2009 Opel Astra 1.6i Sedan Aldım.

nadirgoktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş çift kilit aracın kumandasındaki kapama tuşuna 2 kere abandın mı tamamdır :) hayırlı uğurlu lsun kazasız belasız inşallah :m

nadirgoktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
darısı sana bi honda verelim sana gökhan :D

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sedan astra h lerde otomatik cam kapama yok diye biliyorum, onun yerine bagaj açılıyor. Ama astra hb lerde bu özellik mevcut. Çift kilitleme sanırım güvenlik nedeni ile kaldırıldı. Aracınız hayırlı uğurlu olsun...

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Sağolun arkadaşlar kazasız belasız cümlemize...

Kötü Olan Bişe var sadece bu özelliğin olmaması hoşuma gitmedi...

- Çift Kilit Denedim olmuyor aracın içinde kendimi kilitledim kapılardan herhangi birini açınca full 4 kapı kilidide devre dışı kaldı.Diğer astradamda çift kilit devredeyken kapıları içerden mandallarını kaldırıp açsanız bile kapı açılmıyordu anahtarıyla mudale edilmedikçe açamazsınız.Ama bu araçta bu özellik yok Buda kelebek camını biri kırsa araca rahatlıkla girer ama ne alır bilinmez sökülebilen bir teyp yok zarar verir araca :(

Kurcaladım :D Ve bir kaç yabancı forum sitesinden konuları inceledim
Diğer Kullanışlı Özelliklerini Sizlerle paylaşmak istedim.
- Aracın 2 anahtarınında değişik ayarlara programlanması güzel bu hoşuma gitti mesela ek yedek anahtarı eşinizdeyse eşinizin ayarları ve sizin ayarlarınız anahtara göre aktifleşiyor radyo (kanalları kapsamıyor), ve silgeç gibi değişik olayları anahtarlar hafızaya alıyor bunu deneme yanılma yolu ile farkettim. Benim anahtar araç çalışınca teybi açıyor yedek anahtar takılınca bu olay pasif bıraktım dilerseniz konsoldan ayarlanabiliyor o anahtar içinde.
- Silgeçlerin otomatik çalışmasını çözdüm burdaki msjlarınız faydalı oldu tşkler.Aracı çalıştırınca bir kademe kaldırdığımızda silgeç kolunu sistem aktifleşiyor ve kontaktaki anahtar için bu ayarı hafızaya alıyor. Yedek anahtarı takınca çalışmıyor araba kontaktayken aktifleştirmek gerekiyor o anahtar içinde.
- Kumandadan açma tuşuna uzun basınca Sedan kasalarda bagajda açma kilidi olmadığı için 3sn basılı tutunca otomatik bagajı açıyor.Fakat Camları açmıyor.
- Kumandadan kapamaya uzun basılı tutunca açık olan camlar varsa Sedan kasalarda da kapanıyor.
- Araçtan inerken şöför kapısını açıp Selektör yapılınca 1dk ön uzun farlar yolunuzu aydınlatıyor.
- Araçtan inerken yine şöför kapısını açtıktan sonra sol veya sağ sinyal verildiğinde verilen komuta göre sol veya sağ park ışığı 1dk yanık kalıyor.
- Far semsörlü araçlarda Auto da bırakıldıysa far ayarı birde arac karanlık ortamda bulunuyorsa kapı açma butonuna basın arka plaka ışıkları ve ön park lambaları aracın yerini bulmanız için 30sn yanıyor.
- Cam kumandasının programlanması gerekiyormuş anahtar kontak yapılıp 4 cam sonuna kadar açılıyor sırası ile her cam tek tek kaldırılıyor ve kapandığında elimizi 5sn daha tutuyoruz butonu bırakmıyoruz.(burdaki kapandıktan sonraki 5sn= 2sn ayarı için 10sn= 4sn ayarı için) sonra deniyoruz 2sn basılı tutunca açıyor yine 2sn basılı tutunca camları otomatik kapatıyor. Bu olayıda yabancı forum sitelerinden çözdüm =)
- Opel Akıllı anahtar teknolojisini geliştirmiş anahtara komut yüklenebiliyor fakat ben şuan için tam olayı çözemedim radyo ve silgeç komutlarını okutabildim sanırım kurcalarken :D kontaktayken anahtara komut öğretilebiliyor aracı çalıştırınca ön camları aç gibi yada araç çalışınca kapıları kilitle gibi araç çalışınca parkları ve sisleri aç gibi fonksiyonlar kumanda edebilirsem çok süper olacak. Bunu en kısa zamanda servisine danışacam yabancı forum sitelerinide araştırıyorum...

Son düzenleme:

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 model arabamda çift kilit yok muhtemelen 2009'larda da yok ama cam açılıp kapanbiliyor...bu özellik yazın çok işe yarıyor...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun...