100 km üzerinde direksiyon titremesi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen direk Rot balasciya git. On takımda bi problem varsa yine balansci bakıp si parçaları değiştir der. Balans sıkıntısı varsa zaten kendi halleder, lastikler atiksa yine bunuda balansci en iyi anlayan ustadir. Bu nereye gitmem gerekiyor diye hiç düşünme. Sıkıntı balasta ise zaten kendisi halleder başka birşey varsa şuraya git diye yönlendirir

tecman

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Sen direk Rot balasciya git. On takımda bi problem varsa yine balansci bakıp si parçaları değiştir der. Balans sıkıntısı varsa zaten kendi halleder, lastikler atiksa yine bunuda balansci en iyi anlayan ustadir. Bu nereye gitmem gerekiyor diye hiç düşünme. Sıkıntı balasta ise zaten kendisi halleder başka birşey varsa şuraya git diye yönlendirir

Teşekkürler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni aracımdada 15 bin kmdir balans yapılmamış. 120 civarı titreme başlıyor 140dan sonra kesiyor. rot balansa sokacağım eski sattığımında aynıydı 120de vurmaya başlıyordu rot ayarlarından sonra sıkıntı kalmamıştı. direksiyon pompası olma ihtimali düşük...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Balans titreme yapar, çeker
Rot ise direksiyonun eğik durur.

Balansı, lastikçi yapar.
Rotu ise rotçu.

Ön takım değişmedi ise rot ayarı çok çok zor bozulur. Aslen Rot da, Camber, Caster, Toe, Merkez ayarlanır. Merak eden varsa detaylı açıklarım. Yol tutuşa büyük etkendir.

Balans da ise tekerlek balanslanır.

onur0628

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onur bey mümkün değil gibi,
Araç doğan yada şahin değil. Opel ve original ise imkansız. Yan sanayii de o kadar kalitesiz yok Opel için. Fiat için aynı sorun devam ediyor. Original dahil. Kalan %5 ihtimali verdim bu tür sorunlara.
biliyorum opel ama dıskın carpılmacağına garanti verebilirmi opel veya gm benim mesleğim icabı almanda olsa garanti veremez daha bugün koskoca alman firmasının makinesindeki sorunu yüzlerine vurdum ve kaldılar öyle buda benim tecrübem arkadaşların söylediği balans ayarı yaptırdınmı veya lastiğinde balon varmı diye baktınmı ben bu konularda güvenmem kimseye firmalarada tabiki almanlar bu konuda iyi ama 0 disk alıp taksan bile bazenn arızalı çıkabiliyor.Bzim makinede orjinal alman malıydı ama onunda tık dediği nokta var.

tecman

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Peki arkadaşlar bu sağa sola direksiyon hafif kırınca düzelme olayı nasıl açıklanabilir.Ayrıca hız arttıkça titreme daha da artıyor.Başka bir forumda(dh) arkadaşın birisi aynı sorun bende de var balansçıya gittim düzelmedi diyor.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Mustafa bey,
Bu kadar araştırmanıza, aracı bu şekilde kullanmanızın anlamı yok. Herkesin dediği gibi çok büyük ihtimal balans. Burada 4 adet balansı lastikçi 15tl ye yapıyor. Önce 15tl harcayın, sorun zaten düzelmezse 100 katını bile harcatabilir.

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa bey,
Bu kadar araştırmanıza, aracı bu şekilde kullanmanızın anlamı yok. Herkesin dediği gibi çok büyük ihtimal balans. Burada 4 adet balansı lastikçi 15tl ye yapıyor. Önce 15tl harcayın, sorun zaten düzelmezse 100 katını bile harcatabilir.

Aynen katiliyorum. Bi balans yaptirin yahu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce balanscıya gidin olmadı direksion kutusu olabilir,önce en ucuz yola bakın
sağ sola dönünce kesilmesi direksion kutusu diyorum ama dediğim gibi önce balansa bakın

tecman

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar rot-balansçıya gittim.tekerleri söküp balanslarını yaptılar.jantlardan birinde de eğiklik varmış düzelttiler.
Sonuç sizin dediğiniz gibi balansdanmış 160 km ye kadar çıktım sorun yok.Buradan yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ederim.