2005 Corsa Van 1.3 Cdti (Yavaş yavaş adam etme=) )

banistercaq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;
4 senelik motosiklet hayatımdan sonra motorumu satıp kafa kafaya bir Corsa C van aldım, bundaki en büyük etken yakın çevremde artan motosiklet kazaları ve geçen sene yaptığım, bir jip in bana çarpmasıyla bir önceki motosikletimin pert olmasıyla sonuçlanan kazaydı, her ne kadar tekrar motosiklete binsemde bir seneden uzun olamadı ve 4 tekere en azından belirli bir yaşa kadar terfi etmem gerektiğini düşündüm.
Aldığımda ufak tefek eksikleri vardı, hem yürüyen aksanında, hem de içinde dışında.
Öğrenci olduğum için yavaş yavaş toplayabildiğim aracımın son halini sizlerle paylaşmak istedim.

Yaptıklarım;

Zorunlu olanlar;
Diskler ve fren balataları, ön aks körüğü, direksiyon kutusu revizyonu, komple bakım, arka silecek motoru tamiri, sağ arka sis farına kablo çekmek(zevk için gerekli zamanlarda açmak üzere), korna değişimi (duyulması imkansız bir kornası vardı) Sonax detaylı temizlik

Keyfi yaptıklarım;

Üstünde her ne kadar fotoğrafını çekemediğim bir takım jant vardı, onları verip yerine şuan fotoğraflardaki jantlarımı taktım
Sony Mex Bt 2700 bluetooth lu Cd Mp3 çalar
Michelin energy saver 175 65 14 lastikler (Golf plus a 2 ay kadar önce taktırdğım ve güney turunda beni tatmin ettiği için corsa da da aynısını tercih ettim)

Yapacaklarım devam edecek, göz yoran bir araç yerine sade ve şık bir araç istiyorum, iyi veya kötü yorumlarınız benim için değerli teşekkürler...

dsc0908g.jpg

dsc0912k.jpg

dsc0973i.jpg

dsc0979s.jpg

dsc0986k.jpg

dsc1019s.jpg

dsc09071t.jpg

dsc0919l.jpg

dsc0924q.jpg

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birşey söyliyimmi bu aracın 6 aylık vergisi 400 küsür milyon insallah bunu göz önünde bulundurarak aldınız...

banistercaq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet göz önünde bulundurarak aldım, uzun süre kullanmayacağım için normal bir corsa ile amorti edecek kadar süresi olmayacak. Tamamen motosikletimi sattığımda kafa kafaya bir araç aradım, temiz, yeni model ve dizel olduğu için van tercih ettim

melih_ofluoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birşey söyliyimmi bu aracın 6 aylık vergisi 400 küsür milyon insallah bunu göz önünde bulundurarak aldınız...
6 aylık vergisi 314 tl ben ödedim 2oo6 model araba bence normal gibi benimki 2oo6 altıda ordan bılıyorum

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 modelinin 8 lıra cezalı halını 438 lıra yatırdık...

banistercaq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuç olarak ben yıllık muayenesinden ve vergilerinden haberdarım =)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu nıckı motor forumlarından hatırlıyorum sankı. araban hayırlı olsun. camları açtırmayacaksan bıle, ki bence açtır, arka beyaz yerlerı parlak sıyah kaplattır.

banistercaq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mel-a-ku selam =)
bende seni hatırladım.
umarım iyisindir, başta camları açtırmak istemiyordum ancak o fikrim gün geçtikçe değişiyor, muayenesinin bitmesine doğru cam açtıracağım. Ozamana kadar da dış aksamında birkaç değişiklik yapmayı düşünüyorum.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol iyiyim seni sormalı :)
cam açtırma olayı pek masraflı bır olay değil , eger arkada koltukların mevcut ise, direk yaptırırız. camların teki 30 lira sanırım. kestirmesini de artık sen bişekilde halledeceksin :)

banistercaq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de aynı tempo devam ediyor, arkada koltuk yok ama düşünmüyorumda ruhsatıydı falan filan yorucu, muayenesi bitsin ki 11 ayım var:D cam açıcam arada muayeneye götürmemek için. Ruhsata işletmek istiyorum bir problem olmasın diye çünkü araba hergün köprüden geçiyor