130 km/h hızda arıza lambası

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alper bey her servisin ustanın söylediği doğru teşhis olmayabilir onun için başka ustalara arızayı teyid ettirmek veya elinde aynı aracın parçasından olan ustayı tercih edip çıkma parçayı aracın üzerinde deneyip kesin arızalıysa değiştirmek doğru oluyor diğer şekilde usta tahmini bu parça arızalı değişelim diyor değişiliyor arıza giderilmediğinde parçayı iade edemiyoruz usta hatasını kabul etmiyor bu parça kesin arızalıydı ama diğer parçada arızalıymış onuda değişmek gerekir diyor bu böyle devam edip gidiyor siz benim gibi kobay olmayın arızasından emin olmadığınız parçayı değişmeyin geçmiş olsun

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
çok iyi bildiğiniz bi usta mı var :D
valla gittiğim bi usta var :):) ben memnunum şahsen;) ihtiyaç olursa adres veririm...özelden yazarsınız..

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
oksijen sensörü yüksek hızda arıza verir bazende makinayı bağladığında arıza kodu görünmez ama bozuktur sensör

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam aracı nerede yaptırmaya çalıştığınızı özelden yazar mısınız???

Hocam işlerim olduğu için arabayı bıraktım, şehir dışına çıktım. Söylediklerine göre bobin, buji vs. değiştirerek çözmüşler. Dönünce göreceğim artık. Arabayı gördükten sonra size yazarım.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam işlerim olduğu için arabayı bıraktım, şehir dışına çıktım. Söylediklerine göre bobin, buji vs. değiştirerek çözmüşler. Dönünce göreceğim artık. Arabayı gördükten sonra size yazarım.

özgür bey noldu arıza neymiş düzeldi mi araç haberlerinizi bekliyoruz...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Buiden ve bobinden ariza lambasi yanmaz şu olabilir bobin arizali ise araç tekleme yapar zaten yüksek hizda yanip sönmez

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buiden ve bobinden ariza lambasi yanmaz şu olabilir bobin arizali ise araç tekleme yapar zaten yüksek hizda yanip sönmez

Sensörlerden dediler arıza lambası için, onlar değiştikten sonra da deneyemedim, çünkü araba çekmedi, gitmedi. O hıza çıksam deneyecektim.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En sonunda arabamı aldım ve sonucu bildirmek istedim.

Motor üst kapak contası(külbütör contası) değiştirmişler, o conta kaçırdığı için bujiler yağlanıyormuş. Bujileri değiştirmişler.

Bunun yanında asıl sorun ateşleme bobinindeymiş. Ateşleme bobinini deneyerek değiştirdiler.

Araba gerçekten şu an çok iyi.