Şok yakıt tüketimi astra...

scuba1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar.
ocak ayında 2006 astra 1.3 cdti enjoy aldım.
alırken usta bana oksijen sensörünü değiştir demişti.ama hala değiştirmedim.
42 lt mazotla 510 km yaptım.hatta yakıt tamamen bittiği için yolda kaldım.
acaba bu oksijen sensörü temizlenebiliyormu?
ve teknik konularda okuduğum kadarıyla 2 tane oksijen sensörü varmış.benim değiştirmem gereken hangisi ve kaç lira acaba?
cvp yazanlara şimdiden teşekkür ederim..
adana dan 25 yıllık 1 adet orhan

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg li 1.6 astra uzun yolda 110 civarı yakar birde ankarada lpg biraz daha ucuz onunda etkisi olabilir tabi.

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
42 lıtre ıle o km yı sehır ıcındemı yaptın dısındamı.gercı herıkısı ıcın de sankı bıraz fazla gıbı yakıt tuketımın.aynı arava sahıbım bende.sehırıcınde ozellıkle bıraz agresıf kullanmama ragmen 7 lıtreyı gecmıyor ortalama yakıt tuketımım.senın degerlerıne gore 8.2 gıbı bır deger cıkıyor.ama ben okadar tecrubelı olmadıgımdan ne yapman gerektıgı konusunda bısı dıyemıcem.bıyerlere baktır ıste ya da kullanımını bı gozden gecır

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Simdi yakit tuketimi hakkinda arkadaslar yorumlarini yapmislar

lpg takili araclar ile karsilastirmislar.

Aklima gelmisken soyluyeyim. Ben bu araci 3 yil once 34bin ytl almistim. Normalde 37.500ytl fiyati vardi tanidik bulduk firsati degerlendirdik diyelim.

O zamanda ayni donanimda otomatik olan opel astrayi ayni fiyata veriyorlardi.

Benzinli araci aldin , lpg kiti taktin kaliteli kit taktin islettin ruhsata 2bin ytl

yok lpg ayari kacti onu yaptirin bunu yaptirin ugrasin durun (kuzenim gitti zavoli kit takti ford focus 1.6 115hp) arada sanayiye ugruyoruz ama cokta problem degil lpg arac 2.el alinirsa mantikli yoksa hikaye...

Ne anladim o zaman ben bu tasarruftan cepten yine ayni para cikiyor fakat yine ayni yakit tuketimini yapiyorsunuz. Garantidende mahrum kaliyorsunuz...

Kismetse araci memlekete gelince guzellestiricem :D Asik olucam tekrar suan kardesim katlettigi icin sogudum , umarim tekrar bu yakit tuketimlerini yakalayabilirim...

2.42ytl mazot fiyatiyla 100bin alti tuketmisim

Hey gidi gunler be :)

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az kullananlar için benzinli her zaman daha iyidir. benim şahsi fikrim.
bakım olarak nesi var 4 buji filtreler ve triger seti.
dizel motorlarda çalışan parça sayısı fazladır ve km'si yükseldikçe masrafları daha ağır olmaya başlar.

Ustat ben hala anlatamadim derdimi yada anlamak istemiyorsunuz...

Opel astra dizelinde triger seti degisimi yok.

90bin km bakimina kadar ayni cikti + dusuk vergiside dizelin tasarrufu.

Zaten kimse az kullananlar icin benzinli kotu dememiski bu tabiri nereden cikardiniz anlamadim dogrusu...

Ayrica 2 yilda 60bin km yol yaptim , suan aracimda kardesimde 65bin km civarina gelmistir arac.

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayağına sağlık :D
Kasayı 1.3 çekmiyor derken, bende diyorum ama ş.içinde hafif kalır düşüncesindeyim.
Yoksa hızını aldıktan sonra düz yolda çoğu araba az yakar ama sizinki çok iyi kaç km hızla gidiyordunuz?

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayağına sağlık :D
Kasayı 1.3 çekmiyor derken, bende diyorum ama ş.içinde hafif kalır düşüncesindeyim.
Yoksa hızını aldıktan sonra düz yolda çoğu araba az yakar ama sizinki çok iyi kaç km hızla gidiyordunuz?

82-84km hizla cruise controle baglamistim.

inceoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın detaylı bilgilerini paylaşsan iyi olurmuş. birde satmayı düşünüyorsan eğer ben fiyatını değerlendiririm:) bende de 2007 Njoy var. Lpg de bu değerleri yakalıyorum, aslında memnunum ama dizelin performansı ve yakıt tüketimini düşünürsek verdiğin verilen muhteşem. benim aracımı çoktan yakmam gerekir :p Allah kaza bela vermesin, nazar değmesin aracına..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h 1.3 cdti sehir icinde ankarada bile 5 litryi gecmiyor bazen 5,1 bagzen 4,9 litre ... uzun yolda 120 -140 arasi 4,6 yi gecmiyor..hantal diyen önce kullansin..easytronic aracim sogukken hantal ama motor isindiktan sonra 1.6 dan seri... hele sport dügmesi ile solamalarda kacisi harika...kullanan bilir..söyleyen dogru söylemis ne zaman yakit aldiginiz unutyrsunuz.. :)
ve birde su var 1.7 veya 1.8 dti lerden cok sessiz..