100 km üzerinde direksiyon titremesi

tecman

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2003 Meriva 1.6 16V aracımda 100 km yi geçince titreme var.Bu titreme direksiyon düz konumda iken yapıyor.Çok hafif sağa veya sola çevirince titreme kesiliyor.Daha önce buna benzer başlıkları okudum ama şu sağa veya sola hafif çevirince düzelme olayına rastlamadım.Sizce sorun nedir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Öncelikle lastiklerinize balans yaptırıp havalarını kontrol ederek takın. %95 düzelir. Düzelmezse yorumlarız

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araba da 120 den sonra titreme yapıyordu, balans ayarıyla düzeldi.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastiklere balans ayarı yaptırmanız gerekiyor.

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun cozulmezse balansi lastik araca takiliyken yaptirin (bu is icin makinalar rot balanscilarda ve lastikcilerde oluyor)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onur0628

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2003 Meriva 1.6 16V aracımda 100 km yi geçince titreme var.Bu titreme direksiyon düz konumda iken yapıyor.Çok hafif sağa veya sola çevirince titreme kesiliyor.Daha önce buna benzer başlıkları okudum ama şu sağa veya sola hafif çevirince düzelme olayına rastlamadım.Sizce sorun nedir.
selam bizim doğan vardı bu sorun ondsda vardı 100 km den sonra titreme yapıyordu araçta ön takım da değişmedik şey kalmamıştı sadece diskler vardı çünkü onları taktıralı 3 ay falan olmuştu o yüzden onlara ellememiştik o kadar masraftan sonra düzelmeyince sanayide babam arkadaşıyla sohpet ederken bir tornacıda kulak misafiri olmuş tanıyormuşta babamı ya abi kulak misafiri oldumda tam anlat nedir sorun diye babamda anlatmış oda disklere baktınmı demiş ya onlar yeni değişti demiş sen bana söktür onları demi babam artık son çare söylemiş ustaya sökmüş tornaya bağlamışlarki diskler çarpılmış cocuk uzun yol gittikten sonra suya falan girdinmi deyince babam evet bi su birkintisine girmiştim yoldan geldikten sonra sorun çözüldü ben disklere bak derim ama sökmeden önceden akis kafalarınıda cıvatalarını konturol ettir kolay gelsin.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Onur bey mümkün değil gibi,
Araç doğan yada şahin değil. Opel ve original ise imkansız. Yan sanayii de o kadar kalitesiz yok Opel için. Fiat için aynı sorun devam ediyor. Original dahil. Kalan %5 ihtimali verdim bu tür sorunlara.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon titremesi önemli bir olaydır ihmale gelmez.
önceki aracımda aynı sizin gibi direksiyon titriyordu. rot ayarı sıkıntısıdır diye ustaya gitme konusunda acele etmedim. o şekilde 140-150 km hızlarakadar çıktığım birçok uzunyol seyahatim oldu. en sonunda titremesinden sıkılıp bi rot ayarı yaptırayım dedim. sıkıntı rot ayarından değil lastiklerdenmiş. içinden kırılmış sanırım, usta aracı sürünce lastik atık değişecek dedi. acelesi varmı diye sorunca, abi bunla şehiriçinde idere edersin belki ama uzun yolda her an gümleme yapabilir. ya değiştirelim yada uzun yola çıkma dedi.
sıkıntı rot ayarı ise ucuz bir şekilde halledilir fakat lastikleriniz bozuksa hemen değiştirin.

tecman

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.Bu sağa sola direksiyon hafif kırınca da yapar mı balans olayı.Emin olup ona göre nere götürmem gerektiğine karar veremedim.Çevremden Elektrik destekli direksiyona bile baktır diyenler var.Ama burada çoğunluğu balans yaptır diyor.Ben önce o zaman balanscıya gideyim.Sonuçları burada paylaşacağım.Başka fikri olan varsa lütfen paylaşsın.Teşekkürler.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.Bu sağa sola direksiyon hafif kırınca da yapar mı balans olayı.Emin olup ona göre nere götürmem gerektiğine karar veremedim.Çevremden Elektrik destekli direksiyona bile baktır diyenler var.Ama burada çoğunluğu balans yaptır diyor.Ben önce o zaman balanscıya gideyim.Sonuçları burada paylaşacağım.Başka fikri olan varsa lütfen paylaşsın.Teşekkürler.

Rot-Balans ayarı yaptırın öncelikle eğer sorun çözülmezse Jantlarada baktırmanızda fayda var eğer eğilmişse ondanda kaynaklanabilir