2001 vectra b comfort gaz pedalı sorunu

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar aracım 2001 vectra comfort z16 motor
sıkıntım aracım çok sık olarak haraket esnasında gaz tepki vermiyor devir 1200 de sabitleniyor gaza sonuna kadar basmama rağmen 1500 ü geçmiyor durduğumda motor 1200 devirde çok titreşimli çalışıyor stop ediyorum tekrar çalıştırıyorum düzeliyor 2-3 km gidiyorum aynı sıkıntı başlıyor araba gaza tepki vermiyor titreşimli çalışıyor bikaç usta gaz pedalında tel yok okuma sensörü arızalı dedi potansiyemetresi bozuk dedi yardım bekliyorum pek anlıyan ustaya deng gelmedim varmı başına böyle bir olay gelen :(?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz kelebeği ya da gaz pedalında sorun var en son ihtimal motor beyni.bunu yaparken arıza lambasını da yakıyor olması lazım 1200 devirde sabit devirde acil sürüş moduna geçiyor motor.gaz pedalını söküp potansları temizleyip potanslara değen fırça şeklindeki ince telleri düzeltip yağ vs kullanmadan tekrar toplayıp denemek lazım.motor beyninden olma ihtimalide yüksek ama öncelikle dediğim parçalar kontrol edin

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha teknik bir noktadan bahsedeyim.motorun verdiği arıza kodunu öğrenirseniz tokat Turhal da ki ismi aklıma gelmedi ama ecu tamiri yapılan bir yer var oraya hata kodunu mail atarsanız size motor beyinden olup olmadığını %100 söyleyecektir.ecu hatasında aracın vermesi gereken bir hata kodu var o yoksa ecu değildir.

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginize tşk ederim hocam dediğiniz yolları deniyeceğim