2011 Astra H kışlık lastik lütfen okuyun !

wiliamz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başlıkta belirtmemin sebebi kışlık lastik önerilerinizi almak fakat ondan önce http://www.opelim.net/forums/archive/index.php/t-80625.html konusu kafamı karıştırdı şimdi 17 '' lastik ve jant mı alacağız bir de ! dedim ve çok değerli bir abime sordum sonuca gelince;
'' Saçmalamışlar yazlık 16 kışlık 17" olur mu sadece yeni astra hb leri 17 jantla satıyorlar kaçlık jantla sattıysalar o ebatta kışlık alırsın. Ve herhangi bir durumda (ki hiçbir durum olmaz ) 17 jant kullanmamanın hiçbir sıkıntısı olmaz emin olabilirsin kimse hiçbir servis janta bakmaz. Ama saf saf kitapçıkta bu yazıyor acaba garanti dışı kalırmı diye servise sorarsan birde 17 lik jant çakarlar haberin olsun. 17" demek lastiklerde çap olarak 1-2 milim büyüme tabanın genişlemesi yanağın daralması demek oluyor ki kışın tabanı geniş lastik demek bol bol kızaklayacaksın demektir. 16 lık lastik alacaksın ama tavsiyem 205/55/16 olan yazlık lastiklerinle aynı ölçüye sahip olmayan 195/55/16 ya da 200/55/16 gibi tabanı daha dar lastik alman yönündedir çok faydasını görürsün. 200 tabanlı lastik pek farkettirmeyebilir ama 195 taban iyi fark yaratır. kış rallilerini izle youtube dan bak oradaki araçlara incecik lastikler takıyorlar ki karı yarıp geçsin kızaklamasın diye. Ona göre alınır lastik bir de lastik hamurunun yumuşaklığı çok önemlidir Nokian iyi markadır bulabilirsen burada. Ama kafan karışmasın git prelli wintersnow falan al hem ucuz hem de kaliteli. Petlaslar bir yıl sonra çatlama yapıyor pirelli nin 6 yıllık lastiği var babamda canavar gibi mesela dişler çok iyi halen.
Diş derinliği de önemli 9mm likler var 7-6 mm lik olanlar var kışlık olarak onun için alırken gözden kaçırma diş derinliğini sor. yol tutuşunu direk etkiliyor. '' yani 16 '' e devam arkadaşlar bilginize..

Son düzenleme:

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Çok da kafa yorma aynı ölçülerde herhangibir marka kış lastiği al ve tak. En kötü marka kış lastiği ey iyi marka yaz lastiğine on basar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İçimizde kaç kişi geniş tabanlı kış/kar/çivili lastik gördü?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bizim kitapçıkta 16" kar lastiğinin sensörlere ağrıza yaptırdığı yazılmış bende çıkmacıdan 100 tlye 4 tane 14" jant almıştım espde olduğu için riske atmaya değmez dedim fakat lastik genişliğ 10cm azaldı 185 70 14 aldım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Taban daraldıkça arabanın ağırlığı daha dar yere basar ve karda, buzda kavrama, tutuş artar.

Ben fiyat ve işlev olarak kışın 15 lik micheline alphine. Yazın 16 lara devam. Hem 15 jant ve lastiklerde daha ucuz, hele lastikler %50 daha ucuz.

wiliamz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok da kafa yorma aynı ölçülerde herhangibir marka kış lastiği al ve tak. En kötü marka kış lastiği ey iyi marka yaz lastiğine on basar

Sivasta yaşıyorsanız kışı bu dediğiniz geçerli olmayacaktır çünkü -30 lara varan soğuğu ve yağışı gören bir şehir burası seviyoruz ayazını ama kışı çok sert geçecek çünkü şu son 2-3 haftadır hırkasız akşam dışarı çıkılmıyor.. kışı siz düşünün artık.. o yüzden kaliteli bir lastik şart ben 1.tercihim michelin olarak düşünüyorum fiyatları hakkında bilgisi olan var mı acaba ? uygun yakalarsak hiç çakırmaya niyetim yok valla..

wiliamz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçimizde kaç kişi geniş tabanlı kış/kar/çivili lastik gördü?

her sene illaki görüyoruz abi erzurum sivas vs başta geliyorlar kış memleketlerinde :)

wiliamz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim kitapçıkta 16" kar lastiğinin sensörlere ağrıza yaptırdığı yazılmış bende çıkmacıdan 100 tlye 4 tane 14" jant almıştım espde olduğu için riske atmaya değmez dedim fakat lastik genişliğ 10cm azaldı 185 70 14 aldım

abi jantlarımı kullanmak istiyorum kışında eğer ucuz olursa 4 çift lastik ve farklı bir model olsun olacaksa ne kadara mal olur ? ama sıfır alacağım lastikleri jantlar temizse 2.el olabilir.. 15 düşünüyorum bende..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
abi jantlarımı kullanmak istiyorum kışında eğer ucuz olursa 4 çift lastik ve farklı bir model olsun olacaksa ne kadara mal olur ? ama sıfır alacağım lastikleri jantlar temizse 2.el olabilir.. 15 düşünüyorum bende..

Daha pahalıya gelir, jant lastik değiştirmek, birde işçilik kötü vs. 4 jantı çıkma olarak 350tl civarına alabilirsiniz opel Astra H 15 vs. Şimdi aynı lastikleri 3 sene kullandığınızı varsayalım. 4 lastiği de 50tl ye değiştiren çok uygun yer buldunuz.

İlk sene kış geldi 50 tl
2. sene yaz geldi 50tl
2. sene kış geldi 50tl
3. sene yaz geldi 50tl
3. sene kış geldi 50tl

250tl oldu bile havaya gitti. Ki 50tl mucizevi bir fiyat gibi. Alın jant, sonra aldığınız fiyata satabilirsiniz de. Jantları sök tak kendiniz yaparsanız, uğraşmam derseniz yarı fiyatına sök tak yapılır.

wiliamz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha pahalıya gelir, jant lastik değiştirmek, birde işçilik kötü vs. 4 jantı çıkma olarak 350tl civarına alabilirsiniz opel Astra H 15 vs. Şimdi aynı lastikleri 3 sene kullandığınızı varsayalım. 4 lastiği de 50tl ye değiştiren çok uygun yer buldunuz.

İlk sene kış geldi 50 tl
2. sene yaz geldi 50tl
2. sene kış geldi 50tl
3. sene yaz geldi 50tl
3. sene kış geldi 50tl

250tl oldu bile havaya gitti. Ki 50tl mucizevi bir fiyat gibi. Alın jant, sonra aldığınız fiyata satabilirsiniz de. Jantları sök tak kendiniz yaparsanız, uğraşmam derseniz yarı fiyatına sök tak yapılır.

teşekkür ettim hocam şu lastik işini bir halledelimde michelin alpine a4 450 tl civarı hesap kitap iş başındayız yani daha uygun bişey olması şart :)