2012 astra h için amortisör önerisi?

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bilstein b4 için ana distribütörü arayın.
Stok sorun.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bende amortisörleri değiştirmek istiyorum. Geçenlerde ön takımda üst takozlar , z rotlar ve rotilleri değiştirdim. Ancak amortisör değişimi yapmadım. bir kaç gündür araç kasislerden geçerken aşırı derecede rahatsız edici bir gıcırtı sesi geliyor. Bu sabah fırına kadar gittim , şimdi de direksiyonu çevirdikçe sanki bir şeyler geriliyormuş gibi sesler gelmeye başladı özellikle sol önden.
Aracı yapan servis arkadaşa söyledim amortisör ve yay değiştirmek istiyorum diye ancak yayların ömürlük olduğunu söyledi. benim de kafama yatmadı açıkçası. sizce amortisör değişimi yaparken yay değişimi de yapmalı mıyım ? bu arada amortisör için Bilstein B4 gazlı amortisör düşünüyorum sizce nasıl olur ?
yayları değiştirme ömürlüktür kırılma olmadığı sürece karışma suspansiyonu imkan varsa gm dışında alma takozları ise mutlak lemforder al ve suspansıyona takılan bır takoz daha var onuda al mutlak

armanhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Optimal veya gm alın veya sachs marka astra h için bir-çok Amortisör markası var parça sıkıntısı yok
Hocam değiştirmiş olan birinden bilgi almak daha mantıklı.
Gm’ye en yakın konforu sürüş deneyimini hangisi veriyorsa onu bulmaya çalışıyorum.
Sasch aklım bunda.
Monreo’yu önermiyorlar pek.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Gm’ye en yakın konforu sürüş deneyimini hangisi veriyorsa onu bulmaya çalışıyorum.
Sasch aklım bunda.
Sachs al en iyisidir yoksa imkan avrsa GM uğraşma hiç

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
Sasch aklım bunda.
Hocam ben amortisörleri sachs aldım. aynı zamanda yayları da değiştirdim. İnanın bana yayları değiştirdikten sona araç o kadar fark etti ki size anlatamam. Aracın süspansiyonu bile acayip fark etti. bana kalırsa amortisörlerle birlikte yayları da değiştirin. Bence yaylar zamanla kullanıma da bağlı olarak eski esnekliğini yitiriyor. Ben hepsini sachs aldım ve çok memnunum tavsiye ederim.

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Hocam ben amortisörleri sachs aldım. aynı zamanda yayları da değiştirdim. İnanın bana yayları değiştirdikten sona araç o kadar fark etti ki size anlatamam. Aracın süspansiyonu bile acayip fark etti. bana kalırsa amortisörlerle birlikte yayları da değiştirin. Bence yaylar zamanla kullanıma da bağlı olarak eski esnekliğini yitiriyor. Ben hepsini sachs aldım ve çok memnunum tavsiye ederim.
Emre hocam yakın bi zamanda mı aldınız ? ne kadara aldınız ?

• Beğen
Tepkiler: emre_unal

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Emre hocam yakın bi zamanda mı aldınız ? ne kadara aldınız ?
Arkalar şuan 210 tek önleri çift 750 bende arkaları yeniledim sachs olarak 420

• Beğen
Tepkiler: mtiryaki

armanhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam takozlar bilyalar vs onları da mı sachs aldınız?

Amortisör olarak sachs alacak varsa arka çifti 420TL. / orjinal 1 gm parası :)

• Beğen
Tepkiler: emre_unal

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam takozlar bilyalar vs onları da mı sachs aldınız?

Amortisör olarak sachs alacak varsa arka çifti 420TL. / orjinal 1 gm parası :)
Takozlar değişmedi ama onlarıda gelecek ay başı yenileceğim inşallah onlar GM olur gibi tam belli değil ama

armanhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et