2012 astra h için amortisör önerisi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Optimal alabilirsin alırken kutlu olsun ve süspansiyonu açık konumda olmasın üzerinde demirden klipsi var sen ac elinle sorun çıkmaz optimal yada gm dir takoz mutlak ama mutlak lemforder olsun alman mali zaten gm takozlar aşırı pahalı 50 tl ye de takoz var 2 3 sene ye kalmaz kupaya vurmaya başlar

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
konusu açılmışken sorayım.
hafif bozuk yollarda, arnavut taş döşeli sokaklarda falan ön düzenden gelen luk luk sesinin kesin çözümünü bilen var mı?
kasislerde falan gelmiyor bu ses. sadece dediğim hafif pürüzlü yollarda geliyor.
yani 90 model arabaya biniyorum hissi veriyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
konusu açılmışken sorayım.
hafif bozuk yollarda, arnavut taş döşeli sokaklarda falan ön düzenden gelen luk luk sesinin kesin çözümünü bilen var mı?
kasislerde falan gelmiyor bu ses. sadece dediğim hafif pürüzlü yollarda geliyor.
yani 90 model arabaya biniyorum hissi veriyor.
üst takoz viraj demir burcu alta 2 adettir birde z rot bunlardan hafıf vuruntu hissedersin ama bulunamayan genelde bakmadıkları yer viraj demir burcudur hafif tümsekte aracın önü düşer gibi luk diye vurur tümsekten geç mesela biraz hızlı bunu hissedirsin

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
üst takoz viraj demir burcu alta 2 adettir birde z rot bunlardan hafıf vuruntu hissedersin ama bulunamayan genelde bakmadıkları yer viraj demir burcudur hafif tümsekte aracın önü düşer gibi luk diye vurur tümsekten geç mesela biraz hızlı bunu hissedirsin
hocam z rotları değiştirdim delphi marka. 3 gün ses gelmedi. 3 gün sonra tekrar aynı sesi duymaya başladım. üst takozu denemedim henüz. deneme yanılma yaparak masraf etmektense kesin çözümü bilen birisinden fikir alayım dedim.
tümseklerde gelmiyor bu ses. tam aksine 3-5 cm lik engebeli bozuk yollarda geliyor. özellikle düşük hızlarda geliyor. uzun aralıklarla da değil luklukluk her saniye geliyor.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam z rotları değiştirdim delphi marka. 3 gün ses gelmedi. 3 gün sonra tekrar aynı sesi duymaya başladım. üst takozu denemedim henüz. deneme yanılma yaparak masraf etmektense kesin çözümü bilen birisinden fikir alayım dedim.
tümseklerde gelmiyor bu ses. tam aksine 3-5 cm lik engebeli bozuk yollarda geliyor. özellikle düşük hızlarda geliyor. uzun aralıklarla da değil luklukluk her saniye geliyor.
hocam alt takım sesi, titreme vs. durumlarda servisten önce muhakkak rot balanscıya gitmenizi tavsiye ederim. onlar size liste halinde çıkarıyolar. serviste levye ile baksalar test bile etseler rot balansçı kadar nokta atışı bulamayabiliyorlar.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hocam alt takım sesi, titreme vs. durumlarda servisten önce muhakkak rot balanscıya gitmenizi tavsiye ederim. onlar size liste halinde çıkarıyolar. serviste levye ile baksalar test bile etseler rot balansçı kadar nokta atışı bulamayabiliyorlar.
Rot balanscı bile 100 de 100 emin konuşur ama gerek yok bence 😁 astra h alt tabla demişler z rotu takoz hepsi yapılmış hatta aks bile araç esneyince direksiyona bişey vuruyor vitese de kupada hissediliyor ve yani direksiyon kutusu bile denmiş sağ sol yapınca ses çıkıyor ve duyuluyor da dışarıdan sorun nereden bulundu vites kolunun mekanizması pas lanmış yağlandı 2 defa çözüldü 😂😂 dışarıdan pas sökücü ve sıvı gresle araç altından 😂

• Beğen
Tepkiler: İlkerhg

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Rot balanscı bile 100 de 100 emin konuşur ama gerek yok bence 😁 astra h alt tabla demişler z rotu takoz hepsi yapılmış hatta aks bile araç esneyince direksiyona bişey vuruyor vitese de kupada hissediliyor ve yani direksiyon kutusu bile denmiş sağ sol yapınca ses çıkıyor ve duyuluyor da dışarıdan sorun nereden bulundu vites kolunun mekanizması pas lanmış yağlandı 2 defa çözüldü 😂😂 dışarıdan pas sökücü ve sıvı gresle araç altından 😂
bazen böyle can sıkan bir sürü şey dediğiniz gibi çok basit oluyor, benimde yağmurlu havalarda araç tümsekte esnerken ses geliyordu viraj demir lastiğini yağladık hiç bir sorun kalmadı ama ben hasta derecesinde takıntılı olduğum için :) hemen lastikleri değiştirdim. kauçuk malzeme bozulmaya elverişli.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

armanhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilstein b4 astra h için baktım internetten ama satışını bulamadım.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
bende amortisörleri değiştirmek istiyorum. Geçenlerde ön takımda üst takozlar , z rotlar ve rotilleri değiştirdim. Ancak amortisör değişimi yapmadım. bir kaç gündür araç kasislerden geçerken aşırı derecede rahatsız edici bir gıcırtı sesi geliyor. Bu sabah fırına kadar gittim , şimdi de direksiyonu çevirdikçe sanki bir şeyler geriliyormuş gibi sesler gelmeye başladı özellikle sol önden.
Aracı yapan servis arkadaşa söyledim amortisör ve yay değiştirmek istiyorum diye ancak yayların ömürlük olduğunu söyledi. benim de kafama yatmadı açıkçası. sizce amortisör değişimi yaparken yay değişimi de yapmalı mıyım ? bu arada amortisör için Bilstein B4 gazlı amortisör düşünüyorum sizce nasıl olur ?