2011 Astra 1.4t rölantide sallanma

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Motor kulaklari aracin ilk kalkis aninda hissediler sanki sanzumanla motor arasinda bi bosluk varmis gibi olur ve tak tuk ses yapar her vites degistirip ayaginiz debriyajdan cektiginiz anda. siz bide gaz kelebegini temizletin

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebeği temizliği sonrasında adaptasyon yaptırın.

safasakalak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler dediklerinizi en yakin zamanda yaptirip bilgi vericem

safasakalak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün birsey farkettim, aracimla durmaya yakinken yada durdugumda motor cok hafif titreyip geri toparliyor.Sanirim bu titreme bununla dogrudan alakali.fikri olan varmi acaba
ayrica hararet 10 derece hava sicakliginda devamli 90-100 arasinda geldi gitti, her isiklarda durdugumda arac fan aciyor

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgisayara bagladınız mı herhangi bi hata kodu veriyormu?

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şöyle söyleyim sanayide opel ustaları hep kazıklama peşinde emin olmadan kesinlikle bi parca değiştirmeyin cünkü hepsi ondan bundan diye bir sürü parcayı deneme yanılma yoluyla yapıyo tam anladıkları bi durum yok benim aracımda da bi sıkıntı vardı hava debimetresi ile alakalı arıza kodu olarakta p2188 diye bi hata veriyodu internetten araştırdım baya bi her gittigim ustaya şu parca bozuk dedim hayır ondan yapmaz celik subap takılması lazım turboya bakılması lazım bogaz kelebegi değişmesi lazım filan birsürü bişeyler dediler ama ben gidip parcayı artık kendim aldım taktırdım birine bugün ve sorunum düzeldi onun için cok iyi araştırın ve öyle ustaya gidin en azından arzalar ve parcalar hakkında bi fikriniz olsun sizin arızada önce ucuz olan elektirik aksamına bi baktırın kacak varmı anternöter sağlamı diye

safasakalak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bir kac defa baglandi.hata kodu yok.gecmis hafizasinda zengin karisim hatasi vermis yanlis hatirlamiyorsam

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız sürekli fan acıyor ise hararet müşürünede baktırın belki o bozuktur

safasakalak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam emre hocam yarın baktiricam insallah

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zengin yakıt karışımını benim aracta veriyodu sarı motor ışıgını yakıyodu hava debimetresini temizliyodum 2 3 gün sorun yok gibi sonra tekrar yakıyodu ve p2188 diye bi hata kodu veriyodu rolantide zengin yakıt karışımı diye ama benim hızlanmada filan baya bi sorun yaşıyordum tekleyerek hızlanıyodu cok yakmaya başlamıştı