16 valf

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım daki motor c20 ne 8 valf 2000 motor bunu motor bloğunu değiştirmeden sadece üst kapağı c20 let kapakla değiştirebilirmiyiz uyum sağlarmı fikri olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, evet direk olarak takabilirsiniz. fakat amacınız tam olarak nedir?

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valf sayısı artırmak beygir gücünü yükseltmek ve 0.5 bar basınçla turbolamayı düşünüyorum turbo konusunda yardıma ihtiyacım olacak mesela turboladıktan sonra beyinle iligli yazılımsal bişe yapmak gerekirmi maf sensörü montajı nasıl olmalı veya turbo sisteme uygunmu maf sensörü takılmalı gibi konuyu okuyanlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim arabamı çok seviyorum ona her yaptığım bi uygulama beni ona daha çok bağlıyor

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Turbo sonrası map sensörü eklemen gerekecek bunu mevcut beyinin destekleyeceğini sanmıyorum beyin işinede girmen gerekbilir.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo sonrası map sensörü eklemen gerekecek bunu mevcut beyinin destekleyeceğini sanmıyorum beyin işinede girmen gerekbilir.

Map sensörü zaten araçta var. sonradan eklenecek bir uygulama değil. Turbo uygulamasından sonra zaten remap yapılak zorunda. Map ve maf sensörleri alınan havayı okur ve beyine gönderir. Beyinde turboya göre ayarlanacağı için değişime gerek yok.

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki beyin yazılım işini nasıl yapıcaz yada yapmak zorundamıyız çok aşırı bir güç arayış içerisinde değilim aracım zaten 115 hp 150 hp civarı bişe alsam ve blow off sesini duysam yeterli bana

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
once su soruyu sormak lazim. ciddi sermaye gerek bu is icin. yani satilip sfi gsi alinabilir. bunun haricinde siz olsaniz custom turbolanmis arac satin almak istermiydiniz 2.el? yani burda su sorunun cevabini ariyorum uzun vadede satmayi dusunmuyorsaniz guc artirimini dusunun. ki dusunseniz bile ilk secenegimi es gecmeyin.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150 hp istiyorsanız çıkma sfi motor alın direk yerleştirin. Yanına birde f20 şanzuman, tadından yenmez :)

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım cabrio f satıp gsi almaya değmez aracımdan çok memnunum amacım aman aman bi güç olmasına gerek yok adı turbo olsun çuffffffffff sesini duymam bana fazlasıyla yeter tek sorunum şu yazılım işi yazılım yapmadan sadece turbo ile çalıştıramazmıyız merak ettiğim bu birde sfi motor takın demişsiniz bu sfi motorda sadece üst kapak değişimi yaparak eski motor bloğunu kullansak olmazmı

VENOM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba

94 model 1.4 8v corsa b sahıbıyım motorum yağ yakmaya basladı :) hazır motor acılacakken 16 valfe cıkarma sansım varmı

hayırlı akşamlar.