2.0 CDTI İnsignia Yakıt Tüketimi

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar, geçen hafta yaptığım Denizli yolculuğum sonrasındaki yakıt tüketim hesaplamalarım aşağıdadır.  :)

Güzergah: Söke - Aydın - Nazilli - Denizli - Honaz, öğleden sonra Denizli şehir merkezi, akşam üzeri tekrar Nazilli - Aydın - Söke güzergahından dönüş. 300km klima açık 22-21 derece civarında "auto" konumundaydı. Büyük çoğunlukla 95 km/h sabit hız ile, ara ara 180 civarına çıktım.

4.30 lira mazotun litresi.
6,8 x 4 =  27.2 litre 400 kilometrede ortalama tüketim,
27.2 x 4,30 = 116.96 lira ortalama yakıtım.

img_2544zlobf.jpg

img_2545t5o9e.jpg

img_2546yxpho.jpg

img_25484gog4.jpg

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2.0 CDTI İnsignia Yakıt Tüketimi

Konu yeri yanlış olmuş, moderatör arkadaşlar taşırlarsa iyi olur. :) :)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tebrikler, özellikle klimanında performanslı kullanıldığını düşünürsek oldukça güzel değerler  general_Applause

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Teşekkürleer..  :)

OGOKTAS link' Alıntı:
Tebrikler, özellikle klimanında performanslı kullanıldığını düşünürsek oldukça güzel değerler  general_Applause
Teşekkür ederim, sanırım motor hacminin etkisi klima pek etkilemiyor tüketimini.  ;D

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanki bana bi miktar yüksekmiş gibi geldi, klimanın derecesinden olabilir mi acaba?

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şehiriçi trafiği, şehirler arası kırmızı ışıklar ve ara ara 180 civarına çıkmamda etkilemiş olabilir.  ::) ;D

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Uğur aynı kullanım tarzı ve kilma aynı konumda bende dün balıkesir kuşadası yaptım bagaj Full birde sabuncu beli tırmanışı var işin içinde benim tüketim 6.8 lt senin araç bir miktar fazla yakmış dizele göre.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanirim hava sicakligi 35in altinda degildir, bu havada 21-22 derece icin klimanin tuketimi etkileyecegini dusunuyorum, ayrica zaman zaman performansli kullanimda goz onune alindiginda normal 2.000cc motor icin tuketim makul geldi bana, tabi bu sadece benim fikrim :) 2000cc dizel İnsignia kullanmadim ve tuketimini bilmiyorum pratikte 032questn

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Uğur aynı kullanım tarzı ve kilma aynı konumda bende dün balıkesir kuşadası yaptım bagaj Full birde sabuncu beli tırmanışı var işin içinde benim tüketim 6.8 lt senin araç bir miktar fazla yakmış dizele göre.
Abi geçen sene + 10 gün sonrası gibi aynı güzergah fakat bu sefer Honaz-Pamukkale - Sarayköy - Denizli -Söke şeklinde bir güzergahta ortalama aynı civarlarda bir yakıt sarfiyatı gerçekleştirmiştim. Yol boyu 2 kişi, Denizli civarında 3 kişi idik. Bence normal fakat bilemedim şimdi.  ???

OGOKTAS link' Alıntı:
Sanirim hava sicakligi 35in altinda degildir, bu havada 21-22 derece icin klimanin tuketimi etkileyecegini dusunuyorum, ayrica zaman zaman performansli kullanimda goz onune alindiginda normal 2.000cc motor icin tuketim makul geldi bana, tabi bu sadece benim fikrim :) 2000cc dizel İnsignia kullanmadim ve tuketimini bilmiyorum pratikte 032questn
Aracın gösterdiği sıcaklık genellikle 34-36 civarıydı. Klima dediğim gibi "Auto" konumunda 22-22, 22-21, 21-21 (sağ-sol) derecelerinde kullandım.  :) Km hesabında 29 krş gibi bir rakam çıkıyor, normal değil mi bu.  :)