195/45/16 lastik seçimi

burak44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar corsa ya nisan ayında 16lık jantları takacağım 195/45/16 lastik almam gerekiyor ama lastiklerde çok kararsız kaldım. Allah korusun üzerinde can taşıyoruz onun için kaliteli ve uygun fiyatlı hangi lastikleri önerirsiniz.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 1 ay sonra yazlık lastik alacağım. Seçeneklerim şöyle olacak,
Bridgestone ER300, Lassa İmpetus Revo, GoodYear Efficientgrip yada Optigrip, Conti Contact Premium 2.
Bence bu lastiklerin hepside güzel ve ayrıca birbirine muadil. Hız olarak 120'yide geçmeyen bir yapım vardır. Bence bunların arasından seçim yapabilirsiniz.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hankook K425 Kinergy Eco şiddetle deneyin derim!

195/55/16 87V kullanıyorum.

1- ıslak-kuru yol tutuşu
2- yol sesi
3- yuvarlanma direnci-yakıt ekonomisi
4- aşınma
5- fayda/fiyat oranı

her yönden çok başarılı bir lastik...

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam bir nokian fanatiği oldum ancak olunmayacak gibi değil. Nokiana da bir bakın derim. Avrupanın en sessiz lastiği.

gkhnsezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hacı 45 yanak olmasa bile 50 yanak michelin var cok yumusak ve gercekten asla ıcerıye ses almıo.....hıc dusunme michelin al 100 fazla ver en iisini al onların ustunde gdyoruzzzz

burak44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 1 ay sonra yazlık lastik alacağım. Seçeneklerim şöyle olacak,
Bridgestone ER300, Lassa İmpetus Revo, GoodYear Efficientgrip yada Optigrip, Conti Contact Premium 2.
Bence bu lastiklerin hepside güzel ve ayrıca birbirine muadil. Hız olarak 120'yide geçmeyen bir yapım vardır. Bence bunların arasından seçim yapabilirsiniz.

teşekkür ederim özgür bey dediğiniz seçenekleri inceleyeceğim.

Hankook K425 Kinergy Eco şiddetle deneyin derim!

195/55/16 87V kullanıyorum.

1- ıslak-kuru yol tutuşu
2- yol sesi
3- yuvarlanma direnci-yakıt ekonomisi
4- aşınma
5- fayda/fiyat oranı

her yönden çok başarılı bir lastik...

alper bey aslında fiyat olarak uygun bir teker.bir ara almayı düşündüm. ama diğer lastiklere göre uygun olması beni terettüde düşürüyor ben arabayı çok yüksek hızlarda kullanıyorum birde teker 45 yanak... allah korusun :) Hankook kesinlikle araştıracağım

tam bir nokian fanatiği oldum ancak olunmayacak gibi değil. Nokiana da bir bakın derim. Avrupanın en sessiz lastiği.

Nokiana hiç aklıma gelmemişti. ben bir araştırayım. nokiana larda fiyat olarak uygun diye biliyorum.

hacı 45 yanak olmasa bile 50 yanak michelin var cok yumusak ve gercekten asla ıcerıye ses almıo.....hıc dusunme michelin al 100 fazla ver en iisini al onların ustunde gdyoruzzzz

gökhan 16 lık jantta 50 yanak yüksek olur diye düşünüyorum. en kaliteli markalardan biri michelin ama teker fiyatına 295-310 arası fiyat çekiyorlar neredeyse Hankook un 2 misli fiyat. bizim astrada kışlık olsun mevsimlik teker olsun michelin ama performans tekeri çok pahalı :( 1200 tl de tekerlere vermek koyuyor insana.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ben senın ıstedıgın olculer ıle 2 sene corsa aracımı kullandım ılk olarak gorusum bence taktırma egerkı taktrcam dersende lastıge fazla para verme 45 yanak kolay balon yapıyor ben hep kumho kullandım 2 senede 3 defa on lastık degıstı en ufak cukurda balon hıc affı yok.. o yuzden lastıge cok para verme derım hankook kumho felan tavsıye ederım.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nokian uygun fiyatlı değildir michelin ile continental ile yarışır.

lastiğe çok para verme çivi vida vs. patlar, yarılır; için acır.
çok da ucuza kaçma yol tutmaz kaza yaptırır, balans tutmaz, ses yapar vs.

"Hankook K425" diyorum tekrar Opel'in OEM olarak kullandığı bir lastiktir.
Corsa sport modeli galiba hani araç sarı, jantlar siyah, Hankook marka lastik vardı üstünde showroom'da sanırım 195/45/16 idi.

burak44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ben senın ıstedıgın olculer ıle 2 sene corsa aracımı kullandım ılk olarak gorusum bence taktırma egerkı taktrcam dersende lastıge fazla para verme 45 yanak kolay balon yapıyor ben hep kumho kullandım 2 senede 3 defa on lastık degıstı en ufak cukurda balon hıc affı yok.. o yuzden lastıge cok para verme derım hankook kumho felan tavsıye ederım.

nokian uygun fiyatlı değildir michelin ile continental ile yarışır.

lastiğe çok para verme çivi vida vs. patlar, yarılır; için acır.
çok da ucuza kaçma yol tutmaz kaza yaptırır, balans tutmaz, ses yapar vs.

"Hankook K425" diyorum tekrar Opel'in OEM olarak kullandığı bir lastiktir.
Corsa sport modeli galiba hani araç sarı, jantlar siyah, Hankook marka lastik vardı üstünde showroom'da sanırım 195/45/16 idi.

evet arkadaşlar haklısınız Hankook K425 hafta sonu bir bakayım. zaten 4-5 ay bu jantlarla gezerim hava yağışlı olunca tekrar 14lük jantlar ve kışlık tekerleri takarım.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ee usta o zamn yazın yagmursuz havada kullancak ısen kısında yatcak ıse lastık oyle cok agım şahım bı lastık almaya gerek yok kumho ku serısı olması lazım ona bak hankook bak en ıdealı