2009 Opel Astra 1.6i Sedan Aldım.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı uğurlu olsun.. babanızın hastalığı diğer özürlere göre nisbeten daha iyi yinede allah şifa versin diyorum.. yalnız özürlü olmamanıza rağmen plakada tekerli sandalye işareti olması sizi rahatsız etmiyo mu? suçlamak anlamında deil yanlış anlamayın sakın ki zaten açıklamışsınız 1. derece akraba kullanabiliyo die

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide aynısı 6 ocakta aldım bakalım artık şu ilk km ler bitsin zorlayayım bi nsl gidio fln bu astralarda arkasının attığı söylenio sedanlarda doğrumu?

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
hayırlı uğurlu olsun.. babanızın hastalığı diğer özürlere göre nisbeten daha iyi yinede allah şifa versin diyorum.. yalnız özürlü olmamanıza rağmen plakada tekerli sandalye işareti olması sizi rahatsız etmiyo mu? suçlamak anlamında deil yanlış anlamayın sakın ki zaten açıklamışsınız 1. derece akraba kullanabiliyo die
Plakanın engelli olması şahsen rahatsız etmiyor beni hatta trafikte biz izmirliler çok saygılıyız 4 yol ağzı veya en sağdan en sola geçip yan yola gireceksem bile sağolsunlar geçişte öncelik veriyorlar plakadan dolayı trafikte rahat araba kullanıyorum sonuçta biz bu aracın içinde normal şartlarda hastada taşıyoruz.Tabi bu durumu suistimal etmemekte gerek olup olmadık hareketler yapıp traikte farklıymışız ayrıcalıklıymışız gibi izlenim katmamalı. Belediye otoparkları milli parklar devlet kurumuna ait özel mülklere ücretsiz giriş hakkıda tanınıyor bu plakalı araçlara...

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
benimkide aynısı 6 ocakta aldım bakalım artık şu ilk km ler bitsin zorlayayım bi nsl gidio fln bu astralarda arkasının attığı söylenio sedanlarda doğrumu?
:D Denersen ilerki kilometrelerde buraya yazarmısın bizde bilelim.Araç daha 55km de :) biz basamıyoruz sağ şeritten tıntın :p

zek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsınız inşallah!

Benimkini 10 aydır kullanıyorum, 16 bini devirdim, arkasının atması felan söz konusu değil. Bu kullanımla alakalı bir şey, zorlama derecesine bağlı olarak bir çok araç aynı tepkiyi verir.

Ayrıca, yan rüzgarlardan bayağı etkilendiğini hissediyorum. Bütün bunlar, aracın lastik, jant, amortisör ve yüksekliği ile ilgili hususlar....

Bence, Astar Sedanlar sert ve agresif kullanım için tasarlanmış bir araç değil, bu şekilde kullanacak olanların bazı modifikasyonlar yaptırması gerekli diye düşünüyorum.

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Aracın savurması ile ilgili söylenenlere katılmıyorum geçen cuma izmirden kuşadasına gittim yaklaşık 100km yolda otoyoluda kullanarak aracı uzun yoldada denemiş oldum.
* Yağmurlu ve kaygan bir zeminde otoyolda 120-140 arası hızda araba güzel tepkiler veriyor savurma yoltutuşunda ufacık bir sapma yaşamadım.zemin ıslak olduğu halde gerçekten güvenle yola hakimdi araç.140km üstünde tepkisini bilemiyorum zemin ıslakken 140 bile tehlikeli bir sınırdı bence.
* Dönüştede sahilyolu olan ahmetbeyli yolunu kullandım izmire sahilden gelirken dağılık virajlı yolda birde mıcırlı yeryer zayıf o yolun asfaltı hava açıktı zemin kuruydu virajlara zaman zaman 90-100 ve bazı yumşak virajlara 110 ile girince araç savurmadı güzeldi.Frenle girilen virajlarda araç virajı kavrıyor hiçbirtürlü savurma hissi veye endişesi oluşturmuyor yol tutuşu benim sürüşüme uygun bu yüzden güveniyorum opele eski aracımızda 2000 astra sedandı ondada bugüne kadar hiç savrulma yaşamamıştım yol tutuşu bana göre güzel.
Daha yüksek hızlarda deneyip risk almaya deymez.

Not: Derya ve Erkan34 arkadaşım merak etmeyin =) kazasız belasız iyi bir seyehat yaptım gittim-geldim düşündüğünüz ve önemsediğiniz için tşkler..

DeRyAaA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aman tek parça halinde döndün ya tamamdır. Erkan hadi yine iyisin kurtuldun vicdan azabından:):)

HUNTER13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun... Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin...