı kampanyalar da sosyal medyada yapıldı. “Ankara’da gayri ahlaki bir eyleme hazırlanan azgın gruba karşı harekete geçildi: ‘Eyleme tepkimizi koymak için biz de oradayız…” denilirken, kendilerine “Ak Ekip” adı veren gençler, Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Celal Karaman imzasıyla sosyal medyada “Kurtuluş Metroda Ahlaksızlığa Hayır” kampanyası başlattılar. Karaman “Ahlaksızlığın özgürlük olmadığının herkes tarafından bilinmesi gerektiğini düşündük. Özgürlük adı altında yapılan bu tür ahlaksız eylemlere her zaman tepki göstereceğimizi buradan bildiririm” dedi.

300 KİŞİ TOPLANDI
Bu çağrılar ve tartışmalar üzerine eylem öncesi Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve metro güvenlik görevlileri istasyon önlerinde ikişer kişilik ekipler halinde nöbet tuttu. Kurtuluş istasyonunun girişinde ve çıkışında 5 polis aracı da hazır bekletildi. İstasyon önünde bir araya gelen 300 kişilik metro istasyonuna girmek isteyince zabıta ve metro güvenlik görevlilerinin engeliyle karşılaştı. Ancak gruptakiler güvenlik engelini aşarak metroya girmeyi başardı. Yaklaşık 10 dakika boyunca metro istasyonunda kalan gruptaki bazı çiftler öpüşerek “ahlak anonsu”nu protesto etti.
ÖNCE YUMRUK SONRA SALLAMA
Grubun eylemi başlaması üzerine ise 20 kişilik bir grup tekbir ve sloganlar atarak öpüşenlere tepki gösterdi. Gruptakiler “Burası Müslüman mahallesi, burada uygun olmayan hareketler yapılamaz, kanımız aksa da zafer İslam’ın” diyerek sloganlar attı. Bu arada eylemin sona ermesinin ardından bölgeden uzaklaşan birkaç eylemci, yol kenarında bekleyen beş kişilik grubun saldırısına uğradı. Gruptakiler darp ettikleri eylemcileri sallama tabir edilen bıçaklarla kovaladı. Yaralı eylemciler tedavi altına alınırken saldırganlar ise taksiyle bölgeden kaçtı.
Memleketin durumu bu! Ya istenilen gibi yaşarsın ya da bıçaklanırsın!

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23369476.asp

Hani ortada ciddi anlamda bir ahlaksızlık durumu söz konusu olsa içim yanmayacak.

Neden bunları yazıyorum? Onu da siz buluverin gari... :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay efendim her şeyi siyaset konusu haline getirmeyelimmiş... Yahu memleketin altını oymuş, dinamit yerleştirmişler, biz siyaset yapmayalım diyoruz.

siyaset yapacaksan politikayı seviyorsan lütfen siyasi içerikli bir forum sayfasında yorum yapın o zaman.

direksiyon başında alkol ve sigara uygulamalarından işi ne noktalara getirdiniz malum.

Son düzenleme:

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insanlar keşke siyasetle politikayla ilgilenme zorunda kalmasa. Acaba ülkemin yöneticileri benim geleceğimi, çocuklarımın geleceğini satıyor mu, özgürlüklerimi ve yaşam alanlarımı kısıtlayan yasalar mı çıkartıyorlar diye düşünmek zorunda kalmasam. Sistemin kontrol mekanizmaları iyi çalışsa, iktidar sahipleri keyiflerine göre hayatımı yönetemeseler... O zaman kimse burada siyaset yapmazdı emin olun.

Ancak bu ülkede siyaset hayatın kendisi olmuş malesef. Alkol kullanımına yönelik bir yasa pakedini de sadece alkollu araç kulanmamaya yönelik diye göremeyiz.

Alkollu araç kulanmayı kimse savunamaz, savunmuyor da zaten. Bunun arkasına gizli bir çok düzenlemeyle insanların yaşam tercihlerine karışıyorlar. Benim doğrularıma göre yaşayacaksın baskısını yapıp, geçmişlerinin acısını çıkarıyorlar. Bunu da görmemek büyük başarı.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korhan kardeşim, zamanında burda bir konuda burası otomobil forumu sadece otomobil üzerine sohbetler dönsün denildi bana. şmdi bakıyorum her konuma özellikle siyasi içerik sokuluyor.

06- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

07- Üyelerin kullanmış olduğu avatar ve imzalarla birlikte yazmış olduğu mesajlar; kötü örnek teşkil etmemeli, ahlak dışı ve tahrik edici olmamalıdır. Aksi takdirde kullanıcı uyarılacak; gerektiğinde avatar veya imza kullanma yetkisi süresiz kaldırılacaktır...

19-Site içerinde yöneticiler haricinde bir üye diğerine uyarı yapamaz, bir üye hakkında eleştiri içeren bir başlık açamaz. Tartışma yaratacak , forum huzurunu kaçıracak , gruplaşmalara sebep verecek mesajlar yazmak veya başlık açmak yasaktır

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Korhan kardeşim, zamanında burda bir konuda burası otomobil forumu sadece otomobil üzerine sohbetler dönsün denildi bana. şmdi bakıyorum her konuma özellikle siyasi içerik sokuluyor.

06- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

07- Üyelerin kullanmış olduğu avatar ve imzalarla birlikte yazmış olduğu mesajlar; kötü örnek teşkil etmemeli, ahlak dışı ve tahrik edici olmamalıdır. Aksi takdirde kullanıcı uyarılacak; gerektiğinde avatar veya imza kullanma yetkisi süresiz kaldırılacaktır...

19-Site içerinde yöneticiler haricinde bir üye diğerine uyarı yapamaz, bir üye hakkında eleştiri içeren bir başlık açamaz. Tartışma yaratacak , forum huzurunu kaçıracak , gruplaşmalara sebep verecek mesajlar yazmak veya başlık açmak yasaktır

22- Forum kurallarina uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında üyelikleri silinir.

Forumumuzda yer alan görüş ve yorumlar tamemen kayıtlı üyelerin görüşlerini yansıtmaktadır. Bu görüşler, ticari veya şahsi tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece forumumuzda yer alan görüş ve yorumlara dayanılarak bir konu hakkında karar vermek veya hareket etmek beklentilerinize ters düşebilir. Forumumuzdaki görüş ve yorumlara dayanarak alınacak kararlar sonucunda oluşan yanlışlıklar, yanılgılar ve zararlardan opelim.net sorumlu tutulamaz.

Bahadır iyi güzel de senin açtığın konu siyaset kokmuyor mu?